Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nincsenek ma már olyan...

Miért nincsenek ma már olyan epikus filmek, mint a (klasszikus) Star Wars, a Gyűrűk ura vagy a Harry Potter?

Figyelt kérdés
Persze, ma is vannak látványos meg izgalmas filmek, de olyan egy sincs mint a 70-es évek és az ezredforduló közötti időszak környékén, amikor ilyen tipikusan több részből álló, nagyon epikus filmek készültek, mint a Star Wars eredeti trilógiája, a Gyűrűk ura vagy a Harry Potter picivel még utána. Amikor van több film (trilógia vagy akár több rész), egy képzeletbeli, magával ragadó világ, rengeteg érdekes szereplő, menő gonosztevők, nagy dolgok forognak kockán, epikus zene, a végén győz a jó stb. Tudjátok miről beszélek. Ilyen filmek ma már miért nincsenek?

2020. júl. 15. 17:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom nincs alapanyag, (ezeknek a nagy része már meglévő könyvsorozaton alapszik), Hollywood meg full fantáziátlan


Ja, meg ma az ilyen epikus dolgokat inkább sorozatok formájában készítik el, lásd Trónok Harca, vagy most a Witcher (Vaják) sorozat

2020. júl. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Az Alita-t egy trilógiának szánták, nekem személy szerint a romantikus szálat leszámítva kifejezetten tetszett. Most a folytatás viszont agyaglábakon áll. Most amiket felsoroltál azok inkább fantasy univerzumok, de scifikből is van több epikus trilógia mint például Az éhezők viadala, Az útvesztő vagy a Bevatatott.

Ami azt illeti szerintem talán azért van kevesebb új fantasy filmsorozat, mert rövidtávon nem olyan kifizetődő, mint például egy huszonakárhányadik Marvel vagy Star Wars film. Régebben azért nagyobb hangsúly volt a mondanivalón, az üzeneten, manapság eléggé bevételorientálttá vált a filmipar.

2020. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
A Gyűrűk ura és a Harry Potter könyvek. Könyvekben ugyanúgy vannak ilyenek most is.
2020. júl. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
MCU
2020. júl. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#1 Elnézést kérek, de mekkora hülyeség már ilyen történeteket sorozatban előadni? Annak mi értelme? Hogy adnál elő egy Gyűrűk urát 30-40 perces részletekben? Ezekben a filmekben pont az a jó hogy 2-3 vagy akár 4 órások, jó hosszan tart a kaland. Baromság lenne ezeket sorozatba önteni, az nagyon nem erre való formátum. Lásd Klónok háborúja, milyen jó lett volna amúgy, de a 20 perces részek tönkretették a szórakoztató faktort, mire elkezdted volna élvezni vége volt, semmi értelme így.

#4 Már bocs de az MCU hogy jön ide? Én epic fantasy filmeposzokra gondoltam, nem CGI csihipuhira. Jó arc Vasember de semmi köze ahhoz a stílushoz, mélységhez és epikussághoz mint pl. a Gyűrűk urának.

2020. júl. 15. 18:58
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Te jó isten te mekkora tajparaszt vagy. Viszlát.
2020. júl. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Majd jön a Dűne. Ja és ha már sorozatok és Gyűrűk Ura, akkor érdemes megemlíteni, hogy lesz majd abból is sorozat. Talán jövőre, nem tudom pontosan, de már castingolnak.


Szerintem sorozatban jobban működhetnek ezek az adaptációk, hisz több idő jut karakterizálásra, világépítésre. Trónok harcát például el nem tudtam volna képzelni filmen, ugyanakkor a LOTR-t elég jól adaptálták, igaz azért sok minden kimaradt még a rendezői változatokból is(van amiért nem is kár).

2020. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tislerics Máté ***** válasza:
85%

Én értem miről beszél a kérdező! Azt is, hogy miért alkalmatlanok a sorozatok ilyen epikus hatást kiváltani.


Ez egy olyan dolog, hogy ki kell várni. Majd lesznek ilyenek! Mert semmi sem indokolja hogy ezek eltűnjenek. Az igény most is ugyan annyira megvan. Még az sem törvényszerű, hogy sikeres regényeken kell alapulniuk. Lásd: Csillagok Háborúja. Az SW 456 és a LOTR között is jó pár év eltelt. Szóval sok mindennek össze kell állnia ahhoz, hogy az ilyen epikus filmes alkotások megvalósulhassanak.


A Marvel filmes univerzum természetesen nem tudott felnőni erre a szintre. A képregények világa még akár adhatott is volna egy jó alapot, de nem lettek annyira jól megírva a karakterek és nem volt egy határozott koncepció a jó és rossz epikus csatájára. Csak mindig jött egy fő gonosz, aki kicsit erősebb volt az előzőnél és a film végén legyőzték. Még Thanos is csak egy banális hiba miatt tudta megcsinálni

a csettintést. Mi az már, hogy Thor nem a fejét csapta le, vagy a kezét amin ott van a kesztyű? Tiszta szégyen, hogy egy ennyire nevetséges dolgon múlik az univerzum sorsa. Ez egyáltalán nem grandiózus eposzokra jellemző történetmesélés. Inkább szappanopera jellegű...


A bosszúállók 1-nél még benne volt a levegőben, hogy itt valami valóban nagyszabású LOTR szerű eposz készül, de már az ultron kora ezt egy stricimaflással kiütötte az emberek agyából. Az ultronos rész egy minden tekintetben átlagos és felejthető tucatmozi lett. És ez már önmagában is elég lenne ahhoz, hogy ne lehessen egy kalap alá venni az MCU-t a SW-al vagy LOTR-al.

2020. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ilyenek kb. 15-20 évente készülnek. Nem születik minden évben George Lucas.
2020. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

9, azért a 2000-es években gyakorlatilag párhuzamosan futott egy Harry Potter, egy Gyűrűk Ura, meg a Star Wars előzmények


Mondjuk én nem tudom, hogy 1970-2000-ig milyen epikus dolgok voltak (Star Wars OT meg Star Trek amik így beugranak), de szerintem a fantasynek a 2000-2005-ig volt egy hatalmas aranykorszaka, azóta meg vagy sorozatok formájában jönnek, vagy a korábbi már meglévő történeteket folytatják (Hobbit trilógia ami mondjuk előzmény, Star Wars, Legendás Állatok ami szintén előzmény)



Amúgy nem értek veled egyet kérdező, szerintem a sorozat sokkal alkalmasabb formátum arra, hogy minél részletesebben elmeséljen egy hosszan nyúló, kerek egész történetet. El tudnád képzelni a Trónok Harcát egy 3 részes filmtrilógiaként? Mert én nem igazán.

2020. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!