Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Frodóék hová mentek a film...

Frodóék hová mentek a film végén a hajóval, és miért döntöttek úgy hogy elmennek?

Figyelt kérdés
Ez nekem nem volt tiszta, mondták hogy elhajóznak valahová és otthagyják Középföldét. Egyrészt az érdekelne mégis hová mentek, de ami még inkább, hogy miért döntöttek így? Gandalfot mondjuk tegyük fel megértem, nem odavalósi, feladattal érkezett Középföldére, az teljesült, így továbbáll. Tiszta sor. Bilbót is meg tudom érteni, öreg, közeleg a halála, még utolsó útra indul. Ez is oké. Na de a többi? A tündék például miért? Mikor végre eljött a béke, a rend, a nyugalom időszaka a sötét idők után, akkor lépnek le? Frodó meg pláne miért? Sikerült a küldetése, életben maradt, hazatérhetett a barátaival, erre elmegy? Csak azért mert fájt a sebe? Full nem értem. Valaki?

2020. júl. 17. 18:30
 1/2 Alex Fly ***** válasza:

Tirionba.

Ha olvastad a Szilmarilokat, akkor tudod a választ.

2020. júl. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Valinorba mentek, ami a valák hazája. A halhatatlan népek (valák, maiák, tündék) mind ott élnek. A tündék egy része azért élt Középföldén, mert meg akarták ismerni azt a vidéket, meg segítették az embereket a sötét korszakokban. De egyébként Valinor volt az otthonuk, ergo honvágyuk volt. Gandalf is onnan érkezett, hogy segítse a népeket Szauron ellen, ezután ő is hazamegy. Bilbó még akart egy utolsó kalandot, ő ezért akart elmenni, és mivel hordozta a gyűrűt, bejuthat Valinorba. Frodó szintén bejuthat, meg az ő sebei csak ott gyógyulnak be véglegesen. Ezért nyilván inkább odamegy, és ott él tovább, minthogy maradjon halandóként, és minden évben két nap teljesen ágyban fekszik, és újra átéli a sebei borzasztó fájdalmát.
2020. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!