Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Bergman után melyik rendező...

Bergman után melyik rendező munkásságának fognátok neki?

Figyelt kérdés

Bergman munkásságába viszonylag alaposabban beletástam magam, és 1-2 héten belül végezni fogok azokkal az alkotásaival, amit terveztem. Ezek után picit félre raknám (a teljes filmográfiája tetemes, és szeretném más műveit is látni), és másba fogok belevágni, de kissé tanácstalan vagyok.


Gondoltam arra, hogy Tarkovsky filmjeivel folytatom, hozzá mindössze 7 egészestés film fűződik, így mellette Dreyer műveit is el tudnám kezdeni.


Viszont rengeteg nagy név van, pl. Yasujirō Ozu vagy Vittorio De Sica is.


Nem is beszélve arról, hogy Hitchcock fontosabb műveit már hónapokkal ezelőtt beszereztem.


Tudom ez legyen a legnagyobb gondom, de szívesen hallanék tapasztalatokat a fenti rendezőkkel kapcsolatban.


2020. ápr. 7. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Te voltál az, aki Tarkovszkijes filmeket keresett, vagy az ő hatásra rendezőket?


Én azt mondom, hogy váltsz. Lépj egy merészet és nyiss más irányba. Én Sam Peckinpah munkásságát ajánlanám. Ne a "kommersszel" kezdj, tehát Wilf Bunch, hanem mondjuk egy Alfredo Garcia-val, vagy éppen a zseniális Patt Garettel.

2020. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 igen én vagyok. Köszönöm a tippet. :) A fent írt nevekben még biztos vagyok, de szeretnék sort keríteni másokra is, de véges a szabadidőm.


Egyelőre európai, szovjet és japán művek elsőbbséget élveznek, amerikai rendezők közül jelenleg csak Jarmusch van terítéken, de szeretném itt is bővíteni a listát.


Szóval ment a zöld.

2020. ápr. 7. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, De Sica műveit ismerem jobban a neorealizmus művészei közül egyértelműen a vezető szerepet töltötte be, viszont én mellette Visconti-t is ajánlanám. Neki - szerintem - kicsit hullámzóbb a filmográfiája, de egyértelműen megkerülhetetlen az európai filmművészetben.
2020. ápr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyikkel se nagyon nyúlhatsz mellé. Ha komolyabban beleástad magad Bergmanba, akkor idővel jó eséllyel sokukon végig fogsz menni.


Én nagyon ajánlanám Anonionit, Bressont, Mizoguchit, Shindot, Kobayashit, Bunoelt meg még sokakat...


Viszont Ozu, Bresson és Dreyer megértéséhez van egy kiváló könyv. Paul Schrader: A transzcendentális stílus a filmben. Nagyon ajánlom.

2020. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!