Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit gondoltok Scorsese eme...

Mit gondoltok Scorsese eme kijelentéséről a Marvel filmek kapcsán?


2020. jún. 16. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ez az, amikor azt mondta, hogy ez nem művészet, nem film?


Tök igaza van.

2020. jún. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
O beszél, aki megcsinálta az Ír-t.
2020. jún. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1

Azt mondom, kell ez is, meg az is. Kétségtelen, hogy ezek csupán szórakoztatni akarnak, ezért minősítette ezeket filmes vidámparknak, a baj ott kezdődik, ha a közönségfilmek nagy százalékban ebbe az irányba kezdenek eltolódni, mert abból jönnek a dollármilliárdok. Hollywood nagyon elment profitorientált irányba és félő, h a filmtermés fogja ezt nagyon megsínyleni, a néző közönséggel együtt. Kevésbé szalonképesen mondhatnám úgy is, az amerikai filmgyártás kezd elqrvulni(ha nem jutott el idáig már korábban).

2020. jún. 16. 09:08
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Lerágott csont, annyira rossz, hogy még vannak, akik erről beszélnek. Inkább el kéne felejteni. Mondott, amit mondott, változni úgysem fog semmi. Van két tábor, akik sosem fognak egyetérteni.
2020. jún. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Ah shit, here we go again.
2020. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyet tudok vele érteni, de azért a "film" elég tág fogalom, sok műfaj van benne, és szerintem minden filmet a maga műfajában kell értékelni. Tény, hogy a Marvel filmeknek hatalmas a rajongótábora, holott csak egyszerű sci-fi akciófilmek, Scorsese nyilván több mondanivaló és nagyobb színészi alakítás párti, ami rendben is van, de megesik az emberrel, hogy egy hosszú nap után nem gondolkodni szeretne egy filmen, csak nevetni vagy Marvel esetében csak élvezni az akciót.

Szerintem a Viharszigetet és A téglát nem lehet összehasonlítani a Thorral és a Vasemberrel, mégis mindet szeretem. Teljesen más kategória.

2020. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Erre írtam, kell ez és az is. A Marvel filmtermés nyilván nem azért készül, hogy mélyenszántó filozófiai elmélkedésre ösztönözzön bárkit. Ezek képregény-adaptációk -az más kérdés, az esetek többségében ezek eléggé eltérnek a képregényektől, ahogy más adaptált filmeknél is előfordul ez-, az alapanyag pedig szintén a puszta szórakoztatás eszköze.

2020. jún. 16. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7


Csak apró kiegészítésként: a Marvel képregények valóban inkább a szórakoztatásra mennek rá, sosem törekedtek pl. a Vertigo vagy a Fantagraphics kiadványok mélységeire, de azért van néhány kivétel, mint pl. a Kraven's Last Hunt című Pókember sztori 1987-ből, amit az író J.M. DeMatteis elmondása szerint többek között Dosztojevszkij regények inspiráltak és a lelki széthullás témáját boncolgatja. Ha egyszer készülne belőle egy hű feldolgozás, talán Scorsese (és a szuperhősfilmeket alapból lenéző sznobok közül legalább néhány személy) véleménye is árnyaltabb lenne. Más kérdés, hogy amíg tart az MCU, addig elképzelhetetlen az elkészítése.

2020. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#8

Feltételezem, az általad felhozott MCU-ra a profitorientált szemlélet értendő, ami az egyszerűen fogyasztható filmeknél többet/jobbat nem enged.

2020. jún. 16. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!