Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A sötét lovag (2008) Batman...

A sötét lovag (2008) Batman film miért van olyan előkelő helyen IMDB TOP 250-ben?

Figyelt kérdés

Oké a sötét lovag nem egy rossz film, egy szuperhősfilmhez képest, de számomra kb ennyit tud.

Viszont mellette a toplistán olyan filmművészeti remekek vannak, amik tényleg legendásan jó filmek. Számomra valahogy ez az egy film iszonyatosan kilóg. A remény rabjai, A keresztapa, Schindler listája, Ponyvaregény. Ilyen filmek mellett mit keres?


Valaki aki nagy filmértő meg tudja ezt magyarázni nekem?


2020. jan. 27. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Mert nem mindenki olyan sznob, mint te.
2020. jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt ki tudnád fejteni kicsit jobban, hogy én is értsem?
2020. jan. 27. 15:16
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

2


Hát jó...


Az emberek többségét nem érdekli, néhány sznob szerint mi számít filmremeknek meg klasszikusnak, hanem tetszés alapján értékel.

2020. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert sokak szerint egy minden szempontból kiváló film.
2020. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert oda való.
2020. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké, de akkor ilyen alapon egy csomó másik film lehetne ott, amik megítélésem szerint annyira nem kiemelkedően erősek mint a mellette lévő többi. De ott számomra csak ez az egy, ami kakukktojás.


Nem titkolom, igazából azt reméltem ettől a kérdéstől, hogy majd jön valaki, aki "nem olyan sznob mint én" és elmagyarázza hogy mitől is olyan jó film a sötét lovag. Nyitott lennék a véleményére. De eddig semmi ilyen jellegű választ nem kaptam...

2020. jan. 27. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Az IMDB toplistája kizárólag a regisztrált tagok szavazata alapján készül. Azért van ott ahol, mert sok ember jó szavazatot adott neki. Ezen nincs mit magyarázni. Attól, hogy neked nem tetszik annyira, attól még ott van, így a kérdésed irreleváns ebben a témában.
2020. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Most ha neked nem tetszik a film, akkor kb fölös minden érv, hogy miért jó. De tessék!

Az olyan alapoktól kezdve, mint a remek filmzene, látvány, a történet jól eltalált, több kiváló váratlan húzással. De ez így elég sablonos, szóval nézzünk néhány konkrétabb pozitívumot!

A film újragondolta Joker karakterét. A korábban inkább gengszterre hajazó gonosztevő a filmben inkább egy anarchista, emellett kiváló tervező. Rizikós húzás volt, de bejött. Nagyon jól eltalált a karakter, aki igazi feszültséget visz a filmbe, nem is beszélve Heath Ledger legendás alakításáról.

Ezen felül rengeteg pluszt ad hozzá a filmhez maga Joker stílusa, amivel küzd a város és Batman ellen. Egy átlagos szuperhősfilmben a hős és az ellenfele kegyetlenül csépelik egymást, ami sokszor látványos, de ez a sokadik hasonló film után minden valós feszültséget kiöl a küzdelemből. Oké, jól megverték a hőst, de úgyis meggyógyul aztán ő veri szét a gonoszt. Ehhez képest Joker Batman elméjével játszik, olyan döntések elé állítva ahol nincs tiszta jó és rossz, ahol nincs egyértelmű győzelem, bármit is választ a hős. Itt a bukásnak tényleg tétje van, nem csak egy verés, hanem a hős lelke, a saját elvei a tét. Batman olyan helyzetekbe kényszerül, ahol a saját morális elvei kerülnek terítékre. Mindez persze kiválóan ütemezve ahogyan Bruce a film eleji túlzottan elbizakodott maffiavadász szerepből Joker kegyetlen és sokszor váratlan húzásain át eljut odáig, ahol a saját elveit kényszerül megkérdőjelezni.

Emellett kiváló páros a Batman vs Harvey Dent felállás is. Ahogy végső soron egy célért harcolnak, de az eszközeikben ég és föld a különbség, kiválóan egészíti ki a két szerep egymást. A film pedig tökéletesen vezeti fel ahogy mindkét megközelítés elbukik Joker egyszerű, elemi gonoszságával szemben.

2020. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Plusz azon felül, amit az előttem szóló is írt, azt tegyük hozzá, hogy ez egy trilógia egyik része, ami szinte mindenki által a legjobb is a három Batman filmből. Sokan megkedvelték Batman karakterét korábban (sorozatokból, filmekből) vagy az első részt szerették nagyon, így pluszról indult ez a film, hiszen várták az emberek. Ráadásul a folytatások (itt konkrétan a film-sorozatok második részére gondolok) általában nem olyan jók, mint az első rész. Mivel a Sötét lovag meg tudta ugrani a Batman: Kezdődik szintjét, így emiatt is nagyobb filmélményt kapott az ember.

Én sosem tudtam külön filmként kezelni a Sötét lovagot, csak trilógiaként és így számomra 10/10-es mind a három film imdb-n. Mert három film elég nagy élményt tud nyújtani, amik ilyen jól meg vannak csinálva.

2020. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A sötét lovag eggyértelműen javarészt a zene miatt jó, de ez nem a film érdeme. Maguk a színészek jók, én Christian Bale-t kifejezetten szeretem, de mindenki más is parádés. Ledger jó, de a szájába adott okoskodó, néhol teljesen kesze kusza hablaty, aminek se füle se farka, valóban irritáló.. A gond ott kezdődik, hogy sokan nincsenek tisztában a szavak jelentésével sok esetben, és aztmondják, hogy fú mekkora király ez a Joker.. Pedig nem. Ami nekem nemtetszett, az maga a Batman ruha.. Az előző részben sokkal dromedárabb volt, szerintem az "hitelesebb" volt eggyértelműen. A Sötét Lovag az a film, amit bármeddig eltudok nézni, de nemtartom minden idők egyik legjobb filmjének, ámbár a maga műfajában valóban kiemelkedő. Túlértékeltnek nyilván az, van benne jópár nettó baromság monológ/érvelés Joker szájából, illetve mikor Batman mondja hogy paranoid skizofrén a tag, de Joker elvileg bankot rabolt vele. Jó, oké :D a zene nyilván rengeteget tob, ezen az amúgyis túlértékelt mozin, de egy biztos van, mégpedig az hogy a Sötét Lovag remek szórakozás, sem több, sem kevesebb igazából. Nyilván vannak elfogult fanok, akik foggal körömmel védik, szívük joguk hozzá. Én a zenéjét szeretem főként, illetve nézni/hallgatni magát Ledgert, mégha maguk a forgatókönyv írók sem voltak tisztában a szavak jelentésével. 10/8 nálam a The Dark Knight, és mindenképpen egy nagyon jó képregény mozi.
2020. júl. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!