Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ez az HBO, Netflix sorozatgyár...

Ez az HBO, Netflix sorozatgyártás hogy is van?

Figyelt kérdés

Ugye amerikai vállalat, de van több sorozata pl. a Dark ami full német, az eredeti nyelv is német, a helyszín is német, a színészek is németek, a forgatókönyv író, rendezők etc.. is németek, vagy ott a Narcos ami dél amerikai, eredetileg spanyol nyelven.


Utóbbit nem láttam még, de a Darkról lerí hogy nem az a sablonos amerikai sorozat.

De hogy van akkor ez? A Netflixnek eladják ezeket a sorozatokat, de mégsem ők gyártják?


Vagy ott a GoT, ami HBO sorozat, a legtöbb színészre rágugliztam miközben néztem, mert szenzációsan játszanak, és legtöbbjüket korábban sosem láttam, hogy szinte összes kardinális szereplő brit.

Miért pont brit, amikor egy amerikai sorozat?


2020. márc. 18. 00:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek a szolgáltatók a filmjeik és sorozataik jelentős részét úgy vásárolják! Nem ők gyártják. Vagy ők csupán a producerek. Felvásárolják a jogokat, hogy minél több tartalmuk legyen, megvásárolnak forgatókönyveket, bármit, hogy mások elől elvegyék a lehetséges tartalmat (más szolgáltatók elől).

Senki sem mondta, hogy pl a got amerikai sorozat. koprodukciós sorozatokról beszélünk.

A netflix és társai csupán pénzt adnak, ritka, hogy saját gyártású egy tartalom. (mármint a teljes kínálathoz képest.)


Most a brazil és török szappanoperák lesz a menő a netflixen, arra összpontosítanak majd, mert a fantasy nem megy, de új nézőközönséget akarnak megnyerni a 40-60-as nők körében, ezért szeptembertől azok jönnek inkább.

2020. márc. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!