Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A kereskedelmi tévék miért...

A kereskedelmi tévék miért nem vesznek új sorozatokat és miért nyomják állandóan újra és újra a régieket?

Figyelt kérdés

Vegyük például a Viasat 6-ot

Nekem a Két Pasi meg egy Kicsi tetszett (főleg amíg Charlie Sheen benne volt) de így szó szerint 5-jére már kivülről fújom oda vissza az egészet

Persze megértem én, hogy nincs pénz na de a Két Pasi meg egy Kicsi forgatás vége óta eltelt 5 év ami alatt már sok másik sorozatot leforgattak és leadtak a külföldi csatornák és azokat azért már így 5 év elteltével jutányosabb áron meg lehetne vásárolni

Miért nem vesznek már legalább ezekből a pár éves sorozatokból egy párat, hogy feldobják a csatorna színvonalát és miért kell ugyanazt nézni állandóan?



2020. júl. 29. 19:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert egyrészt nincs pénz, másrészt a tévénézés leáldozóban van, az új generációk már abszolút nem nyitottak a tévére, az idősek meg lassan kihalnak.

Amerikában meg az a módi, hogy a sorozatokat csomagokban árulják ún. szindikátusi sugárzásra, ami esetében akkor olcsó egy sorozat ha vígjáték és elért 100 epizódot. Nem véletlen, hogy ezért látod a magyar tévében is a sok évados sitcomokat, mert ezek a legolcsóbbak. És minél régebbi, annál inkább.


Pár éve amúgy volt egy olyan fellendülés, hogy elkezdtek új sorozatokat venni, de azok közül is főleg az 1 évados kaszáltakat, nyilván azok voltak a legolcsóbbak. Csak az meg a minőség miatt rossz módszer, hiszen az 1 évados sorozatokat pont a rossz nézettség miatt kaszálták, mert gagyi, béna volt a többségük. Nekünk meg előadták, hogy ezek az új premier sorozatok egyenesen amerikából.

2020. júl. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
TV halott.
2020. júl. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Botrány amit a viasat csatorna művel. Ahogy végeznek a Friendsel vagy éppen a Gilmore girlssel kezdik újra. Most adják a Dr Houset is. Vége van x évadnak és nem folytatják hanem kezdik előről -,-
2020. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

3

Szerintem a Jim szerint a világ az egyik legbénább szitkomja a Jóbarátokkal együtt


Jim szerint a világ-ban van Jim aki mindenkit kioszt állandóan meg van a szőke dagadt talpnyalója aki mindenben egyetért vele állandóan sőt még ragozza is Jim oltogatásait és természetesen Jim-é az utolsó szó mindenben ha felnőtekkel ha gyerekkel vitatkozik épp és ezt kell nézni, ezen kéne nevetni.

Szerintem szánalmas az egész úgy ahogy van csak James Belushi egónövelése az egész 20 percben összetömörítve, 8 évadon keresztül

Már ha meglátom el is kapcsolok


A Friends meg aztán tényleg annyira rossz, hogy minden 5-ik másodpercben megszólal a nevetőgép ugyanakkor semmi poénosat nem mondanak benne amin nevetni lehetne és ha vannak is poénok benne akkor azok is ultragyengék

Az egyetlen érdekesség benne hogy Matthew Perry az évadok alatt hízott vagy 15 kilót és Courtney Coxnak pedig kinőtt hosszúra a haja (ami jobban is áll neki mint a rövid)

Szó szerint több részben 1-2 jó poén van több részben aztán ennyi, rendkivűl alacsony a színvonal így szintén ha meglátom a tévében el is kapcsolok azonnal

2020. júl. 30. 10:57
 5/23 anonim ***** válasza:

A Jim szerint a világ meg a My wife and kids (nem tudom a magyar címét, a néger család) még az amerikai kritikus szerint sem volt kiemelkedő sorozat, sem dicsért, és még komoly nézettségük sem volt, de úgy elvoltak a maguk csatornáinak szintjén, és sok évadot sikerült legyártani belőle, nekünk meg megvenni. Kint is csak azért ment, hogy a sávban ne műsorszünet legyen, nálunk is helykitöltőkként működnek.


A Jóbarátokat én sem nézem semmibe, de a nevetőgép nem igaz. A multikamerás sitcomokat élő közönség előtt veszik fel (keress rá ha érdekel: sorozat neve + live taping vagy live audience). A sorozat reunion részét pont azért nem tudják most felvenni, mert a vírus miatti korlátozások miatt nem tudnak közönség előtt forgatni.

2020. júl. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5 akkor elég alacsony igényszinttel rendelkeztek a 90-es években Amerikában mert, hogy a Jóbarátokban 2 percenként megy a nevetés a totális semmin vagy ultralapos poénokon, az biztos

(de még ha volt is közönség a Jóbarátok forgatásán akkor is szerintem maradjunk a nevetőgép mellett mert gyanúsan ugyanaz a nevető hang jön mindig minden poénnál)

Különben is ha van egy showműsor és nincs nevetőgép akkor egy tábla fel szokott villanni a közönségnek, hogy mikor kell nevetni meg mikor és meddig kell tapsolni stb.

2020. júl. 30. 16:00
 7/23 anonim ***** válasza:

Gondolom speciálisan képzett közönségről lehet szó, aki jeladásra képes nevetni, 20 perc alatt nagyjából 100-150 alkalommal.

A Showder klubos felvételek miatt gondolhatod ezt, mert ott valóban van tapsjelző gép a közönségnek. De a nevetés nem megy gombnyomásra.


Azért tűnik úgy hogy a semmin nevetnek, mert a szinkronizálás ennyit ront a sorozatokon. Egyrészt más a szórend és máshol van a poén a két nyelv szövegében, másrészt átírják és megváltoztatják az eredeti mondanivalót, a szójátékokat pedig a legtöbb esetben nem lehet átírni egy másik nyelvre, így ott is mást mondanak. Az amerikai közönség nevet mert van min, a magyar pedig nem érti, de nem is ugyanazt mondják mint az eredeti műsorban.

2020. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

De a nevetés nem megy gombnyomásra.


Ó dehogynem. Minden Mónika vagy Balázs showban fizetett emberek üldögéltek a nézőtéren akik parancsra tapsoltak például ezért is kapták a pénzüket

2020. júl. 30. 16:11
 9/23 anonim ***** válasza:
Megint a tapsról beszélsz. Még a mondatod is ellentmondásos, mert azzal magyarázod a gombnyomásra nevetést, hogy de hát tapsolnak. Tehát nem nevetnek, mert az egy önkéntelen reakció, amit még erőltetni sem lehet.
2020. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Jól van mindegy én nem vitázok ezen, annyi biztos, hogy a TV-ben hibának nincs helye tehát vagy nevetőgépet használnak vagy pedig parancsra kell tapsolni a válogatott és fizetett statisztáknak akik a nézőtéren ülnek

Ez már a rendszerváltás utáni időkben is így ment nem mostani találmány


Amikor még Fásy Ádám vezette a Fásy mulatót akkor meg a szépségkirálynő jelölteknek (mivel Fásynak valami köze volt abban az időben a szépségkirálynő választáshoz) kötelező volt minden Fásy mulatós műsoron részt venni az első sorban a színpadnál és unott pofával kellett nekik tapsolni a rosszabbnál rosszabb playbackes produkciókat

2020. júl. 30. 16:59
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!