Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Candide lenne a Bosszúállók...

A Candide lenne a Bosszúállók filmek alapja?

Figyelt kérdés

Az összes marvel film mind ide vezet. Thanos motivációja, a végcélja és az elképzelt ideális világ elérése utáni lét is igen hasonló. Ő is feltárná, hogy a világ milyen is valójában, ő is megoldást keres és egy pillanatra sem idealizál. Sok kitalált helyszínt, borzalmat, képtelenséget mutat be. Akár csak Voltaire Candide című műve.

Ami mellesleg így végződik: „De vár ám a munka a kertben."

Csak nem Thanos is pont egy kertbe vonult el, miután megalkotta az úgymond ideális világot..!?



#Marvel #Candide #Voltaire #Bosszúállók #végjáték #Avengers #Endgame #Voltaire-Candide #avagy az optimizmusról #1759
2020. márc. 12. 21:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű kérdés. :)

Első körben nekem az a véleményem, hogy ezek a szuperhős filmek elsősorban a szórakoztatásról szólnak, nem pedig a magvas mögöttes gondolatokról. Persze sosem lehet tudni, hogy az alkotókat mi befolyásolta tudva vagy akár tudattalanul egy-egy szereplő motivációinak megalkotásakor, de én nem gondolnám, hogy pont a Candide lett volna az egyik ihlető. Különösen, mert emlékeim szerint annak a műnek az a lényege, hogy Candide mestere szerint a világban minden úgy a jó, ahogy van, és hogy ezt a történések mennyire nem támasztják alá.

Másrészt el kell különíteni a filmet az alapjául szolgáló képregénytől. Thanos eredeti célja az ölés volt. Egyrészt magáért a gyilkolás öröméért, másrészt hogy ezzel imponáljon szerelmének, Halál úrnőnek.

A filmbéli Thanos esetében én inkább azt látom, hogy elérte a kitűzött célját, és megpihen. Ugyanakkor céltalanná is válik, minthogy már nincs miért küzdenie.

2020. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a színházban inkább a South Park ugrott be róla.

Nem tudom mennyire másabb a könyv.

2022. dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!