Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nemrég megnéztem az Átok című...

Nemrég megnéztem az Átok című japán horror filmet és most nem tudok esténként rendesen aludni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem megy ki az ijesztő szellem csaj a fejemből meg az a kattogó hang...

2020. szept. 2. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Egyébként egyszerűen csak vedd tudomásul, hogy ez egy film. A valóságban nincsenek ilyen dolgok.

2020. szept. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Nèzd meg a remake-jèt.

Rögtön elalszol...

2020. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Lefekvés előtt igyál meg 2-3 sört.
2020. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Én több, mint 15 éve láttam a "Kör" című filmet, kb. 10-12 évesen, és még a mai napig van, hogy eszembe jut és félek tőle esténként :D

Ami nekem segít ilyenkor: kislámpa éjszakára meg valami halk zene, és máris nem érzi magát k. egyedül az ember egy sötét lakásban.

2020. szept. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont ide jönne? - teszem fel a kérdést magamnak. Miért nem a szembe szomszédhoz?

Na ne hülyéskedj, aludnék!

...és hasonlókkal "űzöm" a képeket a fejemből, még meg is mosolygom magam néha.

2020. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Uristen, ez az egyik kedvenc horrorfilmem. Kb. 10 eve kistinikent en is igy voltam utana, de a mai napig kepes vagyok par percig szorongani ejjel utana :D

Gondolj bele. Csak azokra szall ra az atok, akik jartak abban a hazban. Te nem jartal ott, igaz? Akkor nincs mitol tartanod. En ezzel a gondolatmenettel nyugtattam meg magam.

2020. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézz pozítív, vicces videókat utána.

Jobb ha nem nézel több horrorfilmet, évekig rémálmaid lehetnek tőle.

2021. márc. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én tudok szoktam ilyen nyugtatni magam? Azzal, hogy az élő emberek sokkal veszélyesebbek, kegyetlenebbek, ártalmasabbak, mint egy szellem, ami legfeljwbb csak kellemetlen tud lenni.
2021. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont egy éve írtad ki, most pedig kiemelted. Jóból kérdem, azóta se tudsz aludni?


"Nèzd meg a remake-jèt.Rögtön elalszol..." - hát igen, ez találó válasz... USA remake-k többnyire altatók.


Én viszont ellentétes tendenciára hívnám fel figyelmed:

A japán Ringu 1. (1998) japán filmet NE nézd meg sose -persze én se a remake-re gondolok-, mert nagyságrendekkel durvább, mint az Átok japán sori.


A Ju-on: the curse (Átok) sorira gondolsz, kérdező? Két részes. Meg létezik még egy csomó Ju-on is. Számomra inkább sablonosnak, unalmasnak hat, de ha kiskorú vagy, akkor minek nézel horrort? Ne legyél mazochista, nem jó dolog az...

2022. júl. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolj bele. Csak azokra szall ra az atok, akik jartak abban a hazban. Te nem jartal ott, igaz? Akkor nincs mitol tartanod. En ezzel a gondolatmenettel nyugtattam meg magam."


Na, ezért NE nézd meg a japán Ringu-t (Kör)! Mert az úgy van kitalálva, hogy nem fogsz tudni elvonatkoztani. Számos felnőtt ember fosik utána akár hónapokig... Azt tudom mondani, örülj, ha csak a Ju-on: átok filmet láttad, a Ringu-t meg nem (ha nem láttad).


A terelés helyett inkább megoldás gyanánt azt mondanám, a bajjal, félelemmel jobb szembenézni, persze csak fokozatosan. A struccpolitikától csak rosszabb lesz. Pl rajzolgasd a számodra rémisztő szellemet, meg bármit, amitől félsz.


Kiskoromban féltem a pókoktól, bár csak kicsit féltem, és a kaszáspókokat imádtam. Ma már rajongok a pókokért, cukik, gyönyörűek, persze azért a mérgesebbekkel nagyon tartózkodó vagyok, és nem tartanék madárpókot. Egész egyszerűen megfigyeltem őket a természetben rendszeresen, melyik milyen hálót sző, és főként a csodaszép mintázataikat... Valamint végiggondoltam az ökoszisztémában betöltött szerepükbe, nélkülük túlszaporodna a többi rovar, a pókok meg egyébként is általában rövidéletűek.


Foglalkozz a filmmel, amikor ébren vagy, rajzold ki magadból, bsezélj róla ismerőseidnek, kivéve, ha zavarja őket a téma, mert ugye nem illik belerángatni mást, akit szintén felzaklat a horror.


Ki is parodizálhatod fantázádban, vagy rajzban. Én anak idején vicces pókocskát rajzoltam le és kitettem az akkori szobám falára. :) Ahányszor ránéztem, nevettem, hogy a pókok is tudnak viccesek és aranyosak lenni. :) Úgy rajzoltam meg, hogy integet a pókocska, és bandzsít. :D

2022. júl. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!