Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Alien első vagy második...

Az Alien első vagy második részét szeretitek jobban?

Figyelt kérdés

2020. jún. 11. 21:14
A kérdező szavazást indított:
A nyolcadik utas: A halál (Alien)
A bolygó neve: Halál (Aliens)
24 szavazat
 1/9 HalkHogen ***** válasza:
81%
Az első izgalmasabb, a második viszont akciódúsabb, látványosabb. A másodikkal annyi a bajom, hogy az első szinkronban sajnos Farkas Zsuzsa Weaver hangja, pedig összességében ott jobbak a hangok. Az újabb szinkronban Menszátor Magdolna a hangja, de ott meg a többi hang gyengébb. :/ Mindent összevetve a régebbi szinkront jobban szeretem.
2020. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem mindkettő máshogy tetszett, másban volt jó, de ha hirtelen rá kéne vágnom, a második rész. Az valóban sokkal pörgősebb mint az első, ha unalomból kellene valamelyiket megnéznem, valószínűleg az lenne az. DE ha valaki még nem látta egyiket sem, én az elsőt nézetném meg vele először.
2020. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
87%

Nem tudom rangsorolni.


Az első, főleg a maga korában stílusteremtő, már kultfilm kategóriás. Hangulata feszültség-fenntartása zseniális, jók a karakterek, a színészek, tökéletes a sztoriépítés, úgy jó, ahogy van.


A második meg monstre látványos és jól komponált akciófilmbe vitte át a történeti szálat az első inkább piszchotrilleres horrorjából és a maga területén ez is pazarul sikerült.


A harmadik rész próbált meg az első rész klausztrofóbiás feszült hangulatához visszanyúlni, de nagyon nem jött össze.

Amúgy az az egyetlen rész, ami nem tetszik.

2020. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3/3 Wadmalac


Érdekes, a harmadik az nekem is elvette a kedvem. Főleg azzal az erősen CGI-nek tűnő Alien-től, ami állítólag végső soron nem is CGI volt... Mindenesetre bűnronda és kilóg a környezetből.

2020. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Az egész film valahogy nem állt össze. Nem jött át a tervezett hangulat.

Pedig elolvastam könyvben is, úgy jobb volt.

2020. jún. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A felsőre nyomtam, de igazából mindkettőt egyformán szeretem a maga módján, mivelhogy más stílusúak.
2020. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A második a kedvencem, mert dinamikusabb és látványosabb. Ezt követi nálam az első, a 3-4. rész jelenleg tulajdonképpen már "nem is létezik". A 3. részt teljesen hibás koncepciónak is tartom, ezért örömmel várom a helyreállító 5. részt. Jelenleg kisebb gondok vannak az 5. résszel, de egyértelműen kell és akarja a Disney.


Farkas Zsuzsa: valójában a fiatal Sigourney-hoz sokkal jobban illik. Az InterCom csak azért készítette az új szinkront, mert kb. a 3. résszel egy időben került hozzá az első-második rész is és egységesíteni akart. De én ezt helytelennek tartom.

2020. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Jelenleg kisebb gondok vannak az 5. résszel, de egyértelműen kell és akarja a Disney."


Hogy mi? A disneynél vannak a jogok? Jó ég, akkor erre is keresztet vethetünk, mint a Star Wars folytatásokra...

2020. jún. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel a Disney felvásárolta a Foxot... Egyéb probléma még az, hogy Magyarországon jelenleg nincs kiadói forgalmazója a Disney-nek és pl. ezért nem jelenik meg semmi.
2020. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!