Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit jelent a "with" és az...

Mit jelent a "with" és az "and" a sorozatszereplőknél? (Amerikai sorozatoknál)

Figyelt kérdés

Amikor elkezdődik egy sorozat, ugye már nem főcím zene megy, hanem a képernyő alján jönnek egymás után fel a szereplők nevei.


Vannak olyan szereplők, akiknek úgy jön fel a neve, hogy elé van írva, hogy "with xy" vagy, hogy "and xy"


Van ennek valami jelentése?


2020. febr. 8. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Például vendégszereplők 1-1 epizódban, vagy olyan nem fix karakterek akiknél a színész csak pár részre írt alá szerződést, és csak azokban játszik, de például húzónév lehet az ismertsége miatt, így külön feltüntetik (hiába sokad rangú karakter). Én ezt következtettem ki belőle, de itt egy cikk a klasszikus értelmezésről:


[link]

"“The ‘and-as’ credit is something actors used to ask for specifically,” says one veteran network exec familiar with the politics of credits. “Sometimes it went to the big star, but usually it was a way to reward someone who was important to the show with something extra. It sweetened the pot without giving them any more money.”"

2020. febr. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Így már logikusabb. Csak eddig sosem értettem, hogy mit jelent, de igen, így már érthetőbb.

2020. febr. 8. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!