Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aranyélet. Nektek is fura ez?

Aranyélet. Nektek is fura ez?

Figyelt kérdés

Kedvenc sorozatom volt, mint sokaknak, meg ugye kritikusok szerint is az egyik legjobb magyar sorozat az elmúlt években. Múlt hétvégén volt egy kis szabadidőm és visszanéztem az egészet. Mind a három évadot.

Másodjára viszont ugye jobban figyel az ember a részletekre, mert elsőre csak az élmény ragadja el. Így viszont észrevettem pár furcsaságot, ezek a következők:


Miklósi Attila az első évad elején ilyen albérlet csalásokat visz véghez. Kicsit fura, hogy miután megkapja a pénzt, a liftben csak úgy kettétöri a telefont (a SIM kártya valakinek a nevén kell hogy legyen, hogy szerezte) leveszi a parókát, a bajuszt, meg a szemüveget. Kimegy az ajtón “Miklósiként”. Ez a valóságban elképzelve kicsit fura. Mi van, ha térfigyelő kamera van valahol, mert már szinte mindenütt van? Olyan érzésem volt másodjára, hogy ez egyáltalán nem egy “profi” munka volt.


Akkor ezt követően ellop egy Mercedest. Bemegy a haldokló faterjához a kórházba, aztán miután meghalt a fater, ott a folyosó kellős közepén veszi le magáról az álcáját. A valóságban kicsit sem tűnne furának a szitu. Persze a lopott Mercedes addig kint parkol valahol, a XXI. században nyilván ennyi idő alatt nem tudják elkapni, majd ezután valami budai eldugott hegyi utcában, vagy merre lecseréli rajta a rendszámot. Alvázszám meg ilyenek? Nyomkövető? A szélvédőn is van rendszám matrica, az nem számít?


Akkor a második évad is fura. Miért törtek régen biztosítási pénzért autókat? (Jó lehet ezt csak én nem vágom, mert nem vagyok bűnöző). De ha pl. lopott autó volt vagy valami, nem jobb lett volna eladni?


Szintén a második epizódban, amikor Mátyás Istvánékkal összetűzésbe kerülnek Márk, Attila, Endre. Elkezdenek lövöldözni a nyílt utcán Budapesten, csomó szemtanú stb. A végén mindenki lazán elmegy a helyszínről, mintha egy bolti bevásárláson lennének túl. A valóságban a TEK vagy rendőrség stb. sztem még aznap leteperné őket, de ott mindenki megússza az egészet.


Nektek ezek az “epic failok” nem furák? Pedig amúgy egész realisztikus a sorozat, nagyon szerettem, ezért is néztem újra, csak így másodjára ezek furák.



2020. aug. 14. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy albérleti csalás esetén kikérhető-e a térfigyelő kamera felvétele. Nem vagyok benne biztos, hogy igen.

Ami a többi észrevételedet illeti, tipikus hollywoodi klisék, amik állítólag lekötik a nézőt. Én például már rosszul vagyok, ha egy filmben autós üldözések vannak, méghozzá olyan helyzetekkel tarkítva, ahol fizikai képtelenség, hogy a kocsik túlélik. A lövöldözéses jelenetek szintén sok esetben távol állnak a valóságtól. Lehetne még sorolni.

2020. aug. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
akkor még nem kellett névre venni a Simmet, én megnéztem az első két évadot, de a harmadikra már nem voltam kiváncsi
2020. aug. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Én például már rosszul vagyok, ha egy filmben autós üldözések vannak, méghozzá olyan helyzetekkel tarkítva, ahol fizikai képtelenség, hogy a kocsik túlélik. A lövöldözéses jelenetek szintén sok esetben távol állnak a valóságtól."


Ezzel én is így vagyok. Nagyon kiábrándító az ilyen, ezért nem is nagyon nézek ilyen sorozatokat. Én azt szeretem, ha valósághűen mutat be valamit, és így a nézése közben akár azt hihetem, hogy ez megtörtént. Sok részben ez meg is volt, de azért voltak túlzások is néhol.

2020. aug. 15. 09:34
 4/4 anonim válasza:
100%

Sim kártyát amikor a sorozat készült még nem volt muszáj névre venni. Nem sokkal később vezették be a kötelező adategyeztetést. De akár hajléktalan nevén is lehet, ebből is volt balhé hogy egy hajléktalan nevére 200 ezer db sim kártyát vettek, amit aztán terrorizmushoz is használtak. Szóval az, hogy kettétöri a telefont teljesen reális. A parókát és bajuszt kicsit tényleg hamar veszi le, de a térfigyelő kamerák nem mindig működnek. Szinte biztos, hogy ha egyszer szükséged lenne rá akkor pont nem működött ami felvette volna.


A lopott Mercin valóban csak a rendszámot cserélte le, de valószínűleg arra a pár órára az bőven elég. Gondolj bele, ellopják a kocsid, bemész a rendőrségre feljelentést tenni, ezzel már alapból ment az idő. Kiadják a körözést, hogy az xyz rendszámú fekete valamilyen típusú Mercédest keresik. A rendszám nem stimmel már, simán átsiklik rajta az ember figyelme. De mire odáig jut a dolog, hogy körözik már rég ott van Endrénél aki intézte volna a többi azonosítót. Mivel ezt nem tette meg, elvitte egy simlis nepperhez aki mondta is, hogy alkatrésznek veszi meg. Valószínű még aznap elkezdték bontani és alkatrészként eladni.


A második évadban kocsik összetörésére nem tudok reagálni. Nem vagyok képben, hogy akkor ez mennyire volt jó üzlet. Valószínűleg gyorsabb és egyszerűbb volt mint eladni. Illetve a törött autó megmaradt, azt még lehetett alkatrésznek értékesíteni. Plusz nekik ez egyfajta szórakozás is volt, Feri is azért vitte a piros BMW-t, mert szeretett volna egy kis izgalmat.

A lövöldözést nem úszta meg mindenki, Endréhez aznap este már ment is a TEK. Lövöldözések szoktak lenni a nyílt utcán, bár szerencsére nem sűrűn. Ezek közül én egyiket se tartom "epic fail"-nek.

2020. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!