Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Érdemes be ülni 4Dx filmre?

Érdemes be ülni 4Dx filmre?

Figyelt kérdés

Én már voltam párszor 4Dx-ben, de sokallom kicsit azt a 3000 ezer forintot, pláne ha a barátnőmet is meg kell hívni (ő is volt már 4Dx-en). Mulanra ülnénk be egyébként.


Nektek mi a véleményetek? Esetleg valaki látta már így a filmet?



2020. szept. 16. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs pénzed, ne ülj be. Ilyen egyszerű. Barátnőd beugróját meg fizesse ő.
2020. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 GyBlanka54 ***** válasza:
Én még sosem ültem 4Dx filmre, de szerintem bőven elég egy 3D-s film is. Vagy ha nagyon extrát akarszxakkpr imax 3D-re menj, jó a felbontás és ahang is.
2020. szept. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Az aquaman elég vicces volt 4D-ben. Full vizesen jöttem ki 😄
2020. szept. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
A Mulanra nem éri meg beülni még 2D-be sem. Szerintem tartogasd azt a pénzt valami tényleg jó filmre, pl. a Dűnére.
2020. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Miért? Mi a baj a Mulannal? Nem volt jó?
2020. szept. 16. 19:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán. Kivágták a mesés elemeket, csak azért, hogy ugyanúgy a realitástól elrugaszkodott elemekkel rakják tele.

Pl. a sárkány, Mushu helyett egy főnix van benne (a főnixnek semmi köze nincs Kínához, ellentétben a sárkánnyal), ami mutatja az utat Mulannak.

Mulan nem rátermetté válik a harcos feladatára, hanem mindig is az volt. Amikor az eredeti rajzfilmben az eszével oldja meg a rúdra mászós feladatot, az itt annyiból áll, hogy rájön nem kell visszafognia magát, hogy használja a qi-t. A "qi", csí lényegében a deus ex machina és plot armor egyszerre, csível meg lehet csinálni bármit, pl. madárra változni, amit az egyik karakter rendszeresen meg is tesz.

Rengeteg csí agymenés van benne a falon függőlegesen futkosástól a nyíl másik mellkasába rúgásáig. Egyszóval mintha egy Bollywood filmet nézne az ember.

A karakterek szintén nagyon rosszak. Pl. a boszorkány, aki madárrá tud változni, Kínában kitaszítottá válik, mert használja a csít nőként, ezért csatlakozik egy másik néphez, ahol szintén lenézik, mert nő. xD

Miután az erejével lemészárol több települést, lesz egy pálfordulása, mert Mulan mégis elfogadottá válik, mint női csíhasználó és Mulan is szimpatizálni kezd vele, pedig előtte kinyírt egy csomó embert a népe és bajtársai közül. :D

Ja és a hunok helyett valami másik nép van benne, akik nem aranyért, rabszolgákért vagy új területekért támadják Kínát, hanem azért, mert a kínai császár megölte az új vezér apját. A törzsek feláldozzák a hadseregüket elterelésként csak azért, hogy meg tudják ölni majd a császárt.

2020. szept. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Látom te már láttad a filmet, viszont én a mesét se láttam soha. Annyit olvastam, hogy a harc jelenetek csalódást okoznak. Én előzetes alapján választottam, mint pörgős mozgó székes filmet.
2020. szept. 16. 21:35
 8/8 anonim ***** válasza:

A levegőben sokat pörögnek benne. Ha jót akarsz magadnak, akkor inkább vegyétek meg az eredeti mesét és azt nézzétek meg. Zseniális alkotás.

Bár tudom, mindenki mást talál szórakoztatónak és én az ilyen filmek miatt ritkán adom meg a bizalmam bárminek is és ez a film megint egy időre annyira letört, hogy tuti nem nézek másikat hetekig...mindegy.

Ha olyan típusok vagytok, hogy minden héten moziban vagytok egy új filmen és mindegy mi van benne, csak legyen valami, akkor lehet ez a film is jó lesz. Szóval ha daráljátok a filmeket, akkor legrosszabb esetben egy lesz a sok közül és nem okoz nálatok maradandó sérelmeket.

Ha én spórolnék, akkor tuti nem erre a filmre költenék, hanem vagy megvenném az eredeti rajzfilmet vagy türelmesen kivárok valami jót. Ugyanis ez az eddig készült legrosszabb élőszereplős adaptációjuk. És nem csak adaptációnak rossz, hanem önálló filmként is.

De nem akarlak meggyőzni. Ha meg akarod nézni, akkor nézzétek. Aztán vagy bánni fogjátok vagy nem.

2020. szept. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!