Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy tetszik a Raised by...

Hogy tetszik a Raised by Wolves (A farkas gyermekei) c. sorozat?

Figyelt kérdés
A kérdés azokhoz szól akik látták. Nektek mennyire tetszik?

2020. szept. 25. 23:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%

Eddig nyolc részt láttam. Érdekes sorozat.

Amikor az első pár részt kezdtem nézni, akkor volt egy olyan érzetem, hogy a Trónok harca/A tűz és jég dala egy spin-off sorozatát nézem, ami nagyon koránra visz minket vissza az időben (óriási kígyószerű lények, amik alagutakat fúrnak a föld alá = tűzféreg, telepátiával kommunikáló valszeg földönkívüli entitás, ami istennek adja ki magát és egy eljövendő hős próféciájával rángatja zsinóron az embereket, de minimum a scifi univerzumában játszódó sztori, mert én rengeteg elemet fedeztem fel a sorozatban, ami hasonlít a munkáira/írásaira, mindegy, ez csak egy rossz teória és lehet a sorozat készítőjét nagyban inspirálta csak a "Thousend worlds").

Kíváncsi vagyok, hogy hova fut ki a sztori. Nekem eddig nagyon tetszik, hogy nem annyira faék egyszerű és lehet rajta gondolkodni, összeesküvéseket gyártani.

2020. szept. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Wadmalac ***** válasza:
80%

Ridley Scott bácsi ismét szerintem megosztó dolgot produkált.


Hét részen vagyok túl, de még mindig nem tudom eldönteni, szeressem-e. Sok pozitívumot és negatívumot érzek benne.

Olyan titkokat, kérdéseket vetít előre, hogy az ember már csak a válaszokért is függőség határán nézi.

De kicsit tartok tőle, hogy Ridley Scott a szokásához híven ezekből a kérdésekből tutira sokat nem is fog megválaszolni.

Legalábbis nem az évadon belül.


A jelenleg is futó sci-fi sorozatokból az Expanse mellett ezt érzem a legjobbnak, lévén ezek nem korcsosultak még alkalmi személyi-csoport konfliktusdrámákká igazi sci-fi helyett.

2020. szept. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Erdekesnek erdekes, de a vege nagyon wattafakk minosegure sikerult.
2020. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Wadmalac ***** válasza:
82%
Hetedikig láttam, be kell pótolnom.
2020. okt. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
A végén azt a kígyót nagyon nem tudom hovatenni. Nem kellett volna. Elég lett volna az emberek közti dráma történetnek.
2020. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Az utolsó résznek se füle se farka,olyan volt mintha nem is ugyanaz írta volna a forgatókönyvet mint a többi résznek...
2020. okt. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Wadmalac ***** válasza:
100%
Na be kell pótolnom az elmaradt részt, mielőtt megspoileresedek. :D
2020. okt. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem fogsz megspoileresedni mivel hiába írnánk le az utolsó rész tartalmát,olyan zagyvaság h aki nem látta annak nem áll össze...
2020. okt. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Azt nem mondanám, hogy ne lenne füle és farka, csak nincs minden annyira szájba rágva...vagyis remélem. A prometheus esetén azt hittük, hogy mindenre lesz majd magyarázat, de nem lett. Itt talán nem ez a helyzet.

Egyértelműen egy olyan alternatív valóságban járunk, ahol a kereszténység helyett a Mithrász-kultusz győzött a Római Birodalomban.

A vallás viszont Scott világaiban mindig földöntúli intelligencia eredménye (a prometheus is ebbe az irányba mutatott). Tudjuk, hogy a Mithrász-tanok és szent iratok közölték az emberekkel, hogy hogyan építsenek olyan androidokat, mint a nekromanta. Egyértelműen földönkívüli tervezés és ezt a tudást a vallási iratokon keresztül adták át az emberiségnek. Valószínűleg arról a bolygóról, ahova mentek.

Szóval nem meglepő, hogy a nekromanta ki tudja hordani a lényt, ami annak a bolygónak a lakója, hiszen valszeg erre is lett egyúttal tervezve. Tudjuk, hogy ezek a kígyók ott éltek a bolygón, látjuk rendszeresen a nyomaikat.


Na most azért tényleg vannak bennük hülyeségek. Pl. a devolution vagy mi a franc. Két "ateista", tudományos gondolkodó android szájából főleg hülyeségnek hangzik, hiszen a "devolution" kifejezést a kreósok használják, mert fogalmuk sincs az evolúcióról. A neandervölgyiek nem az elődeink, hanem egy másik emberi faj. Az, hogy a bolygón élnek egészen mást sugall, mint amilyen következtetésre jutnak. Nem beszélve arról, ha egy ember "elállatiasodik" még ugyanúgy evolúció lesz, hiszen alkalmazkodik a körülményekhez. De ehhez több generáció kell, százezer évek akár.

Az, hogy a földihez ennyire hasonló ökoszisztémája van a bolygónak, számukra emészthető és laktató tápanyagokkal, azt is jelentheti, hogy minden a Földről származik vagy fordítva. Ez új megvilágításba helyezi a kígyó lényeket is, hiszen lehetnek a Föld korábbi lakói (még az ember előtt) vagy ők vitték az élet magvait a Földre.

De lehet a kígyó lények ugyanúgy csak eszközei valami nagyobb intelligenciának. Pl. valamiféle genetikailag létrehozott terraformáló eszközök, amik lefúrnak a bolygó magjáig, hogy melegítsék a felszínt.


A magon átzuhanás elég butaság volt, én hagytam volna őket meghalni, mert az önfeláldozással szép befejezés kaptak. Ugyanakkor szerintem a földönkívüli intelligencia mentette meg őket valahogyan. Talán jobban közbe tud avatkozni, mint eddig mutatta.


Az emberekkel nem tudom mi a végső cél, de az ateistákat egyértelműen nem kedveli ez a dolog, mert nehezebben befolyásolhatóak. Bár ez most talán Ragnarral változik.

2020. okt. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%
*Még annyi, hogy a sorozat legnagyobb hibája szerintem a rosszul kidolgozott, szélkakas karakterek. Lényegében epizódról epizódra változik, hogy kit tekintenek barátnak, családnak vagy ellenségnek. Néha jól fel van vezetve a váltás, de a hívő kölykök meg Campion rohadtul gázok. Jó lenne, ha az írók eldöntenék, hogy mi a francot akarnak és nem minden részben elárulják azt, akikhez éppen hozzácsapódtak.
2020. okt. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!