Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Bosszúállókban miért nem...

A Bosszúállókban miért nem tudták feltámasztani Natashát, Víziót vagy épp Gamorát?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy másik kérdést ahol más is azután érdeklődött hogy Natashát miért nem hozták vissza a végén, és erre az volt a magyarázat hogy "mert csak azokat lehetett akik a csettintésben haltak meg".

Na most azt tudom, értem hogy ez a "hivatalos" magyarázat. Ugyanakkor ez egy rohadt nagy baki is egyben, mert nincs értelme, nincs benne logika, nem konzisztens a lefektetett univerzum szabályaival és a végtelen kövek működésével.

Aki összeszedi az összes követ, annak isteni hatalma lesz. Uralja az időt, teret, elmét, lelket és a valóságot is. Láttuk hogy Thanos egy csettintésre eltávolította az emberek felét az élők sorából. Na most a bosszúállóknál ott volt mind a hat kő, vagyis ők is isteni hatalom birtokosai lettek, ők szabályozták akkor az egész univerzumot. Mégis mi akadályozta meg őket hogy azt "kérjék" a csettintésnél, hogy Natasha meg a többi aki nem a csettintésben veszett oda, az is feltámadjon? Tök logikátlan... Miben más hogy valakit a csettintés vitt el, vagy más módon halt meg? Hiszen nem visszaforgatták az időt, nem a Thanos-féle csettintést negálták technikailag, hanem újat csettintettek a kesztyűvel, ami egy független akció, szóval nem értem miért nem lehetett azt "kérni" a kövektől hogy Natasha is támadjon fel, meg Vízió, Gamora... Ez nekem így nem világos, fura. Tudom hogy Johansson kisasszonyt ki kellett írni a filmből, de attól univerzumon belül ez a magyarázat fals, nem állja meg a helyét, nem logikus. Valaki meg tudja ezt magyarázni érthetően, logikusan? Elsiklottam valami fölött?



2020. ápr. 25. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hulk egyszer csettintett, és akkor a Thanos féle csettintésben meghaltak feltámadását kérte. Ekkor erre koncentrált, és nem még 6 másik dologra. Utána Tony Stark használta egyszer a kesztyűt, ő pedig Thanost és a seregét pusztította el vele. Ezután, amikor az egész balhé végetért, akár fel is éleszthették volna őket. De többször nem használták a köveket. Gondolom azért, mert helytelennek találták volna az isteni hatalom öncélú használatát. Thor, Amerika kapitány, szerintem elég jól illik a karakterükbe, hogy visszaküldik a köveket a helyükre, mert azt tartják helyesnek. Vagy az is lehet, hogy Tony halála után senki nem merte használni a köveket, mert nem akartak meghalni. De erre nem tért ki részletesen a film, hogy kik és miért döntöttek így.


Afölött siklottál el, hogy egy film nem attól jó, hogy mindenki tökéletes döntéseket hoz, és a film bemutatja mindegyik tökéletes döntésről részletesen, hogy miért tökéletes. Az, hogy valaki hibázik, vagy valamelyik részletre nem tér ki a film, teljesen normális.

2020. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hulk/Bruce maga mondta, hogy megpróbálta visszahozni Natashát, de nem sikerült. Ez valószínűleg azért van így, mert a lélekkőért eleve fel kellett áldozni őt és Gamorát is. Ha vissza lehetne őket hozni a többi kővel, az nem számítana csalásnak? A rendszer kijátszásának? Hogy megkapd a követ, valamit el kell veszítened. Ez nem működhet a kecske is jóllakik a káposzta is megmarad alapon.

Vízió nagy valószínűséggel vissza lesz hozva Wanda segítségével.

2020. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen mindenki elgondolkozott már. A legtöbben beletörődnek, de mi nem. (Valahogy így mondta Kapi is a Végjátékban, nem?) A rendezők, a színészek, maga a film próbálja megmagyarázni ezt, de igen nehéz megérteni. Szerintem igazad van, de talán mégis vannak ilyen félig jó válaszok, amikkel lehet találgatni.


Pl.

Gamora és Natasa esetében "lelket lélekért" volt, ami annyit jelent, hogy megkapod a követ, de a személyt elveszíted. Szerintem addig ők nem jöhetnek vissza, amíg a kövek nálad vannak. De mi van akkor, ha visszaadjuk, ha Kapi visszaviszi a követ? Talán akkor Natashát kapja cserébe, de ezt a részt még nem láttuk, mert majd csak a Fekete Özvegy filmben lesz benne.


Egyszer elgondolkodtam azon, hogy mi van akkor, ha Kapi többek között azért is nem jött vissza a jelenbe, mert igazából visszakapta Natashát és neki adta a szérimut. De ez csak egy egyszerű teória, ami a fejemből pattant ki!


Azt a Gamorát, akit Thanos feláldozott valószínűleg véglegesen elveszítettük, mert az ő idősíkjában (a valódi idősíkban) a kövek megsemmisültek és nincs mivel "kiváltani" őt.


Vízió-t pedig talán vissza lehetett volna úgy hozni, hogy az elmekövet kivesszük a kesztyűből és, ahogy Thanos csinálta az időkő segítségével egyszerűen csak visszatekerjük az időt Vízióra koncentrálva (ahogy Dr.Strange csinálta a filmjében azzal az almával). Mondjuk így Tonyt is vissza lehetett volna hozni, de szerintem ez a módszer nem is lehetséges. Mindegy is.

Vízió valószínűleg még visszatér, hisz Bruce azt mondta, hogy ő nem csak a kőből áll. Ez talán azt jelenti, hogy Shuri újra tudja építeni.


Remélem érthetően fogalmaztam és nem annyira sok a szóismétlés. Ezek csak az én ötletem, teóriáim, szóval ha más válaszolók szerint ezek nem lehetségesek, akkor lehet, hogy igazuk van :)

2020. ápr. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is vissza lehetne hozni momdom is h miért!

Ha visszautaznának az időben pl a Volmirra indulás előttre és elviszik onnan Natet a jelenbe akkor ennyi is lenne. Mivel az onnan elhoznák Natet nem lenne kihatással a jövőre! Lásd, pl A 2014es Gamora is a jelenben van!!!!!

2021. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem. Paradoxon.

Lehet, hogy az ő jelenükre nem lenne hatással, de kialakulna egy új idővonal. Egy idővonal, ahol Natasha azért nem tért vissza, mert elhozták őt. Így nem is lehetne visszacsettinteni az embereket. Nincs Nat, akit fel lehet áldozni, nincs lélekkő = új idővonal, ahol Hulk nem csettint.

Gamora esete teljesen más. A múltat nem tudod megváltoztatni, ezért keletkezett egy új idővonal, amikor Thanos átutazott. Egy új idővonal, ahol Thanos el sem jut Gamora feláldozásáig.

2021. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!