Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Anakin Skywalkernél honnan...

Anakin Skywalkernél honnan jöttek rá hogy annyira nagy benne az Erő meg hogy ő a Kiválasztott, ha semmi erő képességet nem mutatott gyerekként?

Figyelt kérdés

Ugye az első részben mikor Qui-Gonál felfedezik rögtön mondják Yodáéknak hogy hatalmas benne az Erő meg hogy senkinek nem ilyen magas a midikloriánja, stb. Na most erre hogy jöttek rá, miben nyilvánult ez meg? Az első részben (mikor Anakin még gyerek) konkrétan 0 erő képességet látunk tőle, nem tud tárgyakat lebegtetni, nem tud elmetrükközni, semmit (pedig pl. ha ilyen nagy erőhasználó lenne az lenne a minimum hogy Wattot befenyíti...

Ott van pl. összehasonlításnak Ahsoka, aki hasonló életkorban (talán 2-3 évvel ha idősebb), már simán használja az erőt, nagyon jól vív, klón hadtesteket vezet a háborúban és így tovább... Anakin semmi ilyesmit nem mutat gyerekként.

Most a fogatversenyt, meg utána a Kereskedelmi blokád elleni akciót hagyjuk, mert az nem erőképességeket, hanem pilóta tudást követel, ott egy Han Solo vagy Poe Dameron is elboldogultak volna szerintem. Anakin pedig csak ennyit mutatott fel, nem láttuk hogy akár csak erőérzékeny lenne. Akkor honnan tudták hogy milyen kiemelkedő jedi lesz majd belőle?



2020. jún. 9. 14:34
 1/6 A kérdező kommentje:
*Qui-Gon-ék
2020. jún. 9. 14:36
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Te figyeltél a filmre vagy csak néztél ki a fejedből?

Amikor kiderül Anakin mennyire ügyes gyerek léttére, olyan reflexei voltak mint egy jedinek.Az anyja elárulta hogy nem embertől fogant.A midikloriánok nemzették.

2020. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tislerics Máté ***** válasza:
65%

Anakin anyja is mondja, hogy van különleges képessége a fiúnak. Qui-gon már tudja mire gondol a muter és kezdi sorolni a jedi vonásokat pl.: előre látja mi fog történni, stb. A fogatversenyt is megnyeri és a film végén felrobbantja a Kereskedelmi Szövetség droid vezérlőjét is.


Amúgy meg nem kell elvárni, hogy minden mindennel tökéletesen összefüggjön a filmek és sorozatok között. Egészen biztos vagyok benne, hogy Lucas is magasan tojt néhány dologra, amit csak leokézott, mert határidő volt pl. vagy más fontosabb dolga volt. Én ezt totálisan megértem. Tudom milyen az, amikor egy nagy projektben nem szabad elveszni a jelentéktelen kis részletekben. Mert akkor csak kicsúsztok az időből. Ilyen ez a kreatív szakma...


Ha a filmekből meg a sorozatokból nem derül ki valami, akkor az azért is lehet, mert pl.: direkt nem térnek ki rá, hogy beindítsák a néző fantáziáját. Szerintem totál fölösleges mindenre választ adni a filmek során. A sorozatok meg pláne csak kiegészítői a nagybetűs filmeknek. Szóval ha valami nem összeegyeztethető velük, akkor az valószínűleg azért tapasztalható, mert a készítők is tojtak rá, vagy csak be kellett fejezni a forgatókönyvírást, mert közeledett a határidő és el kellett kezdeni forgatni. Vagy valami ilyesmi...

2020. jún. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy komoly erőképességet (jövőbe látás) és jedi szintű reflexeket mutatott, felkeltette Qui-Gon érdeklődését. Aki aztán megmérte a midichlorian szintjét, és azt találta hogy az magasabb mint bármely ismert jedi esetében.
2020. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne nézz többet Star Warst.
2020. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A prekognitív képességei tették jobb pilótává mint bárki más. Előre látta/érzékelte a jövőt. Ezért voltak olyan jó reflexei.


Ezt tesztelik is egyébként.

https://www.youtube.com/watch?v=UN4d56mS7Lw


Ez kb olyan, hogy sose kő-papír-ollóz vele. Mindig veszítenél ellene, mert látja mit fogsz mutatni már azelőtt, hogy Te tudnád.

2020. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!