Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik művészfilmet nézzem ma...

Melyik művészfilmet nézzem ma meg?

Figyelt kérdés
Ma egy komorabb, sötétebb hangvételű alapfilmet szeretnék megnézni Tarkovszkijtól, vagy Bergmantól. Mit ajánlanátok? Esetleg a szavazáson felül is ajnálhattok.
2020. okt. 15. 18:50
A kérdező szavazást indított:
Tarkovszkij: Nosztalgia
Tarkovszkij: Stalker
Bergman: A hetedik pecsét
Bergman: Tükör által homályosan
14 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz kérdés, mert mind kiváló film. Egyébként a rendezőktől miket láttál eddig? Bergman művei közül szerintem A hetedik pecsét a legjobb választás elsőnek, Tarkovszkij esetében pedig a Stalker. :)


Egyébként én ma pótoltam a Personát, azt is bátran ajánlom majd, bár ne az elsők között nézd. :)


Szavazáson felül is tőlük vársz ajánlást? :)

2020. okt. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából mástól is szívesen megnézek bármit, sőt örülnék is, ha mondanál.

Sajnos Tarkovszkijtól és Bergmantól sem láttam még filmet, amit kicsit szégyellek szóval most pótolnom kell a hiányosságokat. :)

Woody Allen filmjeit mostanság néztem végig és tudom, hogy nagy hatással volt rá többek közt Bergman is, ezért tőle mindenképp néznem kell, emellett a másik kedvenc rendezőm Lars von Trier, aki pedig Tarkovszkijra nézett fel.

2020. okt. 15. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken túl ajánlom még Carl Theodor Dreyer Ordet című filmjét 1955-ből. Tarkovszkijhoz és Bergmanhoz hasonlóan az ő filmjeiben is nagy szerepet a vallásos hit, a spiritualitás és a transzcendencia.
2020. okt. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A fentieken túl ajánlom még Carl Theodor Dreyer Ordet című filmjét 1955-ből. Tarkovszkijhoz és Bergmanhoz hasonlóan az ő filmjeiben is nagy szerepet kap* a vallásos hit, a spiritualitás és a transzcendencia.
2020. okt. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!