Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért mondják hogy a magyar...

Miért mondják hogy a magyar filmek rosszak?

Figyelt kérdés

Szeretem a megosztó dolgokat, ugyanis ilyenkor nincs elkönyvelve valmai jónak vagy rossznak és lehet szabadon véleménytformálni. Ha valamiről tudja az ember hogy jó, már csökken az érdeklődése, vagy ha agyon van dicsérve akkor csalódik végül. Viszont ha valami megosztó, akkor véleményszabadság van, és rajtad áll hogy tetszik-e vagy sem. Ezt a megosztottságot pedig legfőképp, legjobban a magyar filmek nyújtják nekem.



Véleményem szerint vlóban csökkent a magyar filmek minősége a rendzserváltás óta. A magyar társadalom nyugatot, Amerikát szajkózza, és ez a magyar filmekben is meglátszik. Ha meg valami valóban a magyar emberek életét dolgozza fel, az iszonyatosan megosztó lesz. Ugyanis senki nem szereti saját magát visszalátni. 2010 óta viszont készültek olyan alkotások, amik a magyar valóságot úgy próbálják bemutatni, hogy közben Amerikai filmekre akarnak hajazni. És számos díjat elismerést kaptak.


Személy szerint mind a kettő szélsőséget szeretem, ennek az ötvözése pedig alkotás az én szememben. Ugyanis én azért szrtem az amerikai stílusú magyar filmeket, mert egy fiktív világban játszódnak, nem akarnak több lenni egy átlagos filmnél, és kitudnak kapcsolni ezáltal. A magyar társadalomról szóló filmeket, a jelenlegi magyar életérzésről szóló filmeket pedig azért szeretem, mert bemutatják a jelenlegi magyar valóságot.



Valóságot bemutató kedvenc filmejeim 2010 után:


4. Kojot


3. VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan


2. Rossz versek


1. FOMO



Többi kedvenc filmem 2010 után:


11. Fehér Isten


10. Brazilok


9. Drakulics elvtárs


8. Remélem legközelebb sikerül meghalnod


7. Kincsem


6. Viszkis


5. Seveled


4. Testről és lélekről


3. Liza, a rókatündér


2. Ruben Brandt, a gyűjtő


1. Tanu



#Magyarország #magyar film #Nemzeti filmalap
2020. júl. 31. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Mert csak egy-kettőt láttak a felhozatal kevésbé értékelhető részéből, és ez alapján általánosítanak.

Vagy nagyon rá vannak kattanva Hollywoodra, és ami nem valami látványos blockbuster, az náluk már a rossz film kategória.

2020. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az Álom. Net is ilyen.
2020. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért én sem nézem őket. Még gondolkodom, miért. Hirtelen azt sem tudom, hány éve nem láttam egyet se, 20 biztosan.
2020. júl. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon keveset nézek, de én nem tartozom azok közé, aki szidja a magyar filmeket.


Szerintem egyébként azért lehet ez (de csak tipp), mert a magyar filmek egyértelműen felismerhetőek a magyarok számára. Volt velem is olyan, hogy nyomkodtam a telefont, háttérben ment a tv, ment benne egy magyar film, de nem tudtam, hogy magyar, nem ismertem, aztán felnéztem, mert úgy éreztem, hogy magyar és tényleg az volt, pedig lehetett volna szinkronos külföldi film is. Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy van egy bizonyos stílusa/egyértelmű jele annak, ha egy film magyar és ez zavarhatja sokak szemét/fülét. Néha én is így vagyok, vannak nagyon jó magyar filmek, amiket kedvelek, de nem nagyon keresgélek a magyar filmek között, mert kevésbé érdekelnek. Mármint arányaiban. De ez pusztán csak az én hibám, mert kicsit több időt rászánva megtalálhatnám a nekem valót is.

2020. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Talán mert rosszak? A magyar filmekkel, főleg az utóbbi cirka 10 év termésével vallatni lehetne, ha fizetnének nem nézném őket. Borzalmas, hiteltelen színészi játék (ráadásul mindenhol ugyanazt az 5-10 tehetségtelen kretén színészt nyomják), klisék halmaza, unalmas történetek, gyenge rendezés...
2020. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tudatlanság kozonnyel párosul, akkor jönnek ezek a közhelyek, hogy rosszak a magyar filmek.


Ahogy amerikai filmek között is ott van a two headed shark, úgy itthon is vannak hulladék filmek.


Ám, aki kicsit is érdeklődik a filmek iránt, az a mafab top 100-at ismeri.


Amíg filmek között a Marvel viszi a csúcsot, ami annyiból készül, mint Magyarország teljes éves költségvetése, addig a Simon Mágus, ami alig 4 millióból készült, nem lesz érdekes a nagy közönségnek.


A tömegnek botrány, vér, dögös bulák, izmos pasik, robbanás és ökörködés kell. Vaan valami furcsa és megmagyarázhatatlan az egyeszben. Postára sem járnak, nem érdekeli a tömeget az ötödik pecsét, sem egy isteni műszak.

És amikor a popkorn csak Enyhén sós, nem veszi meg a jegyet a Retúrra, neki kell valami Amerika, de csak akkor, ha minden évben második évben egy film kijön ugyan abból a beszűkült univerzumból (szar varz).


Eleve, aki a közvélekedésre hivatkozik, az érvelési hibát vét.

Akit nem a társadalmi elvárások éltetnek, hanem az eredeti gondolatok, azok tudják, hogy vannak csuda jó filmek magyaroknál is.


A vasember nekem egy Człowiek z żelaza. És a szuperhősös mesék helyett a Budapesti Mesék jobban tetszenek. Képregényekből a tiszta szívvel.


Aki látott 2 magyar filmet és az nem tetszett neki, annak a szavára miért adna bárki bármiben? Akkor a leghangosabb, amikor fogalma sincs a dolgokról.


Ugyan kérem!

Tudjuk, mi a katasztrófa a magyar filmekben. És tudjuk, mi a szándékosan hulladék. A Falfúrót nem lehet újra forgatni! Nem beszélt még vaginával senki filozófikusan, miután a nagykorúton végig tolt egy zongorát tütüben és jégkorcsojában! De tudjuk azt is, mik a világ klasszis filmek, amik nem csak abban az évtizedben filmek, hanem 40-50 év múlva is, amikor jön egy Hideg Tél.

2020. aug. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Akik azt mondják hogy a magyarok xarok filmezésben, azok azért mondják mert akciót, lövöldözést, meg a látványt szeretik, az ilyenek nézzenek csak amerikai filmeket!



Nagyon sok jó magyar film van, már-már világ szinvonalú. Csak hogy egy párat említsek, ezek a legjobbak!


- Saul fia (háborús történelmi

- Félvilág

- A nagy füzet

- A martfűi rém

- A viszkis

- Testről lélekről

- Örök tél

- A hentes, a k*rva, és a félszemű

- Remélem legközelebb sikerül meghalnod (kedvenc)

- A nyomozó

- Az állampolgár

- Parkoló


Amerika tanulhatna ezekből a filmekből.

2020. aug. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!