Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Múlt karácsony című filmet...

A Múlt karácsony című filmet (főleg a végét) hogyan kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Spoileres kérdés, ha nem láttad és érdekel ne olvasd el!


Most néztem meg a Múlt karácsony című filmet, és alapból nagyon tetszett, aranyos, vicces film volt. Viszont vagy velem van a baj és teljesen visszafejlődött a történetértelmezési készségem, vagy egyszerűen értelmezhetetlen a története, annak is főleg a vége.

Nem nagyon esett le hogy most akkor a pasival mi volt? Ugye a film elején ki is írják hogy 2017-ben kezdődik a története a csajnak akit Emilia Clarke alakít, és utána fut össze ezzel a sráccal akivel összemelegednek meg csomó minden van velük, utána meg kiderül a vége fele hogy a csávó amúgy meghalt sokkal korábban, és a padon ahol üldögél ott is ott van egy emléktábla hogy 1985-2016 (az első évszám nem tuti, arra nem emlékszek, de a második az 2016 volt az fix). Ergo korábban meghalt mint a történet kezdete? Akkor mégis hogy találkozott vele a lány, és hogy volt annyi közös programjuk?

A csávó igazából egy szellem volt?

Vagy a lány a súlyos alkoholizmusában odáig jutott a szellemi lépülésben hogy ezt mind beképzelte magának és a srác sose létezett? De akkor hogy tanult meg korcsolyázni például? Meg mi volt az a szíves dolog köztük?

Légyszi ne nézzetek hülyének ha ez amúgy nem bonyolult, de nekem nem esett le ez az egész, boldog lennék ha valaki elmagyarázná. Amúgy a film ettől függetlenül nagyon tetszett. :)



2020. máj. 22. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A srác szívét kapta meg a lány, és ez valami spirituális kapcsolat volt közte és a szívét befogadó lány közptt. Valószínűbb hogy az önromboló énje képzelte őt, mígnem el tudta fogadni a valóságot. És igen ezt mind képzelte, bár érdekes hogy "ismerte"a srácot A korcsolyás és egyéb olyan emlék-mutatják is- az mind egyedül élte át, miközben a képzelt barát a fejében létezett,vagy a szívében. Na szerintem a válaszommal sem vagy beljebb, éppolyan érthetetlen mint amilyen egyszerű a válasz a kérdésedre. Ne haragudj :)!
2020. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a választ! Így érthetőbb egy fokkal, ugyanakkor csomó érdekes kérdést felvet. Pl. hogy jutott el Kate (talán így hívták a csajszit ha jól emlékszem) abba a lakásba ahol előtte a srác lakott? Hisz nem ismerhette a helyet. Még az hogy elmegy jégkorizni az védhető mert nyilvános hely, de hogy talál el valaki házába véletlenszerűen és hogy megy be oda? Pláne részegen? Vagy hogy talált el abba a kis parkba vagy hová? Meg amikor a hajléktalanszálló előtt "összefutnak" (a lakásba kísérős jelenet előtt, mikor a lány beivott), akkor ott a a csaj magában beszélt, mert odaképzelte a palit? Ez így nagyon bizarr... :D
2020. máj. 22. 23:08
 3/3 Nice85 válasza:

Szia ez egy skizotip film, igen a lány képzeletben játszódik de valóban a skizotipek nem betegek csak Mo-n hiszik ezt, külföldön psycho readerek... Szóval telepatikusan beszélnek a szív miatt...

És a tények valósak ez mutatja H a lány nem beteg csak képessége van... Nagyon a figyelmébe ajánlanám a pszichiatereknek... Mert igazolja H a skizotip nem skizofrén és nem elmebeteg... Én sírtam a végén nagyon mert magamra ismertem... Engem skizofrennek később skizotipnek diagnosztizáltak és kényszergyógykezelést is kaptam .. szerencsére a képességem csak egy időre tűnt el... De én is képes voltam olvasni gondolatokban és beszélni a lélekkel..

dec. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!