Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Zavar, ha egy filmben felismer...

Zavar, ha egy filmben felismered a szinkronhangot?

Figyelt kérdés
Engem nagyon zavart, amikor pl. a Legendás állatok 2. részében felismertem, hogy Stohl András Dumbledore magyar hangja. Onnantól fogva nem tudtam komolyan venni a szereplőt.

2020. jún. 7. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Kerekes Józseffel voltam úgy, hogy a hangja szinte teljesen hozzánőtt Jim Carreyhez, így fura volt, amikor Peter Griffin is az ő hangján szólalt meg. Aztán viszont 100%-ig hozzászoktam: ma már eszembe sem jut Jim Carrey, amikor a Family Guyt nézem. :)
2020. jún. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csőre Gábor, mikor valamilyen háborús drámában Eric Cartman hangját hallod vissza.

Én semmilyen tartalmat nem nézek szinkronosan többek között ilyenek miatt (+ félrefordítás, szöveg átértelmezése és átírása, poénok és szójátékok elvesztése, karakter személyiségének megváltoztatása, akcentus és nyelvi sajátosságok elhagyása, stb). A Simpson család volt az utolsó, de az utolsó 3 évadot nem is láttam, miután meghalt Székhelyi. Inkább majd rászokok az eredeti hangra.

2020. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha minden külföldi színésznek lenne "saját" magyar hangja, és az a szinkronszínész csak őt szinkronizálná :D De nyilván tudom, hogy ez nem lehetséges. Viszont Csifó Dorinával vagyok úgy, hogy rengeteg filmet szinkronizál, de sosem ismerem fel a hangját. Mindig a végén derül ki, hogy ő volt a főszereplő hangja. Szerintem elképesztően tehetséges lány lehet, ha így meg tudja változtatni a hangját!
2020. jún. 7. 16:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig jó, amíg fel lehet ismerni egy hangot, mert akkor egyedi. Egyre kevésbé van ilyen, azoknak, akik manapság szinkronizálnak (köztük egyre kevesebb igazi színésszel), soknak ugyanolyan hangja van, semmi különleges nincs bennük.
2020. jún. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért a szinkronhangnak mindenképp kell egy magyar személyhez kötődnie, csak digitálisan nehezebb lenne megoldani, szóval a "saját" magyar hang még okés lenne, viszont a Stohl András példáján kiindulva azt vettem észre, hogy Téged inkább az ISMERT magyar hangok zavarnak, ami miatt nem tudod komolyan venni a karaktert!

Engem amúgy egyáltalán nem zavar az ilyesmi! Például Dörner György leginkább Bruce Willis és Eddie Murphy legismertebb közös magyar hangja, mindkettőjükhöz egyből Őt lehet kapcsolni, de például a Frequency című filmben Dennis Quaid-nek is Ő kölcsönözte a hangját, amit egyből felismertem, mégsem volt zavaró, amúgy sem, meg azért sem, mert jó a sztori, így inkább csak arra koncentráltam! Quaid-től amúgy általában inkább Haás Vander Péter hangja megszokott!

2020. jún. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

De ennyi erővel az is zavaró ha belegondolsz hogy ezt a színészt láttad másik filmben is

Vagy ha azon filózol hogy hol használnak cgi-t, és valójában kamerák között vannak egy studióban

Ha ki akarod rántani magad a filmélményből, azt sokfélekeppen lehet

2020. jún. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Zavaró is.

Egy bohóc színészt komoly filmben látni kifejezetten zavaró. Példa : 99es cella

2020. jún. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!