Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik 5 film érdemelte meg...

Melyik 5 film érdemelte meg legjobban a legjobb filmnek járó oscart?

Figyelt kérdés
És melyik az az 5 film, ami jelölve volt a kategóriában, nem nyerte meg, de legjobban megérdemelte volna?

2020. aug. 12. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Keresztapa 1-2 (Egynek veszem a kettőt, nagy filmtörténeti mestermű, nagyon megérdemelte.)


Száll a kakukk fészkére (Zseniális könyvadaptáció, legalább olyan jó, mint a könyv. Jack Nicholson óriásit alakít benne, de a többi szereplő sem elhanyagolható.)


Élősködők (Ahhoz képest, hogy egy dél-koreai mű, nagyon sok filmet túlszárnyal. Egyszerűen öröm volt nézni, mennyire örült neki a rendező, mikor a filmje nyert. Az sem mellékes, hogy Sam Mendes tekintetéről mennyire leírható volt, hogy lenézi a film sikerét. Innen is csak felértékelődik az Élősködők nyeresége.)


Nem vénnek való vidék (Itt csoda volt látni, hogy egy ilyen nem hétköznapi mű is nyerhet. Nagyon jó alakításokkal, tényleg egy különleges film.)


Gyűrűk ura III. (Sokat gondolkodtam, hogy mi legyen az 5., de amit az egész Gyűrűk ura trilógia leművelt, még ha nem is számítana legjobb filmnek a többihez képest, rettentően megérdemelte.)


Nagyon nehéz 5-öt választani, így hadd írjak még párat:


Millió dolláros bébi, Esőember, Schindler listája, Rettenthetetlen, Gladiátor, A bárányok hallgatnak, Az Argo-akció, Spotlight, A tégla


Ami legjobban megérdemelte volna:


Ponyvaregény (Számomra nem kétség, nagyon sajnálom, hogy egy ilyen film nem tudta elvinni a díjat.)


Becstelen Brigantyk + Django (Tarantino eléggé alul maradt ebben a kategóriában sajnos, pedig ezekben a filmekben minden megvan, ami miatt a legjobbak közé sorolhatóak, de a sok szűk látású nem így gondolta.)


A Wall street farkasa (Lehet sok mindent mondani erről a filmről, de szerintem nem lehet elvitatni előle, hogy megérdemelte volna a díjat. Minden annyira oda van rakva ebben a filmben, színészi alakítás, rendezés, összességében az egész, és egyikben sem tarolt. Szánalom.)


Nagymenők (A keresztapa mellett a másik nagybetűs gengszterfilm. Egy Farkasokkal táncolóval szemben alulmaradni? Vicc. Komolyan mondom az Oscar nem érdemes Tarantino és Scorsese nevéhez.)


District 9 (Szeretem, ha egy film valami újat mutat, nem az a kommersz rétegfilm amit csipáz az akadémia. Ezért is gondolom úgy, hogy ennek a filmnek is nyernie kellett volna.)


És akkor a többi ami lemaradt:


Három óriásplakát , Eredet, Fargo

2020. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Nehéz, mert egy adott év lehetett pl viszonylag gyenge és olyan kapta a filmet, ami egyértelműen megérdemelte abban az évben, de lehet, hogy egy évvel előtte vagy utána, másik mezőnyben már nem kapta volna meg, de azért válaszolok, tetszik a kérdés! :)


- Amik legjobban megérdemelték listám: (szubjektív)


A bombák földjén (2009)

Nem vénnek való vidék (2007)

Gladiátor (2000)

Titanic (1997)

Forrest Gump (1994)


(A Forrest Gumppal lehet megosztó leszek, mert piszok erős év volt. Ponyvaregény, Remény rabjai és a Forrest Gump mind remekmű a szememben)


- Amik legjobban megérdemelték volna: (szintén szubjektív, de ebben a listában van egy, ami szerintem kimagaslóan vitte az évet, mégsem az kapta, a Halálsoron az)


Django elszabadul (2012)

Titokzatos folyó (2003)

Halálsoron (1999)

Ryan közlegény megmentése (1998)


Ide sajnos vagy nem sajnos csak négyet tudok írni. Talán még a 12 dühös embert írnám (1957).

A Titokzatos folyó miatt szerintem 10-ből 9 ember lepontoz(na), de én nem vagyok Gyűrűk ura fan, nekem annyira nem jött át, talán, ha gyerekként néztem volna, akkor más lenne a véleményem.


Tetszett a kérdés.

2020. aug. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
29%

Ami megérdemelte: Gyűrűk ura


Ami megérdemelte volna, pedig nem is jelölték: Star Wars 3, Bosszúállók Végtelen háború

2020. aug. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Jókat írtatok, nagyon sok jó film van. Nyilván ez egy szubjektív dolog, úgyhogy részemről mindenkinek megy a zöld.

Mivel kíváncsi voltam, hogy mit gondoltok és mindenkinek más a véleménye, ezért én aki válaszol, azt felpontozom. Szerintem így korrekt. :)

2020. aug. 12. 19:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A Föld sója

Ez a dokumentumfilm kategóriákban indult. A világ legjobb fotósáról szól, aki hatalmas ívet járt be a világban. A film leránt a mélybe, bejárja a poklot és a csodák világába emel. Egy olyan emberről szól, akit örökké ismerni fog a világ. A képi világ eszméletlen.


A másik jelölt egy hanyag módon összecsapott, klisés, interjú volt Snowden-nel, amiből semmi új nem derült ki, mint ami a Wikipédián fent volt. A világítás gagyi volt. A kamerába belógott minden eszköz.


Nem kicsit bosszantott, hogy egy üres, semmi infós, gagyi és ráadásul rövid doksi film vitte el egy igazi gyöngyszem elől a díjat. De ez csak az Oscar, az meg nem vagyon izgat.

2020. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Gladiátor

Rettenthetetlen

Ben-Hur

Ryan közlegény megmentése

és egy meglepően jó vígjáték a Napos oldal

2020. aug. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 HalkHogen ***** válasza:
100%

A Ben-Hurt tartom minden idők legnagyszerűbb filmalkotásának.

Rajta kívül amik még nagyon megérdemelték:

My Fair Lady

Kramer kontra Kramer

A bárányok hallgatnak

Forrest Gump

2020. aug. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 HalkHogen ***** válasza:
100%

Szerintem amik még megérdemelték volna az adott évben győztes film helyett

az elismerést:


A máltai sólyom

Gázláng

12 dühös ember

Lázadás a Bountyn

Hegedűs a háztetőn

Taxisofőr

Az elefántember

Fargo

Ryan közlegény megmentése

Pi élete

Mielőtt meghaltam

A szoba / Brooklyn

Kerítések

Fantomszál / Három óriásplakát Ebbing határában

Joker


Tudom, ez már több is, mint öt. :)

2020. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

Nem láttam minden filmet, hogy teljeskörűen tudjak válaszolni, de a legjobban ezeket szerettem:


Szárnyak

Nyugaton a helyzet változatlan

Életünk legszebb évei

West Side Story

Titanic


A jelöltek közül pedig:


Apokalipszis most

Start két keréken

A zongoralecke

A hatodik érzék

Elveszett jelentés

2020. aug. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Élsősködők

A király beszéde

Gyűrűk ura a kiály visszatér

A tégla

Gladiátor

Amik megérdemelték volna:

Kaliforniai álom

Ponyvaregény

Mechanikus narancs

A nő

Whiplash

2020. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!