Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért mondják egyesek azt,...

Miért mondják egyesek azt, hogy azért néznek olyan filmeket, amelyek nem különösebben mélyek, mert csak szórakozásra vágynak?

Figyelt kérdés

Alapvetően értem, hogy mire céloznak ilyenkor, de ne feledjük el, hogy az elgondolkodtató alkotásokat is azért nézi valaki, hogy "szórakozzon". Nem rajongom napjaink mainstream filmjeiért, így számomra nem sok szórakozást nyújt egy Marvel vagy DC film, de még olyan rendezők alkotásait sem különösebben kedvelem, mint Nolan.


Ellenben bármikor nyitott vagyok egy Bergman vagy Vittorio De Sica filmre.


Persze, én is szeretem a könnyedebb filmeket, de összességében mindenfajta filmet azért nézek, hogy szórakozzak is.



2020. máj. 18. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, de több fajta szórakozás van, van aminél "kikapcsolod" az agyad, nem akarsz mély dolgokon gondolkodni, komplex utalásokból és szimbolikából összerakni amit látsz, hanem csak bele akarsz kerülni egy másik világba, ahol szerethető karakterek vannak és csinálnak valamit ami látványos vagy megható vagy mittommén. Aztán van a másik fajta szórakozás, ahol intenzíven kell pörögni az agyadnak, hogy megértsd, amit látsz, a végén meg elgondolkodsz hogy ez mégis mit jelenthet és ez most mire utalt, de ha ez így van akkor ez is más, stb. Mást szeretnek az emberek, más jellegű kikapcslódást, szórakozást szeretünk. Más egy színdarab és egy rave buli, mindkettő szórakozás, mégse szereti mindenki mindkettőt:) Van akinek nem szórakozás egy Bergman film, mert nem akarnak épp ilyen jellegűen gondolkodni és megküzdeni úgymond a filmélményért, így unalmas és értelmetlen lesz. Másoknak meg egyáltalán nem küzdelem és unalmas, mert pont attól lesz izgalmas valami, hogy meg fell fejteni. Ezzel szerintem amúgy nincs baj, mások vagyunk, csak ennyi. És nem jelenti azt se, hogy aki nem szeret ilyen jellegűen gondolkodni filmekről, hogy az hülye, mielőtt még valaki félreérti.

Én személy szerint mindkét fajta filmek közül szeretek nézni, hangulat és film függő és én is azért nézem őket,hogy kikapcsolódjak és mert érdekel, az élmény pedig ha jó, akkor szórakoztam is.:)

2020. máj. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mert talán ez is szubjektív dolog... Mostanában nagyon divatos az úgymond "megmondó" vagy "ízlés és véleményvezér" vonal,akik szerint ha nem ugyanazokért a művészfilmekért rajongasz,vagy nem olyan az ízlésvilágod,akkor szégyelld el magad,és nem vagy trendi,hanem csak egy pocsék ízléssel megáldott bugris. Mondok is egy pldát erre. Mindenki oda volt a Ssorsese filmért ,mert hogy az Irish man mekkora hatalmas alkotás...na puff neki,én 2x elaludtam rajta,és már nagyjából "át is ment" a sztori rajtam. Pedig aztán DeNiro,vagy Pacino mai napig kedvenc,de ez egyszrűen nem jött át. Vagy ha sorozatot kellene említenem akkor a Money Heist-et emelném ki. Óriási hype,de szintén nem jött be. Mintha tök ciki lenne ha nem néznéd,vagy nem tetszene. S ha már szórakozás,jobban elvagyok a Marvel 3 órás Végjáték c. filmen,kikapcsol de rendesen,mint az előbb említett film vagy sorozat. Miért ? Mert ilyen az ízlés,szubjektív. Pedig ezt is"tucat vagy látványfilmnek mondanám, és ennyi. Nem mondom hogy a film az akció/kaland film alfája és omegája,de nálam hozza a szórakozásról elképzelt érzést. Ugyanúgy mint egy Wind river,Sicario,A könyvelő,vagy a Bourne filmek. Az efféle mozik jelenik nekem a szórakozást. Ha mélyebb,elgondolkodtató filmhez van kedvem,akkor régi filmeket nézek,bár nálam ez színész függő. Gregory Peck,Humphrey Bogart,Cary Grant,Charlton Heston és John Wayne filmjeit(rendezőkkel nem vagyok képben)na meg úgy ezen korabeli filmeket. Ízlések és pofonok, kb ennyire egyszerű.
2020. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!