Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sorozat vagy film?

Sorozat vagy film?

Figyelt kérdés

2020. okt. 3. 14:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%

10


Akkor ezek szerint mondjuk egy 600 oldalas könyv amit nem nagyon lehet elolvasni ennyi idő alatt is unalmas számodra..

2020. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

#11


Számomra is érthetetlen amit írt, főleg hogy a kedvenc filmem konkrétan 237 perces.

2020. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%
Meg gondoljunk csak az univerzumokra, amik szintén filmek, Harry Potter, Star Wars, Gyűrűk ura stb.
2020. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
68%

Én megemlítenék egy igen speciális esetet is, a Twin Peaks harmadik évadát, aminek a besorolásán 2017 óta vitatkoznak az filmesztéták, és én inkább azoknak az oldalán állok, akik nem szimpla sorozatként, hanem inkább egy felszabdalt, 18 órás filmként tekintenek rá, ahogy pl. a legendás francia filmes magazin, az újhullámot megszülő Cahiérs du Cinéma is tett, amikor az évtized legjobb filmjének választotta (amivel szintén csak egyetérteni tudok).


Elvégre az eredeti sorozattal ellentétben az egészet Lynch írta és rendezte, tehát egész idő alatt az ő vízióját láthatjuk megtestesülni, ami miatt inkább a szerzői filmekkel rokonítható, illetve a forgatás alatt egyetlen forgatókönyvből dolgoztak bármiféle epizodikus felosztás nélkül, ami meglátszik a végeredményen is, az "epizódok" (vagy inkább fejezetek) a koncertjelenetes stáblistákat leszámítva teljesen természetesen áramlanak egymásba és a szerkezeti felépítésük is totál randomnak tűnik önmagukban nézve, hiszen eredetileg az egész egyetlen egybefüggő 18 órás felvétel volt, amibe belevágtak óránként, hogy meglegyenek a TV-sugárzáshoz szükséges epizódok.

2020. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
85%

#11

Könyvbõl a kb 1000 oldalasak, amiket még bírok, de az màs, mert ott sokminden az ember fantáziájára van bízva és az enyém elég élénk.

Az audiovizuális mûfajban viszont az eszközök legszélesebb tárháza áll az alkotó rendelkezésére, a zenétõl kezdve a díszleteken át a kamera beállításig. Ha ennek ellenére sem tud kilyukadni a lényegnél 3 óra alatt, nálam megbukott.

2020. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Film inkább mivel általában arra van időm, sorozatoknál gyakran volt, hogy hetek teltek el mire eljutottam oda hogy ráérek foyltatni aztán már sokszor elfelejtettem ezt azt.
2020. okt. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!