Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyi esélyt látsz rá, hogy...

Mennyi esélyt látsz rá, hogy jó alkotás lesz a Mátrix 4?

Figyelt kérdés

(Olyanokhoz szól a kérdés, akik szeretik a Mátrix-trilógiát)


El nem tudom képzelni, miképpen lehet ezt folytatni, főleg Neo-val és a többi szereplővel, márpedig úgy tudom, nem előzményfilm lesz. Szerinted elképzelhető olyan forgatókönyv, ami ezt egy hasonlóan jó alkotássá emeli, és teszi tönkre az eddigi részeket?


(Egyszavas válaszokat ne itt, ha válaszolsz, akkor fejtsd ki).



2020. máj. 27. 02:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Jó lesz.
2020. máj. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Wachowskyéknak az első Mátrix óta készült filmjeit figyelembe véve, én azt mondanám kb. 2:1 vagy 3:1 az esélye a csalódásnak.
2020. máj. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

A trilógia lezárt volt.

Ha most megbontják újra, nem hiszem, hogy egyetlen filmmel lezárható lesz, illetve nem is hiszem, hogy ez a terv, inkább újabb széria indítása a lényeg, a filmet valahogy ugyanúgy szánják valami új kezdetének, ahogy az X-Men-t a Logan zárta és alapozta meg az új mutánsok jövőjét.


Lehet ezt jól és rosszul is csinálni. Szerintem még Watchowskiéknak is kínkeserves munka lesz ilyen "újramelegítést" trilógiához méltóra csinálni.

És még ha jó lesz is, számomra az eredeti trilógia értékét fogja rontani.

2020. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozva az előttem szólóhoz:

A hasonló esetek eddigi példáit nézve, az esély nagyon kicsi.

lást erretttentő pédák:

Indiana Jones vs Kristály koponya...

Star Wars original vs újabbak

Karib tenger kalózai trilog vs On strange tides


Van valakinek ellenpéldája?

2020. máj. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Van valakinek ellenpéldája?"

Hát, sorozatokra nem igazán. Esetleg az Új Bad Boys, az nem lett rossz.


Negatív példaként beférne még a felsorolásodba az Alien-saga, mert nekem ugyan tetszett a Prometheus (covenant kevésbé, rossz iránynak érzem), de sokan pokolba kívánják és sírnak a Blomkamp-Weaver féle elakadt filmért.


De egyes filmeket sokkal később követő folytatás néha jól sikerül, méltó és és színvonalban sem rosszabb.


Szárnyas fejvadász.

Jumanji.

A dolog.

Tron. (jó, ez azért kérdéses, közel sem volt olyan űtős, mint az első, de ez inkább azért, mert az első idején újdonság ereje volt, ma már középmezőny)


A horrorok remake-jei vagy folytatásai nekem nem ízlésterületem, úgyhogy azokat nem tudom minősíteni. Rémálom-filmek például.


Apropó, én nem nagyon láttam jó remake filmet.

2020. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is attól félek, hogy tönkrevágja az egész addigi trilógiát. Nagyon magasan van a mérce, és nem tudom elképzelni, hogy ezt megugorja a kövi film/trilógia. Ha mégis, akkor az a rendezőpáros maradandó tehetségét igazolná. Az új SW-trilógia nekem (is) hatalmas csalódás volt, azóta a régieket se szeretem nézni...


A dolog szerintem nem lett olyan jó, nem hozta azt az atmoszférát, mint az elődje. Rossz sem lett, de jobb semmiképp sem.


Amúgy köszi, zöldeztem mindenkit.

2020. máj. 28. 15:33
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

Én továbbra is reménykedem.

Elég régen dolgoznak a forgatókönyvön.

Érdemes visszanézni, mennyi easter egg volt beépítve trilógiába, aki ilyenre képes, az tud még egyszer életképeset alkotni.


Jobban félnék, ha Emmerich rendezné. :D

2020. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A mátrix az egy rettentő komplex intelektuális film. Bár a trilógia lezárult de rengeteg olyan kiskapu maradt amire nem kaptunk magyarázatot például az orákulum eredetére, vagy ahogy elhangzott a filmben is hogy minden már megtörtént párszor és újra meg újra megtörténik stb(ziont is többször felépítették aztán a gépek lerombolták stb)

De például amit megérne még boncolgatni az az hogy az első ember aki felébredt a mátrixból az hogy volt rá képes. Más szóval rengeteg anyag van amiből tudnának dolgozni.


A star warsot nem hoznám fel ellenpéldának mert itt szerencsére az eredeti alkotói dolgoznak rajta nem pedig új figurák

2020. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
2022-ben jön ki a negyedik része keressetek rá. De az más kérdés hogy mire számíthatunk benne.
2020. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy jó lesz.
2021. máj. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!