Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » The walking dead, ha valakit...

The walking dead, ha valakit megharap egy zombi az miért hal meg?

Figyelt kérdés
Ha valakit megharap egy zombi az mitől vagy hogyan hal meg?

2020. márc. 20. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A vírus bejut a vérkeringésbe onnan meg az agyba ,a vírus "kikapcsolja „ az agy összes funkcióját,csak a harapást hagyja meg hogy tudjon terjedni.
2020. márc. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1

Kb én is hasonlóra gondolok. De a vírus mindenkiben benne van, ezért van az, hogy ha valaki meghal, akkor az is zombi lesz, harapás nélkül.

De akkor a harapás miben másabb?

2020. márc. 21. 09:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még a sorozat elején Morgan mondta Rick-nek hogy a feleségét a láz vitte el. Valószínűleg abba halnak bele
2020. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki átváltozik aki meghal. A harapás viszont felgyorsítja a folyamatot.
2020. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#3

De a láz csak amiatt lenne elvileg, mert fertőzést kap a szervezet, ami ellen így védekezik a szervezet. De a fertőzés már mindenkiben ott van, mindenki fertőzött.



#4

Ez mondjuk logikusnak hangzik. Csak azt nem igazán értem ezzel kapcsolatban, hogy ha ez "folyamat" lenne akkor pl 10 év távlatában nem lenne olyan aki már átváltozna magától is? Mert pl Rick fiatalabb gyereke is "nagy lány" már, szóval 10-15 éve lazán tart már a történet. Ha meg valakit megharapnak akkor 1 napja sincs hátra. Persze lehetne valami (azon a) víruson kívűli bakteriális fertőzés ugye mégis csak oszló hullák. De ugye a harapása azoknak is veszélyes akik csak pár perce vagy órája halottak.



Oké, tudom azt is hogy fikció, nem kell mindenben a logikát keresni, de pár dolgot azért szépen kidolgoztak. Pl azzal van magyarázva, hogy miért nem eszik meg egymást, miért mindíg csak az élőket, mert egyrészt a szagra is mennek, másrészt a hőre is érzékenyek, ami kihült tetem az nem érdekli őket, csak aminek van testhője. Meg mellette még ugye a hang, mozgás. Csak erre nem találtam semmi olyan magyarázatot amivel a sorozat szolgáltat, gondoltam hátha én síklottam el felette, meg azért elég felszínes a tudásom ennek a világnak a kapcsán.

2020. márc. 23. 14:24
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Csak akkor változnak át, ha meghalnak. Mondjuk egy harapás érhet ütőeret, amitől elvérzik és meghal. Egy sima harapástól nem halnak meg.
2020. márc. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6

Akit csak az alkarján vagy bokáján harapnak meg az is meghal. Pl az idősebb farmer embernek (nem jut eszembe a neve, valami "h" betüs) is levágták a lábát, hogy ne terjedjen a fertőzés. Meg még volt pár ember akiket megharaptak de semmi bajuk nem volt míg el nem kezdtek belázasodni. Csak ugye maga ez is fura, mivel mindenki már alapból fertőzött akkor a harapástól amivel elvileg a fertőzés terjed attól miért kezd el belázasodni?

2020. márc. 30. 13:01
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

6.


Hülyeség. Egy sima harapástól is meghalnak,mert mint írtam elfertőződik. Csak akkor nem halnak meg ha az adott testrészt időben levágják, (mint pl Hershel lábát),hogy ne terjedjen el...

2020. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lol. Hiába pontoztok le attól még nem lesz kevésbé igaz amit írtam.
2020. márc. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
Utolsó jól írja pedig, ezek a zombik többnyire húst is kiharapnak az emberből, na már most egy olyan világban ahol nincs rendes antibiotikum kéznél mint a Walking Deadben az a seb elfertőződik és annak a hatása a láz. Ja és azért nem kell mondani hogy ezek a zombik lassan de bomlanak le, így a sok baktérium ami a szájukban van az is valamilyen szinten fertőző.
2020. ápr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!