Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sauron miért nem szerepel...

Sauron miért nem szerepel fizikai valójában a filmekben? Nem von ez le a film élvezeti értékéből?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nem furcsa hogy egy ekkora eposz főgonosza fel sem tűnik fizikai valójában, úgy győzik le hogy nem is érintkeznek vele? Nem von ez le rengeteget a mű élvezeti értékéből, és abból amit végül elérnek?

2020. júl. 16. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem furcsa annak, aki megnézte és értette amiről szólt.
2020. júl. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez érthetően meg lett magyarázva. Pont ez volt a lényege hogy megakadályozzák hogy fizikai formát is öltsön.


Amit a film nem magyarázott meg az az hogy a gyűrű mégis milyen hatalommal bír, ehhez elkell olvasni a könyveket. Annyit elmondok röviden hogy van egy bizonyos teremtő erő ami véges amit egyszer elhasználnak és annyi, a gyűrű pedig ezt a korlátot hidalja át. De ez ennél komplexebb

2020. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálam a legnagyobb problémát pont az okozta, amit a válaszoló írt, hogy a Gyűrű körül forog minden, arról szól az egész trilógia és azt sem tudjuk meg, hogy mit tud...

Értem én, hogy a könyvben benne van (legalábbis hiszek neked, mert én nem olvastam), de ez mit sem számít a filmeket nézve.

2020. júl. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

Ez amúgy azért van mert annyira komplex az egész hogy külön trilógiát érdemelne. Tolkien nem lustálkodott megalkotni egy egész világot. Például a főgonosz az nem Sauron, ő csak egy szolga. Hanem Morgoth ezt meg megint sok volna részletezni hogy ő ki. De például ő az oka annak is hogy az aranytól megbolondulnak az emberek stb (mint például a Hobbit trilógiában). A filmek pedig csak Középfölde kicsiny részlete. az egész világ amit "Ardának" nevezett el Tolkien nagyon hosszú története van

2020. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
De akkor mégis miért lett ekkora siker a trilógia? Eléggé üti egymást ez a kettősség.
2020. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sauron fizikai lét nélkül is elég erős volt. A serege, a befolyása hatalmas, még így mentálisan is. Ha visszatért volna a Gyűrűvel együtt, még az öt mágus egy sem bírt volna vele és akkor már egy nem hihető történetet kapunk.
2020. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A prológusban megjelenik fizikai lényként is, de ott elpusztul a teste, így már csak szellemileg élhet. Ahogy itt már mondták, ezt elmagyarázzák a filmben, de a könyvben is. Szerintem hozzáad a történet egyediségéhez, hogy Sauron, a főgonosz, a Gyűrűk Ura szinte meg sem jelenik benne, mindvégig kísérteties, sejtelmes, háttérből irányító marad.
2020. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Még a szereplők sem tudják, mire volna képes Sauron, miért kellene a nézőnek tudnia?
2020. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Frodó, Boromír, Gandalf, Aragorn, Samu, de még Szílszakáll is... és sorolhatnám... a legfőbb karakterek az igazan nagy harcokat nem egy "főgonosszal" hanem önmagukkal vívják...

Mindőjüknek fel kell nőniük önmagukhoz, a feladatukhoz, amihez sok esetben semmi kedvük nem lenne, de véghez kell vigyék, mert rajtuk kívül senki mas nem fogja megtenni...

Erről szól a Gyűrűk ura trillógia, nem holmi főgonoszról... aki nem így látja, az semmit nem értett a sztoriból.

2020. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, mert ez maga koncepció része. Tolkien nem hitt a jó és rossz közötti végső harc erejében. A tágabb tolkieni világban ilyen maguk a Hatalmak közt zajlik, és valahányszor megtörténik, a világ beleroppan, kontinensek süllyednek el stb.


Elendilék ütközetben legyőzték fizikai formájában, de végső győzelmet nem arattak, ez a történet alaphelyzete.


A könyvben amúgy van rá utalás, hogy korlátozott mértékben képes alakot ölteni, Gollam látta őt jelen formájában, egy kezet, mikor kínozták Barad-durban.

2020. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!