Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudom, kissé morbid kérdés,...

Tudom, kissé morbid kérdés, de ti is úgy érzitek, mintha egy Black Mirror-epizódba csöppentünk volna?

Figyelt kérdés

Korlátozás, nyilvános helyek egyre inkább bezárva, nem ajánlott a másik ember közelébe menni, zenekarok online-koncertadást terveznek, edzőtermek online oktatást és miegyebek. És látni is ilyesmi mémeket:


[link]


Remélhetőleg a jelen helyzet csak pár hétig tart. De fura elképzelni, hogy az ember a gyerekének azokról az időkről mesél, amikor még voltak tömegrendezvények.


2020. márc. 22. 06:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Hű ez nekem is eszembe jutott :(
2020. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2020. máj. 7. 13:23
 3/7 anonim ***** válasza:

volt is ilyen mém, nem tudom, hogy valóban volt-e ilyen plakát, vagy csak poén:

[link]

2020. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3: Meg ilyen is volt:


[link]

2020. okt. 10. 02:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is folyamatosan erre gondolom. És ami meg nagy hatassal van rám, az hogy mindenki like-olgat oltas igazolvany, like mennyiséggel lehet. Belepni bizonyos ettermekbe, helyekre....
2021. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5: Tudtommal ilyen még csak Kínában van.
2021. ápr. 7. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem úgy rémlik, hogy voltak már különféle reklámfogások, lájk számokkal, megosztásokkal, meg ilyesmikel sok felé a világban, még Magyarországon is, hogy kedvezményt kapsz valamilyen közösségi média aktivitásért cserébe. sőt az influencerek tisztán ebből élnek, hogy lájkokat cserélnek termékekre, szolgáltatásokra és/vagy pénzre is.


a kínai pont rendszer meglehetősen más, mint a lájkok, persze az igaz, hogy a lehetőségeket szabályozzák vele - de a pénzzel ugyanezt teszik az emberek évezredek óta. a munkáddat és a népszerűségedet pénzzel jutalmazzák, amivel lehetőségeket vásárohatsz magadnak és a pénzeddel büntetéseket fizetsz, ha hibákat követsz el, csökken a bevételed, ha rosszul teljesítesz a munkahelyeden, csökken a bevételed, ha nem olyan népszerű az alakításod színészként, ha nem olyan népszerű a vállalkozásod cégvezetőként. annyira azért nem térnek el ezek a dolgok.

sőt a pont rendszer akár lehet, egy újabb lépés a pénz haszálat eltörlésére - pláne a kripto valutákkal együtt. pláne, hogy Kínában amúgy is irtó komoly az online fizetés. már jó ideje szinte egyáltalán nem használnak bankkártyákat, telefonnal WeChaten fizetnek a boltokban, pénzt küldenek egymásnak, még a koldús is QR kóddal kéreget, mert nem nagyon hordanak magukkal készpénzt az emberek.

2021. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!