Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem értettem a Magas Fűben...

Nem értettem a Magas Fűben filmet. Valaki el tudja magyarázni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 20. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Már régen láttam, csak részletek vannak meg, de emlékszem, hogy tetszett. Szóval semmi se biztos, de mintha valami földönkívüli cucc lett volna azon a réten, ami manipulálta a teret és az időt. A végén az egyik ember a hatalmába is került. Szóval ilyen idő és/vagy dimenziótörések voltak ott, azért nem tudtak kijutni. Ennyire emlékszem kb.
2020. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg hogy van az a nagy szikla, ami befolyásolja a környező fűben a téridőt. Pl ha mozogsz, bizonyos helyeken arréb teleportál, így teljesen más helyen/szögben leszel (Volt is benne valami olyan rész, hogy a halott dolgokat könnyebb megtalálni, mert nem mozognak)

Illetve az időre is van hatása. (A fiú hozzáért/nem ért a kőhöz, ki kit hallott a fűben, ki mikor halt meg, stb)

A lényeg inkább az, hogy ha hozzáérsz a kőhöz, akkor (szerintem) átlátod ezeket a téridő anomáliákat, és megérted, hogy hogy működik ez a dolog. Így tudott pl a fiú az elején tájékozódni, vagy a pasi ezért tudta, hogy hol kell kitenni a fiút a végén. Csak az emberi elme nem igazán van felkészülve ilyesmi információra, ezért csavarodott be a gyerek apja valahol a közepén. Túl sok volt az agyának ez a téridős dolog.

2020. aug. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis magyarázat meg az térhajlításra:


Elindulsz egy irányba, szépen menegetsz, de az egyik lépésed után teljesen máshol van, mint ahova léptél. Mivel meg a fű mindenhol egyforma, ez nem tűnik fel. (Ezért szaladgáltak egy csomót, s mégse kapták meg egymást) De ha hozzáérsz a kőhöz, akkor tudod, hogy ha lépsz előre hármat, akkor pl 50 m-el jobbra kötsz ki, ha meg hátrálsz ott 2 m-et, akkor hol leszel.


Amúgy meg párhuzamos dimenziókkal is lehet magyarázni a téridő anomáliákat. Adott x számú párhuzamos dimenzió, amelyek hasonlítanak egymásra, de nem minden részletben. A fűben meg vannak random ilyen dimenziókapuk, amelyeken ha átmész, már teljesen máshol vagy. Ez magyarázat a tér meg az idő bajaira is, mert a másik dimenzióban kicsit másképp is kinézhet az a füves mező, meg mivel a szereplők többszörösen vannak jelen, az elvileges idő anomáliákra is megoldás. Pl az egyik pasi találkozott egy olyan kisgyerekkel, aki hozzáért a kőhöz, aztán meg egy olyan másik dimenziós kisgyerekkel, aki nem. 2 külön gyerekről, meg 2 külön dimenzióról van szó, így nem kell ilyen formában foglalkozni az idővel.


Amúgy én inkább a sima téridős dolog fele hajlok.

2020. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy csak én goldolkodtam olyasmiken, hogy milyen menő lenne valami nagy kaszálógéppel végigmenni azon a mezőn? :D
2020. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pár hét múlva újranézem a filmet a válaszokat figyelembe véve. Úgy érzem nagyon jó film lehet, csak nem tudtam élvezni mert alig értettem belőle valamit (hozzá kell tenni módosult tudatállapotban néztem meg xD)
2020. aug. 21. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!