Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek is fölösleges...

DeadKingkong13 kérdése:

Szerintetek is fölösleges volt hogy Darth sidious-t visszahoszták a sorozat végére?

Figyelt kérdés

2020. júl. 6. 18:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Hogy érted, hogy fölösleges? Lett volna Kylo Ren a főgonosz karakter... hagyjuk már. Nagyon is kellett, hogy legyen egy Mastermind az egész mögött, szerintem csak Sidious helyes Plagueis-t kellett volna választani, akár lehetett volna Snoke maga Plagueis, vagy Snoke lett volna az újabb tanítványa, az egész sokkal kézenfekvőbb lett volna, pure fan-service és nem triggerelik a boomereket.
2020. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Én nagy fan vagyok meg nem vagyok divat hater, de ez a Sidious visszahozatal számomra is nagyon erőltetett, értelmetlen volt, se felvezetve nem volt normálisan (sőt semennyire), se a magyarázata nem állt meg a lábán. Elővették mert kellett egy gonosz. Nem kellett volna megölni Snoke-ot, illetve jobban mondva ő kellett volna hogy legyen Plagueis.
2020. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudtak mit csinálni, a két rendező sarokba szorította egymást és nem maradt idő felépíteni egy új főgonoszt. Még ehhez képest is talán a második legrosszabb megoldást választották ez igaz, de az új trilógia eleve a jobb pontjain is csak közepes volt.
2020. júl. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Tislerics Máté ***** válasza:
72%

Én is leszögezném, hogy nem vagyok divat hater: Az Ébredő erőt kifejezetten szeretem és mindegyik filmben találtam dolgokat, amik tetszettek. De Palpatin visszahozása sajnos nem tartozik ezek közé...


Az Ébredő Erőben még Snoke volt a fő gonosz. Aztán jött Rian Jhonson aki megtette Kylo Rent fő gonosznak a TLJ-ben. Ezzel kiszedve Snoke-ot a trilógiából. Nyilván azért, hogy ne megint egy csúnya nagy hatalmú Super Sith legyen a fő gonosz. A film több ponton is ilyen rendhagyónak akart tűnni. Ez miatt is kapott a film megosztó rajongói fogadtatást. Valószínűleg ezért is hozták vissza JJ Abremszet a lezáró harmadik rész megrendezéséhez. De ekkor már késő volt:


RJ annyira átvariálta dolgokat, hogy JJ-nek is alkalmazkodnia kellett. Palaptin visszahozásával egyértelműen jelezte, hogy nem ért egyet RJ koncepciójával, miszerint Kylo Ren a Legfőbb vezér. Sőt Rose Tico karakterével sem kezdett semmit. holott RJ láthatóan nagyon komolyan bánt vele. JJ bizonyára a középső résszel akarta felvezetni Palpatin feltámadását vagy Rey eredetét. (Ha egyáltalán tervben volt Palpatin visszahozása, vagy Rey identitásának koncepciója) Mivel a 3. részt úgy indítja hogy a sárga szövegben derül ki, hogy az Uralkodó feltámadt! Ezzel olyan látszatot keltett, mintha erről szolt volna a TLJ...


K. Kennedy (a Lucasfilm feje) is bevallotta, hogy az új trilógiát a "Lucas módszer" szerint készítették. Tehát direkt nem találtak ki mindent a történettel kapcsolatban. Palpatin a 3. részben mindenfajta dramaturgiai felvezetés nélkül jelenik meg. Az okát a visszatérésnek pedig az utána megírt könyvekből tudhatják csak meg a rajongók. Ez arra utal, hogy Palaptin visszahozása csak egy elképzelés lehetett, ami JJ-nek tetszett RJ-nek meg nem.


