Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » MARVEL vagy DC a jobb összes...

MARVEL vagy DC a jobb összes film-összes film, MCU-DCEU, illetve sorozat-sorozat alapján?

Figyelt kérdés
Ti hogy gondoljátok?

2020. máj. 14. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Film: Marvel. Indoklás: Bár a DC-nek sokkal több kulti filmje van a filmek minősége nem minden esetben éri el a marvel szintjét (mielött azt mondanánk, hogy a marvelnek csak jó filmje van, gondoljunk a howard, a kacsára)

sorozat: DC. Indoklás: A marvel sorozatainak minősége elég ingadozó, bár kétség kívül vannak zseniális sorozataik (pl Daredevil) a DC a legtöbb sorozata egy bizonyos szintet próbálnak megütni amit a legtöbb esetben sikeresen tartani is tudnak. Természetesen mindig van kivétel, DC-nél és Marvelnél is (Pl a supergirl első évada, amiből a kezdeti nehézségek után az arrowverz egyik, és úgy alapjáraton a DC, egyik legszórakoztatób sorozatává nőte ki magát, és feminizmust sem tolja túl.)

2020. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Marvel jött be. Szerintem zseniális ahogy egymásra épülnek a filmek/sorozatok. Ha kíváncsi vagy a teljes vonalra itt egy link.

[link]

2020. máj. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

DC a jobb - több oscar díjas filmje is van, sokkal nagyobb világhisztériát tudott kialakítani, mint a Marvel. a Batmania és a Supermania a nevükhöz köthető. Sokkal jobbak a filmjeik, a sorozatok, főleg a batman sorozat messze jobb, mint a marvel sorozatai. Azt szintén kevesen tudják, hogy ők hozták ki a Captain Marvel sorozatot és a DC volt az,aki szuperhősökkel kijött, a Marvel csak a 60-as években próbált utánuk kullogni.


Tehát ha az összes filmet-sorozatot nézzük, akkor a DC magasan veri a marvelt.

2020. máj. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

#3


Nem akarom a Marvel pártját fogni (a DC világa amúgy is közelebb áll hozzámm, ha képregényekről van szó), de:


A DC filmes tekintetben sokkal gyengébb, mint a Marvel és nem a bevétel tekintetében. A DC-t egyedül Burton kettő Batmanje, Nolan trilógiája és (a jó, de nevetségesen túlértékelt) Joker húzza fel, a DCEU többsége borzalmasan gyenge, főleg azok a filmek, amik a Snyder-érában készültek - Az az ember egy kontár, nem is értem a Watchmen után, hogy merték rábízni az univerzumot a Warner okosai.


Ezzel szemben az MCU mindig hoz egy egyenletes színvonalat. Van néhány tényleg jó (pl. első Vasember, Russo-féle Amerika Kapitány, Guardians of the Galaxy és még talán az Infinity War), rengeteg közepes (hadd ne kelljen sorolni!), kirívóan gyenge viszont a Thor második részét leszámítva talán nincs is.


***


Képregények terén meg valóban a DC volt előbb, de a hatvanas években a Marvel az olyan alkotóknak köszönhetően, mint Stan Lee, Steve Ditko és Jack Kirby, sokkal progresszívabb volt, mert a DC-vel ellentétben, sokkal emberközelibb irányból közelítették meg a szuperhősmítológiát, pl. a Fantastic Four, akiknek meg kell tanulniuk családként együtt élni, Peter Parker, az átlagos kamasz, akinek meg kell tanulnia felelősségteljesen viselkedni vagy az X-Men, aminek tagjai kénytelenek negatív előítéletekkel megbírkozni.


Valóban a DC teremtette meg a modern szuperhősmítológiát, de a Marvel emelte magasabb szintre a hatvanas években, hogy majd a nyolcvanas-kilencvenes években elindulhasson a műfaj posztmodern dekonstrukciója is, az olyan alkotóknak köszönhetően, mint Alan Moore vagy Frank Miller, de ez már egy másik történet.

2020. máj. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
4-es kifelejted a Superman filmeket, amelyek nem, hogy oscart nyertek, de brutálisan sok pénzt hoztak a DC-nek, mai pénzben átszámolva az első Superman filmjük megeszi reggelire a Marvel filmjeit! 55 millióból 300 milliót csinált, az olyan, mintha ma egy Marvel film 1,8 milliárdot hozna! De nem tud hozni.
2020. máj. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Ja 1978-ban persze a 300 millió, szóval így kell kezelni. Az brutális pénz volt akkoriban!
2020. máj. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a Marvelt jobban szeretem, de csak amiatt, mert Supermant és Batmant nem igazán szeretem.

Batman szuperhős, mert sok pénze van, Superman meg azért mert földönkívüli (ez a tény meg senkit se izgat, pedig Kara-val együtt pont annyira nem emberek mint egy dominátor).


Ellenben a Marvelnél vannak mutánsok, mutálódott emberek, űrlények, XY csúcstechnológia, stb. S foglakozik is kicsit azzal, hogy az emberek mit szólnak ezekhez.

