Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha hobbi szinten szeretnék...

Ha hobbi szinten szeretnék rövidfilmeket csinálni, akkor megéri filmmel működő kamerát beszerezni?

Figyelt kérdés
Sokkal szívesebben dolgoznék filmmel, mind digitális módszerekkel, ahogy látom 8 mm-es kézi kamerát már 30-40 ezer forint közötti összegért is lehet kapni. Egyedül az zavar, hogy a filmek ára rendkívül drága.
2020. febr. 25. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Mai kamerával is lehet ugyanolyan jó, ha nem jobb minőségű felvételeket készíteni azonos felbontáson, viszont az SD (480p) már régi, ehhez képest manapság egyből 2 szint ugrással az FHD (1080p) sem luxus ma már, viszont sokkal látványosabb képminőséget ad, ráadásul a filmtekercsek is egy idő után mindenképp elernyednek, használhatatlanná válnak, digitálisan viszont akár évtizedig is elállnak, ha vigyázol rájuk!

Nosztalgikus gyűjtői darabnak jók a régi kamerák, de rendszeres használathoz már abszolút nem ajánlottak!

2020. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Alapvetően nem a minőség a lényeg, hanem a látványvilág, ami a fent írt kamerával elérhető.
2020. febr. 25. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:

1-es. Egy filmfelvételt a "végtelenségig" lehet nagyítani, az 1080p az 2megapixel körüli minőség! Az mi? Egy 35 mm-es filmet, megfelelően nagyítva simán akár 8K-ra is nagyíthatsz és semmi, ismétlem semmi sem éri utol az eredeti filmes látványt.


Hogy a kérdésre is válaszoljak. Nem csak a film drága, de az utómunka is. Általában ugye szkennelik, úgy digitalizálják a 8mm-es filmet, mert sajnos máshogy nem nagyon tudod manapság bemutatni, az pedig nem olcsó mulatság.

2020. febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Tudom, ha minden igaz, akkor egy csomag film 10-15 ezer forint körül mozog, a digitalizáció pedig szintén 10 ezer körül van csomagonként, ami 15 percre elegendő, szóval, még egy 15-30 perces film is elég költséges lenne, ha abból indulunk ki, hogy egy jelenetet többször is fel kell venni.


Azt sajnálom nem tudom, hogy létezik-e olcsóbb formátum.

2020. febr. 25. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Olcsóbb szerintem nincs - sajnos - én is, mint írtam, nagy híve vagyok az eredeti film használatának. Esetleg, ha VHS-re készítesz filmet, de az is nagyon limitált minőséggel rendelkezik, sőt, limitáltabbal, mint sok kezdetleges digitális technika és ugye ott is digitalizálnod kell sajnos, mert VHS-en nem tudod terjeszteni a dolgot. Volt ugye a 90-es évek végén a DVHS próbálkozás, brutálisan szép képminőséggel- a technológiához képest - de ma már az sem érhető el. https://www.youtube.com/watch?v=fT4lDU-QLUY


VAgy ez itt van ez is - itt letölthető az eredeti RAW file is... látszik rajta, hogy VHS, de ahhoz képes megdöbbentő a látvány https://www.youtube.com/watch?v=8hcklEnEN38

2020. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dr House sorozatot egy dslr géppel fotózták végig. Ez volt az első nagy sosorzat, ahol nemet mondtak a klasszikus filmre.

Jó játék a klasszikus film, csak drága, és nehéz megosztani.

2020. febr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Újra megnéztem az árakat, és rosszabb a helyzet, mint emlékszem, 15 méter film, ami a fent írt kamerához kell 8-12 ezer forint, és csak 3-4 percnyi felvétel elkészítésére alkalmas. Tehát egy 15-30 perces rövidfilm elkészítése 100+ ezer forintot vesz igénybe.


Kezdetnek lehet jobban megérné egy digitális kamera, bár még a hangrögzítést is meg kell oldani, ami szintén nem olcsó...


Mindegy, igyekszem majd jobban utánanézni.


Mondjuk arra is gondoltam, hogy veszek egy régebbi, filmmel működő fényképezőgépet, és a La Jetée nyomán próbálok összehozni valamit.


Esetleg ott a mobil is, mint lehetőség, de hosszabb távon jó lenne egy kamera.

2020. febr. 26. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!