Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek mi a véleménye a Riverda...

Kinek mi a véleménye a Riverdale-ről?

Figyelt kérdés

2020. júl. 25. 20:03
A kérdező szavazást indított:
Szeretem
Van annál jobb is.
Nem szeretem
Fúj
34 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
szerintem teljesen túlértékelt, nagyjából olyan párbeszédek vannak benne mintha a szövegírók alsós kisgyerekek lennének és olyan sablonos karakterek vannak benne hogy semmi kedvem nen volt tovább nézni három rész után. gondoltam adok neki egy esélyt, de nekem egyszerűen kevés volt.
2020. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Nekem az első évad bejött. Tetszett az egész sorozat hangulata, a szereplőgárdát is bírtam. A második évad már nem annyira tetszett, de folytattam tovább a sorozatnézést, mert a Riverdalet elég hamar kezdtem el nézni, rögtön ami után kijöttek az első részek, szóval nem akartam lemondani róla, mert már valamennyire hozzám nőtt. Én buta, a 3. és a 4. évadba is belekezdtem, mert reménykedtem, hogy valamikor végre újra normális lesz a sorozat... végén valamikor a 4. évad közepén hagytam abba, mert sok idő után rájöttem, hogy az íróknak eszük ágába sincs normális részeket írni, és már úgy se lesz olyasmi a sorozat, mint amilyen az első évadban volt. Nekem az első évad tetszett, kár, hogy elcseszték. De a 3. és a 4. évad egyszerűen elképesztő... mármint, elképesztően rossz. Mindkét évad tökre értelmetlen, a párbeszédek nagyon gázak, és a karaktereket is elrontották. Oké, így visszanézve több év elteltével, az első évad se volt olyan jó, túlértékelt, de na, az még úgy elmegy. Kár amúgy érte. Szerintem jó sorozatot lehetett volna kihozni az alapsztoriból, kár, hogy elcseszték. Meg rengeteg értelmetlen dolog van a sorozatban. Szóval igen, erősen túlértékelt sorozat, és nem tudom elhinni, hogy valamikor szerettem. :D
2020. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De miért szerintetek mi a baj vele? Hogyhogy elcseszték?
2020. júl. 26. 09:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak rá kell nézni. Alapból maga a sztori a 3. és a 4. évadban no comment. Nem tudom honnan veszik az ötleteket. Alapból, maga a tény, hogy elvileg tinédzserekről van szó, még is van, aki konkrétan egy klubot vagy mit üzemeltet.


SPOILER (féleség) következik, aki nem látta a 3., 4. évadot.


Pl. az első évad egy tinédzser dráma, a második az már sorozatgyilkosról szól, a 3. évad pedig... egy ilyen természetfelettis vacak. Semmi logika. Itt rontották el nagyon a karaktereket. Olyan rosszul megírt párbeszédeket adnak nekik, az egész csak szimplán cringe. A karaktereket olyan értelemben elrontották, hogy pl. Archie-nak pl. volt karrier ötlete az első évadban, zenész vagy mi a pokol akart lenni. Veronica pedig úgy érkezett meg Riverdaleban, hogy jobb akar lenni, mint New Yorkban volt. Betty pedig csak szimplán benne akart lenni a pompom csapatban. És később már Betty vetkőzik színpadon, (tinédzserekről van szó, az ilyet nem annyira kéne erőltetni egy sorozatban, pláne egy olyan helyen, ahol idősebb férfiak vannak, és még a saját anyja is ott volt azt hiszem...), Veronicának van egy klubja, és amúgy szerintem a kedvelhető első évados Veronicából lett egy kiállhatatlan lány. A harmadik évadnál ez az egész Gargoyle kinges vacak, magát a agymosás, drogok.. Ha már mindenképp drogokról akartak beszélni, oké, de lehetett volna ezt simán is megtenni, nem kellett volna ez az egész Gargoyle cucc. Nem tudom, hogy a 2. évadból hogy váltott át a sorozat ilyen témára. Se eleje, se vége. Az egész egyszerűen logikátlanul van felépítve. A 4. évad pedig a farmról, az egész dolog Jasonnal és Cherylel... Mondjuk a 4. évad még mindig jobb, mint a 3., mondjuk nem láttam végig a 4.-et, és nem is tervezem. :D


Szerintem egyrészt amiatt nagyon el lett rontva, azok a hosszú évadok. Az első kivételével azt hiszem az összes 24 részes, vagy akörül. És egyszerűen látszik az évadokon, hogy már nem tudják mivel kitölteni, ezért jönnek a még hülyébb ötletekkel. Talán ha pl. 13 részesek lettek volna az évadok, sokkal jobb lett volna. A nevetséges dialógusokra had térjek vissza. :D Szóval pl. (pontosan idézek, mert nincs semmi dolgom most :D) "I invented red. I am red.", "Follow me, your Gryphon Queen, away from this fortress, and back to the kingdom of Eldervair!", "I dropped out in the fourth grade to run drugs to support my nana." Szóval na, ezek így mik? :D Szóval igen, elég rosszul megírt, nevetséges dialógusok és történések vannak a sorozatban. :D


Amúgy rengeteg evvel foglalkozó youtube videó van, hogy még is mi van a Riverdale-el. Érdemes rákeresni, sokat lehet nevetni a "Riverdale bad writing" vagy "Riverdale being cringe" és hasonló videókon. :D

2020. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!