2020. máj. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%
7-es. A DC-nél pont ugyanez megvan ám! Ott is vannak mutánsok, űrlények, csúcstechnológia! Sőt hamarabb volt, mint a Marvelnél. Sokan nem tudják, de a Marvelt nem Stan Lee hozta fel, pont, hogy miatta jutott majdnem csődbe. egy végtelenül arrogáns és agresszív valaki volt, aki miatt majdnem elveszették a 70-es évek elején a Conan jogokat (le akarta állítani a sorozatot, mert Conan-nak nem volt szuperképessége, sőt előtte egy olcsóbb s&s szériát akart megcsináltatni). Nem sikerült neki, és a Marvel 70-es évekbeli egyik legsikeresebb szériája lett, lényegében a Conan és a Sword&Sorcery vonal kihúzta a szrból a Marvelt! A legtöbb vasárnapi rajongónak fogalma sincs arról, hogy a Fantasy vonal sokkal erősebb volt egy időben a képregényes scene-ben, mint a szuperhősös. Náluk volt Conan, Red Sonja, Krull, Elric stb... Persze azóta eladták már a DH-nak a Conan jogokat.
2020. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Alapjáraton én is marveles vagyok, sokkal közelebb áll hozzám, hamarabb megismertem a 90-es Pókember és X-Men sorozat, majd filmeknek köszönhetően. A DC-nél Superman egy jó karakter, de mégse tudtam igazán megszeretni, Lois Lane néhány megjelenése inkább irritáló, mint pozitív. Az MCU-s Marvel Kapitánynak is az a veszte jelenleg, hogy túl erős. Egy ilyen karakter mellett eltörpül a többi, véleményem szerint nem lehet központi karakter. Remélem a Marvel Kapitány 2-ben Vadóc (Rogue) által le lesz gyengítve. Lex Luthort szintén nem tartom húdenagy gonosznak, okosnak okos, az tény, de őrült is. Superman megtenné amit kell, akkor minden jobb lenne. Tudom, ő nem öl (kivétel Az acélemberben), de a Doomsday című animációs filmben pedig megtette. A klón Superman annyiban különbözött tőle, hogy az igazságszolgáltatást más szempontból közelítette meg (néha rosszul). Az ottani Toymant megölte, amit meg is érdemelt, Luthort is megpróbálta és ha életben marad meg is tette volna. Ezzel szemben Superman ahelyett, hogy a klónjának is megadta volna az esélyt, hogy változtasson a nézetén megölte.

Batmannel csak köszönőviszonyban vagyok, főbb comic történetet elolvastam, TV-ben adják a filmjét megnézem, de nem lett a kedvencem. TAS jó volt, de Robin karakterét se csípem. Dícsérik a Nolan trilógiát, de a lezárása szörnyű lett szerintem.

A zöld íjász viszont nagyon tetszik, kedvencem a DC-től. Sorozata, képregénye is kiváló.

A Marvel filmeknél is van gyenge, A csodálatos Pókember 1 és 2 nem tetszett, a Raimi trilógia (a 3at kivéve) nagyszerű volt. X-Men filmeknél némelyik mestermunka (X2, X-Men Az elsők, Az eljövendő múlt napjai, Logan, Deadpool 1 2 (igen, számomra az mivel rajongója vagyok)), de vannak nagyon gyengék is. Az MCU-val elégedett vagyok, gyermekkori álmaimat váltotta valóra, kiváló lett, alaposan van felépítve. DCEU viszont nem lett jó. Olyan, mintha a Marvel a Vasember után egyből a Polgárháborúval nyitott volna. Az ottani karaktereket meg se lehetett ismerni, nem volt megtervezve. Superman halála is a BvS-ben nagyon keveseket siratott meg, ellenben Tony Starkkal a Végjátékban. Az, hogy visszahozták ilyen rövid időn belül (ráadásul Henry már lehet nem is lesz többé Superman) felesleges volt. Marvel's The Avengers vs Justice League film közül a Marvel nyer. Animációs sorozatban (a 2001-2004-es Igazságliga miatt) a DC nagyot mutatott. A Spectacular Spiderman nagyon tetszett, kár, hogy 2 évadot élt meg.

Én azt mondom ezt a versenyt nem lehet eldönteni Kinek a pap, kinek a papné. Értékeljük a másik művét is, negatívan rámutatunk a saját kedvencünk hibáira is, ez lenne az elfogadható, de néha én se tartom ezt be. Én a kérdésemre válaszolva ezt mondom:

-Marvel

-MCU

-DC sorozat (bár a Disney+os sorozatok ha kijönnek, lehet változni fog a véleményem).

2020. máj. 16. 15:23
 10/16 A kérdező kommentje:
5-ös, 6-os: Én értem, hogy az a kedvenced, de csak az első Superman film lett nagyon jó, "megeszi reggelire a Marvel filmjeit" ezzel vitatkoznék. Vágom, DC-s vagy, akármit írok, úgyse fogsz engedni belőle, ismerem ezt az érzést. Superman DC-s sikere se az igazi már. A Superman visszatéren bealudtam, Az acélember viszonylag jó volt, de nem annyira mint az eredeti, BvS irritáló volt (Martha...), az Igazság Ligája szintén. Filmek terén már le fogja körözni Supermant Aquaman és Wonder Woman is, hogy ne csak marvelest mondjak.
2020. máj. 16. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!