Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » (sorozatkedvelők) Örültök,...

(sorozatkedvelők) Örültök, hogy az elmúlt években sok/többnyire olyan sorozatok készülnek, amiknek rövidebbek az évadai?

Figyelt kérdés

Leginkább sorozat-kedvelő emberekhez szól a kérdés, nem feltétlen ahhoz, aki 1-2 évente néz meg egyet, mert az nem lesz releváns válasz.



Gondolok itt arra, hogy pl régebben arányaiban több volt a hosszú évados sorozat, amik 20-25 részekből is álltak, míg manapság sok az olyan, amik 8-10 részes évadokkal jön ki és így 3 évad tesz ki annyit, mint más sorozatnál 1 évad.


Csak, hogy én is leírjam a véleményem, de befolyásolni senkit sem szeretnék, én kifejezetten örülök neki, persze csak akkor, ha a rövidebb évadokban is kellően ki tudják fejteni a történetet. Mostanra, amikor a sorozatok aranykorát éljük és non-stop új sorozat jelenik meg, nehezebb kiválasztani, hogy melyiket is nézzük és talán az segít, hogy rövidebbek, mert a hosszabbra már nehezebben veszem rá magam. Ha kisebb lenne a kínálat, lehet máshogy gondolnám.


Teszek egy szavazást is azért mellé.



2020. szept. 10. 09:44
A kérdező szavazást indított:
A hosszabb évados sorozatokat szeretem (16+ rész)
A rövidebb évados sorozatokat szeretem (kb 8-10 rész)
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
A rövidebbek általában igényesebb minőségi sorozatok.
2020. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem hiányoznak a régi 22 részes sorozatok, amik jók. A mostaniak nézhetetlenek nekem.

Remélem ebben is lesz majd változás és lesznek még majd olyan sorozatok, mint pl. a Buffy vagy a Smallville volt.

2020. szept. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is a rövidebbeket szeretem. Hosszú részes, összefüggő történetű sorozatokból kb 5 évadig szeretem nézni. Persze attól is függ hogy akkor kezdem-e el mikor kijön, vagy mikor már vége van. Pl. a Trónok harcát sosem néztem, és így hogy vége van, nem is ülnék már neki annak a nyolc évadnak, ezzel szemben az Orange Is The New Blacket néztem folyamatosan, így nem volt sok.

Szitkomolból mindegy, sőt, ha nagyon tetszik ott inkább a sok évadosokat szeretem, azokból tökmindegy melyik évad hanyadik részét rakom be, pl Modern Család, Jóbarátok, Agymenők, Family Guy, stb.

2020. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem feltétlen az évadok hosszától függ a minőség. Én még nem láttam a 24-et, de állítólag rohadt jó és az nagyon hosszúnak számít. Évadonként is és összességében is.


Köszönöm a válaszokat. :)

2020. szept. 10. 17:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak annyiból baj ez,hogy türelmetlen vagyok,és így sokat várhatok a kövi évadra😬 Azonban tényleg igényesek,de nem mind. Szerintem ha már 10 részes,akkor ne álljon meg 20 percnél egy egy rész,én ott elvárom a minimum 45 percet. Az szerintem jó ennél még,hogy kevesebb a felesleges rész,jobban pörög sztori (persze ehhez is érteni kell),és jobban vonzza a nézőt,hogy ,,na még egyet"😂 A hosszúnál ami rossz,hogy későn jönnek azok a jelenetek,amikre vár az ember. Meg persze,lehet csak 2-3 rész múlva folytatódik egy xy esemény,és így hiába látszik folyamatosnak,nem az,mert későn van visszautalás,nem részről részre épül minden egyes jelenet😬
2020. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
20 percesek ha jól tudom csak a sitcom-ok meg az animációs sorozatok.
2020. szept. 10. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Pl Trinkets, Ez így nem ok is 20 perces😬
2020. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Általábann én is jobban kedvelem a 8-10részes évadokat. Izgalmasabb, nincs felesleges időhúzás. Viszont volt már példa arra is amikor bőven indokolt lett volna a több rész, pl Witcher első évada és a GOT utolsó két évada esetében. Mindkét sorozat nagyon összecsapott lett szerintem.
2020. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!