A Császár visszahozásával természetesen Anakin áldozatát és a prófécia beteljesítését is zárójelbe tették. Hiszen az Uralkodót nem sikerült végérvényesen megölnie Anakin-nak ezzel beteljesítve a próféciát. A Császár ugyanis visszatért (random) és erősebb, mint valaha! Leszámítva, hogy helyhez kötött. (De hát ez nem is okoz neki nagy problémát, mert az áramaival egy egész hadiflottát le tud offolni.) Mondhatni az új trilógia nem fojtatja a történetet, hanem semmisé teszi annak lezárásait, helyet adva egy új lezárásnak. Ez egy nem igazán elegáns lépés, de hát Bob Iger is bevallotta, hogy az SW filmeket túl gyorsan készítették el. Valószínűleg ez volt a az írói átgondolatlanságok és furcsaságok legjelentősebb oka.


Ha nem hozzák vissza Palpatint, akkor Kylo Lett volna a fő gonosz. Ami akár még jó is lehetett volna. Szóval kb. igen! Főleg, hogy ezzel semmisé teszik Anakin áldozatát és az első 6 rész lezárását. Persze úgy is lehet értelmezni, hogy nem Anakin a kiválasztott, hanem Rey. Tekintve hogy vele záródik le a Skywalker saga és nem Anakin-nal aki már egyszer egyensúlyt teremtett az Erőben beteljesítve a próféciát.

2020. júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy baromság volt, igen.


Kylo jó fő gonosz lehetett volna, de nem bánom a megtérítését, a kezdetektől látszik hogy erre vezet az útja. Még a TLJ-ban is mikor utoljára látjuk úgy ábrázolják, mint a galaxis legmagányosabb, legszomorúbb emberét, hiába lett legfőbb vezér, és pusztult ki szinte az egész Ellenállás. Egyszerűen neki nem ment igazán ez a gonoszkodás, hiába erőltette, nem lelte benne örömét. Szóval örülök, hogy a végén Ben Solo visszatért(bár elég méltatlanul bánik a film e rég várt karakterrel), és így kellett is a végére egy legyőzendő fő gonosz. De hogy Palpatine? Nem! Miért, honnan? JJ, a k anyád! Talán a Ren lovagok és az egész Első Rend? Talán.

2020. júl. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

"A Császár visszahozásával természetesen Anakin áldozatát és a prófécia beteljesítését is zárójelbe tették"


"Főleg, hogy ezzel semmisé teszik Anakin áldozatát és az első 6 rész lezárását. Persze úgy is lehet értelmezni, hogy nem Anakin a kiválasztott, hanem Rey"


Ez tényszerűen nem igaz. Még mindig Anakin a Kiválasztott. A prófécia pontos szövege világosan és félreérthetetlenül róla szól.


Egy kis "szakirodalom":


[link]


[link]

2020. júl. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Tislerics Máté ***** válasza:
77%

#6! Rey is megölte az uralkodót. Nem csak Anakin. Mind a kettő egyensúlyt teremtett az Erőben. A prófécia Aniról szól (ezek az oldalak szerint), de szólhatna Rey-ről is, mert ő is azt csinálta.


Tehát Anakin áldozata, és cselekedetének hatása már nem olyan jelentős, hiszen más is képes rá. Ezért írtam, hogy az új trilógia zárójelbe teszi Anakin áldozatát.

2020. júl. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Fölösleges volt bizony, csakúgy mint az egész trilógia.
2020. júl. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A prófécia világosan kimondja, hogy a Kiválasztott apa nélkül fogant. Reynek van apja tudtommal, tehát róla biztosan nem szól a prófécia. Továbbá örökös egyensúlyról sem írnak a próféciában.


Anakin egyensúlyt hozott az Erőbe, ő a Kiválasztott a prófécia szerint.


Az már egy más kérdés, hogy mennyire csorbult az ő áldozata (ha személyes oldalról nézzük, hogy megmentette a fiát, az semennyire nem csorbult), de a Kiválasztott az még mindig ő, a szövegezés csak rá illik

2020. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy atlagos sw rajongó eleve nem tekinti az sw reszének ezt a baromsagot.

Én is 1x megneztem aztán annyi.

Ökörség.

2020. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!