Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Bosszúállókban miért volt...

A Bosszúállókban miért volt fontos hogy a "többi idősík" is rendben legyen?

Figyelt kérdés

Ezt nem igazán értettem de lehet én vagyok így csak vele, Steve is azért vitte vissza az összes végtelen követ hogy "az alternatív idősíkokban ne legyen gond a hiányukból, hogy megváltoztattak ott valamit". Na de kérdem én, ha nekik ez a saját valóságuk, ebben élnek, és ez a "fő" idővonal akkor miért számít hogy mi történik egy másik idősíkban? Ez több ponton is furcsa kérdéseket vet föl, kezdjük ott, hogy egy alternatív idősík "elvileg) csak akkor jön létre ha beavatkoznak, tehát az az idősík amit megpróbálnak "visszaállítani" a normális állapotába a kövek visszavitelével, az addig nem is létezett amíg vissza nem mentek az időben. Másrészt ha ismét visszautaznak az időben akkor elvileg ismét egy új idősíkot hoznak létre hisz ismét változtatnak valamin, viszont ha Steve pont ugyanoda visszarakta a köveket akkor megszüntette az alternatív síkot? És végül: ha esetleg káosz is lesz egy alternatív síkban mert elhoztak onnan egy követ (vagy mondjuk tehettek volna mást is, pl. Thor is elhozta a pörölyét, de ennyi erővel már Odint is elhozhatták volna Thanos ellen mikor még életben volt), és esetleg abban a párhuzamos világban világvége van, az nekik miért számított volna? Az ő "valós" világukra annak semmi hatása nem lett volna, megszűnt volna egy alternatív sík és kész, de bármikor csinálhatnak másikat, és igazából nem is lényeges hogy van-e olyan és ha igen mennyi.

Tiszta káosz nem? Van olyan aki ezt meg tudja magyarázni? (Félve kérdezem...) :D



2020. ápr. 23. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert van bennük annyi jóérzés hogy nem ítélnek pusztulásra másokat a saját önzésük végett.
2020. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor te se érted: azokat az idősíkokat ők hozták létre az időutazgatással. Azok nem léteznek máskülönben. Így a valódi világra, a valódi emberekre nem lesz hatással az hogy ott mi történik. Pont ez az amit én se értek hogy akkor miért kínlódnak vele mégis.
2020. ápr. 23. 14:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ternatív idősik lakói pontosan ugyanazok az emberek mint az eredeti idővonalé. Semmivel sem kevesebbek vagy jelentéktelenebbek. Az egyetlen különbség hogy az idősíkok elágazása után ugyanazok a valódi emberek egy alternatív idővonalat élnek meg, mivel a bosszúállok tettei erre kényszerítették őket.
2020. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most nézd végig még egyszer a filmet.
2020. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség. Senki sem klónozódott csak azért mert valamit megváltoztattak a múltban. Attól még egy darab volt Vasemberből, Amerika kapitányból, Natashából stb. Nem volt belőlük egymillió példány mint a klónokból...
2020. ápr. 23. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem klónozódtak, hanem konkrétan ugyanazon személyek alternatív énjei léteztek az alternatív valóságokban.

Pont ahogy a múltban sem a klónjaik voltak ott hanem ők maguk, vagyis egy alternatív, múltbeli énjük.

2020. ápr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 És akkor mi változik ha az egyik "alternatív" énjük meghal? Ők maguk nem halnak meg. Belőlük továbbra is egy "igazi" van, akire semmi hatással nincs semmilyen alternatív sík. Ahogy a többi emberre is igaz ugyanez. Ez az egész egy nagy nonszensz. Kezdem úgy érezni hogy nem véletlenül nem értem, mert nincs is semmi értelme...
2020. ápr. 23. 16:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ő idejükben nem változna semmi. De ez nem fogja megindokolni, hogy teljes univerzumokat hagyjanak nyomorba dőlni, csak mert lusták voltak visszavinni a köveket az eredeti idejükbe.

Egy hős, de még csak egy olyan ember is akibe egy minimális jó érzés is szorult, nem csak akkor fog megmenteni valakit, ha abból neki személyes haszna származik.

2020. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!