Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha a Marvel kapitány annyira...

Ha a Marvel kapitány annyira borzalmas film, akkor hogy tudott összegereblyézni több mint egymilliárd dollárt?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom hogy egy borzalmas, feminista alkotás ami az egyik legrosszabb szuperhősös film. Ehhez képest a bevételi adatoknál konkrétan feketén fehéren ott van hogy több mint egymilliárd(!) dollár bevételt termelt.

Az rengeteg pénz basszus. A Gyűrűk ura utolsó része, a maga 11 Oscarjával, minden idők egyik legepikusabb és legkultikusabb eposzaként termelt körülbelül ugyanennyit. Alig van tán a filmtörténelemben vagy 10-20 film ami átlépte az egymilliárd dollárt. Nekem ez nem azt mutatja hogy annyira brutál rossz film lenne (azok még a költségvetésüket se tudják visszahozni általában, nem hogy megtízszerezzék azt). A főszereplő is tudomásom szerint valami nagy díjakat nyert, talán Oscart is(?)...

Nekem ebből így egy hatalmas ellentmondás bontakozik ki. Hogy lehet egy film ennyire rossz, ha ennyire sikeres? Mert az egymilliárd dollár az ugye a sok néző. Ha rossz lenne a film annak híre megy és nem nézi meg ennyi ember. Akkor ki hazudik? Mi az igazság?



2020. okt. 3. 00:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem így utólag mondják, hogy rossz. Mikor kijött én nem olvastam róla rossz kritikát (bár ettől függetlenül lehetett). Valószínűleg az emberek mérgesek lettek (ahogy én is), hogy itt vannak az x éve felvezetett karakterek erre hirtelen jön egy új karakter és ő lesz a legerősebb... Tehát tök hülyeség volt szerintem az egész. Aztán ebből jön, hogy az emberek mérgesek, így keresik a film hátrányait, meg hogy miért rossz stb.. Lehet hülyeség amit írok, nem vagyok nagyon otthon ebbe a témába, de azért remélem segítettem.
2020. okt. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, hogy a berkikrisztián keres egy csomó pénzt, de a sportoló Berki Krisztián ettől még tartalmasabb ember. A pénz nem feltétlenül a minőséget tükrözi. Sőt, sokszor inkább a népszerűséget.


A marvel kapitányt nem láttam. Bevallom, tényleg nem. A barátnőmmel minden marvel filmet láttunk, többet moziban is. Nem mind jött be nekünk maximálisan, de még a gyengébbek is egy jó popcorn filmek. A marvel kapitánynak is nekiálltunk és kb. 20 perc után kinyomtuk, mert untunk. Ilyen nálunk elég ritkán van...

Szóval, teljes véleményt 20 perc után nem tudok és nem is akarok mondani. A filmnek volt egy erős marketingje és egy csomó feminista csak azért nézte meg. Plusz, sok kanos srác is. És, ez termeli a pénzt rendesen.

2020. okt. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű azért, mert a Marvel filmek már egy egész szubkultúrát teremtettek. Rengeteg ember rajong értük, vannak olyanok is akik csak megnézik, meg biztos nem egy meg két olyan ember volt aki nem egy nagy Marvel fan, de kíváncsi volt a filmre vagy csak unatkozott és beült a moziba.
2020. okt. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A Marvel kapitányt nem önmagábab kell kezelni. Előtte kijött kb 20 film az MCU-ból és a Végtelen háború végén is be lett jelentve a Marvel kapitány. A Végtelen háború pedig 2 milliárd dollárt hozott.

Nem nehéz összerakni.

Nem attól lesz jó film valami, hogy sokan beülnek rá, hiszen előre nem tudhatja az ember, hogy rossz lesz-e vagy sem.

2020. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyáltalán nem volt hogy hiperbombasztikusan rossz film. A Thor 2 és az Antman 2 rosszabbak voltak szerintem. A Marvel kapitány egy középszerű film, pár írói hibával, de amúgy tök szórakoztató. Csak ugye mindenki ráállt Brie Larsonra hogy utálja a férfiakat, meg fúj feminista film bla bla bla, szóval minden hibát felnagyítanak a végtelenségbe és elkönyvelik egy borzalmasan szar filmnek, amikor legrosszabb indulattal is egy "meh". Én nem néztem semmilyen promóciót vagy interjút megnézés előtt, azt se tudtam ki az a Brie Larson és mint mondtam alapvetően elszórakoztatott, ha nem is volt a jobb MCU filmek egyike.
2020. okt. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Marvel filmekre kb. úgy kell tekinteni, mintha egy sorozat lenne, amit moziban vetítenek. Egy sorozatnál se hagysz ki egy részt csak azért, mert gyengébb az átlagosnál, mert nem értenéd a történetet. Akik követik a Marvel filmeket, azok általában megnézik mindegyik részt előbb-utóbb, ami jobban érdekli őket azokat moziban a megjelenéskor, ami kevésbé, azt dvd-n, tv-ben vagy csak letöltik. A Marvel kapitányt nagyon sok kritika érte már a megjelenése előtt is. Szerintem mondjuk nem lett borzalmas, csak elég átlagos. Hogy miért hozott mégis ilyen kiemelkedő bevételt? Ez nagyon egyszerű. A Bosszúállók: Végjáték előtt nem jött ki dvd-n, így aki a Bosszúállók film minden részletét érteni akarta, az kénytelen volt a Marvel kapitányt is moziban nézni. Ugyanezt csinálták egy évvel korábban a Fekete Párducnál, akkor is bejött.
2020. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sem értem hogy egy marvel kapitany hogyan ért el 1 milliárdot amikor az olyan képregényfilmek mint a batman v superman pedig sokkal ismertebb karakterek vannak benne mégsem érte el
2022. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!