Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen sorrenden érdemes...

Milyen sorrenden érdemes nézni a Star Trek-et?

Figyelt kérdés
Szóval elhatároztam, hogy belenézek a Star Trekbe, de látom, hogy baromi sok rész van és nincsenek így leosztva évadokra meg részekre, meg vannak filmek is, milyen sorrendben kéne nézni őket?

2020. okt. 14. 21:49
 1/6 Mojjo ***** válasza:
80%

De, le vannak osztva évadokra, meg részekre.

A sorozatok sorrendje:

- original series

- the next generation

- voyager

- deep space nine

- enterprise


A discovery meg picard említésre sem méltó, nem hiszem hogy túl sok star trek rajongó lenne, aki nem egy kupac gőzölgő ürülékként tekintene erre a két új sorozatra.


A filmek sorrendje:

- the motion picture

- the wrath of khan

- the search for spock

- the voyage

- the final frontier

- the undiscovered country

ezek játszódtak az original series idejében.

Illetve az alábbiak a next generation idejében, sorrendben:

- first contact

- insurrection

- nemesis


A J.J. Ambrams féle filmek (into darkness és beyond) szintén odatehetőek a bűzölgő ürülékkupacra.


Ez a készítési sorrend. A star trek univerzumon belüli kronológiai sorrens kissé más, ott a legelső a star trek enterprise, ami a 22. század derekán játszódik. Az original series (23. század dereka) jön, majd minden más (24. század második fele. Az új hulladékokat nem ideszámolva természetesen.


A sorozatok meg természetesen évadokra vannak osztva, azok meg részekre, szépen egymás után.

2020. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Már kérdeztek hasonlót, ezért linkelem azt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok_..


Ne hallgass az elsőre. Neked kell eldöntened, hogy valami tetszik-e, vagy sem. Én is régebbi Star Trek fan vagyok, és eleinte nem voltam oda a JJ. Abrams féle Star Trekért, de TEGYÜK HOZZÁ, sokan emiatt a filmek miatt kezdték el nézni a régebbi ST sorozatokat.

A Discoveryből ugyan csak az első évadot láttam, de nem olyan szörnyű. Valamint a Picard-ot sem nevezném annak, aminek az előttem szóló jellemezte.

Nem vagyunk egyformák, egyforma ízléssel. Nekem anno az Enterprise sem tetszett, de megbarátkoztam aztán vele. Ami az abszolút kedvencem: az a ST Voyager, és véleményem szerint a The Next Generation (TNG) is elég jó. A The Original Series (TOS) pedig alap mű, bár annyira régies, hogy egyeseknek már nem is tetszik. A Deep Space Nine (DS9) is elég jó, bár mint írtam, nem az a kedvencem. Minden Trekkernek van egy sorozata, ami megfogta, és megszerettette vele ezt az univerzumot. Annak idején a Voyager elég sok új rajongót vonzott be. Csak mondom.

2020. okt. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
84%

Abrams féle ST filmek szórakoztatóak és ugyan nem vagyok vérfan, de ismerem a régebbieket is, szerintem semmi szentségtörő hülyeség nincs bennük.

Sorozat:

Discovery belefutott pár erős anakronizmusba és azt csak helylel-közzel tudták kimagyarázni, ettől eltekintve szerintem teljesen ehető.

Picard kicsit afterparty szagú, de én sem találtam olyan rossznak. Nem tudom, mennyire leeht majd ezt az első évadot ilyen befejezés után normálisan folytatni, ha lesz egyáltalán második évad.

2020. okt. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első felsorolásból kimaradtak:

- the animated series

(az original és a next generation között)


valamint a

- Generations

mozifilm, ami az átmenet az eredeti és a next generation-ös filmek között.


Ami a jelleget illeti, valóban: kinek, mi tetszik.

Ebből a szempontból három részre bontható a producerek alapján:


Az eredeti Gene Roddenberry (lényegében '92-ig): lassabb, filozófikusabb történetek, társadalmi, sokszor politikai mondanivalóval.

Rick Berman: bár Roddenberry mellett tanult, ismerte a ST filozófiáját, de nézettséget kellett produkálnia; több az akció, kevésbé mély a mondanivaló.

J.J. Abrams: sima, felszínes akciófilmet csinált.

2020. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na és mire jutottál vele kérdező?
2021. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én az Orville sorozatot is ide csatolnám, szellemiségében StarTrek
2022. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!