Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Thrawn admirális vagy picard...

Thrawn admirális vagy picard admirális gyerne egy űrcsatában?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy a végtelen világűrben összefut a galaktikus föderáció és a galaktikus birodalom egy-egy flottája.


Mindkét flotta ugyanolyan erőségű volna,tehát csak az admirálisok képeségein múlna az ütközet kimenetele.


Mitth'raw'nuruodo vagy Jean-Luc Picard admirális nyerné az összecsapást?



2020. márc. 29. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy kell gyerni?
2020. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aki nem hal meg a csatában,vagy semmisül meg a flottájának a 80%-a, az nyer.
2020. márc. 29. 11:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Akit az író szeretne győztesnek kihozni.
2020. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem Thrawn, de valószínűleg elfogult vagyok a star wars franchise-al kapcsolatban is. Viszont Thrawn stratégiái szerintem sokkal precízebbek, mint Picardé, mert ő teljes mértékben ki akarja ismerni az ellenfeleit, valamint gyakorlatilag csak akkor bocsátkozik harcba, ha kell. Picard pedig emberbarátibb Thrawnnál, ahogy Kirk is. Szóval mindkettő ugyanolyan jó admirális, csak máshonnan közelítik meg az eseményeket.

DE Thrawn valószínűleg létszámfölényben lenne (nem is kicsiben), valamint a hajók is erősebb fegyverzetekkel vannak ellátva, tekintetbe véve, hogy a birodalmi hajók hadihajók, míg a föderációsok inkább diplomata hajók.

Összefoglalva tehát, ha statégiailag ugyanolyan jók is, a katonai létszám Thrawnnak kedvez.

2020. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképp Picard-ra szavazok, mert nagyszerű stratéga.
2020. márc. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet megmondani. Csak az írók dönthetik el.
2020. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mopat ***** válasza:

Mit jelent az ugyanolyan erősség?

Mert ha a hajók puszta számát, akkor Thrawnnak kedvez az, hogy a Birodalmi flottában jóval nagyobb hajók lehetnek, pl. csillagromboló, esetleg valamilyen szuper-csillagromboló is. Ha viszont ugyanakkora a hajók össztömege, akkor a Föderációnak jóval több hajója lehet jelen. Ekkor már Picard felé billen a mérleg, viszont még mindig sokat számít, hogy a chiss milyen űrvadászokat szerzett. Ha sikerülne jó sok TIE Defendert szereznie, akkor már izzadnának Picardék, mert a Föderációnak nem igazán vannak vadászgépei. Tudom, talán a DS9-ben volt már valamiféle vadászgép, sőt, a JJ Adams féle új részekben is áthúz egy kötelék.

Annyi szól még a Birodalom mellett, hogy ők gyakran harcoltak és gyakoroltak nagyobb kötelékben. A Föderáció viszont nem hiszem, hogy sokszor küldött volna pl. ezer hajót egy helyszínre, vagyis egy nagyobb flotta náluk nehezebben működik együtt.

Amúgy meg, egy WH40k-ból szedett flotta simán verné mind a kettőt.:):) Azért egy space marine teleport csapás, vagy deszant-torpedó(vajon ennek van magyar neve?) támadás vinne mindent. És akkor még egy elég finom frakciót kaptak...

Szóval, sok múlik az írón...

2020. ápr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!