Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Gyűrűk Ura című filmben Fehér...

Gyűrűk Ura című filmben Fehér Gandalf le tudná győzni Szauron nagyurat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 23:47
1 2 3
 21/27 Sörszagú007 ***** válasza:

Valamit kevertek. Az ainukon belül vannak valák és maiák.

De mikor harcoltak egymás ellen? Az egy dolog, hogy a Hobbit 2-ben igen, de az csak filmes változat.

2014. febr. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

15-nek:

Sauron nagyonis okos volt. Megcsinálta az egy gyűrűt, ami uralkodott az összes többin, még a három tünde gyűrűn is, amik elkészítésében nem is vett részt (a kilenc és a hét gyűrű elkészítésében igen). Amíg a gyűrű az ujján volt, a többi gyűrűt nem lehetett használni, illetve ha megtették, akkor Szauron hatása alá kerültek, ld. a kilenc nazgul. A törpöket nem tudta leigázni, de azoknak is a rossz tulajdonságaik domborodtak ki, mint például a kapzsiság. Az egy gyűrűt csakis a végzet hegyének tüzében lehetett elpusztítani. Ez volt a záloga Szauron bukásának is, hiszen a gyűrűbe belekovácsolta a saját erejét. Elpusztításának, vagy legalábbis legyőzésének ez volt az egyetlen módja. (Ez a will dolog honnan jött? Írják valahol a műben? Csak mert nekem olyan WOW-os dolognak tűnik, a GYU pedig nem egy számítógépes játék...) Gandalfnak is csak a teste pusztult el a balroggal vívott harcban. Fehér Gandalfként ugyanúgy el tudott volna pusztulni a teste.

Gandalf, Galadriel vagy akár Aragorn nem véletlen nem nyúlt a gyűrűhöz, mivel tudták, hogy megrontaná őket, előbbi két esetben lett volna egy újabb sötét úr(nő).


Bocs, ha kicsit csapongó volt a hozzászólásom, csak próbáltam reagálni pár felvetett témára.

2014. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A will erõ nem jàtèkbòl hanem Rolkien irta ez a màsodteremtõ kèpessèg, ebbõl is làtszik hogy nem olvastàl Tolkien mûveket, illetve a valàk sokszor folyamatosan hàborúztak olvasd el az ainuk muzsikàjàt sörhasú.Galadriel meg amugy is megfogahatta volna a gyûrût mert közel sem olyan jò karakter mint amilyen a filben , valòjàban a valàk szàmûztèk halhatatlan földröl oda ès büntetèsèt tölti mivel rèszt vett a testvèr gyilkolàsban.
2014. febr. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
22-es vagyok. Olvastam Tolkien főbb műveit, valószínűleg régebben, mint te. Mindegyiket kétszer legalább, sőt, egyetemen referátumot tartottam belőle. Ez a will dolog sehonnan nem rémlett sajnos. Ugyanakkor meg ne sörhasúzz le te kis gyökér. Nem bírom azokat, akik úgy érzik, valamit jobban tudnak másoknál, és mindjárt nagy lesz az arcuk. Az intelligens embert onnan lehet felismerni, hogy van benne szerénység, mivel látja, milyen keveset is tud...
2014. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
22 es ne bocsàjtkozz feltètelezèsekbe màs koràt ès mûveltsègèt illetõen, a szerènysèged ès inteligenciàd "illatàt" èrezzük. A sörhasu jelzõt nem ràd èrtettem hanem elìrtam ès Sörpocakot akartam ìrni mivel annak a vàlaszolònak ez a neveneki kommenteltem, csak te magadra vetted. Az viszont èrdekes hogy referàtumot irtàl egy Tolkien mûvèbõl ès ennyire alapvetõ dolgot mint a "will" nem ismersz?? Az elfogadhatò hogy egy rajongò nem tudja de egy, mindegy. A Tolkien azon mûve mely a will röl tàrgyal nem jelent meg magyarul, de angol nyelven több ìrat is van mely taglalja ezt a "varàzserõt" màsodteremtõ kèpessèget melyet Will nek mely nèmet szò akarni akaratnak lehet fordìtani. Willel csak Ainuk, Maiàk ès valamelyest Tündèk rendelkeznek.
2014. febr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Utóbb rájöttem, hogy a "sörhasút" nem rám értetted. valószínűleg nem értettem volna félre, ha használtál volna a hozzászólásodban központozást. Azt sajnálom, hogy elgurult a gyógyszerem, de alapvetően nem gondolom másként, amit írtam. Most írtad, hogy a mű, melyben Tolkien erről a "will"-ről értekezik, magyarul nem jelent meg. Te viszont kapásból leszóltál, hogy látszik, hogy nem olvasok Tolkient. Nem szeretem, ha minden alapot nélkülözően megkérdőjelezik a tudásomat, és leszólnak. Bizonyára alaposan beleástad magad a tolkieni világba, örülj neki! De ne érezd már úgy, hogy csak mert otthon vagy egy témában magas lóról beszélhetsz a többi hozzászólóval!
2014. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem olvatsam több mûvet mint kellene, egyszerûen megkèrdeztem ha valami nem volt tisztàzott szàmomra, àltalàban a Tokien.hu illetve a Parf On Eraglas on szoktam kèrdezni, kutatni. Egy idõben tanultam a Sinda nyelvet is mert nagyon vonzott ez a kèpzeletbeli vilàg de a munkàm miatt nincs idõm.
2014. febr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!