Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy-hogy ilyen részletesen...

Hogy-hogy ilyen részletesen írja le egy film cselekményét a wikipédia?

Figyelt kérdés
Van egy film (Sweeney Todd) amiben dióhéjban az történik, hogy egy borbély feleségét megkívánja a helyi bíró, a borbélyt leütik száműzik, a felesége évekkel később koldus lesz, a lányát meg magához veszi a bíró. A wiki azonban sokkal részletesebben írja le. Kiderül, hogy a borbély Ausztráliában volt, a feleségét megerőszakolta a bíró ezért arzént vett be, meggágyult és ezért lett koldus. Ilyen plusz részletek miből derülnek ki, ha a filmben nincs is benne?

2020. okt. 17. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sweeney Todd egy 19. századi brit ponyva karakter, több részből álló történettel, aminek több feldolgozása is van, amiből a legsikeresebb egy musical. Ebből készült a film is. De amíg a musical angol wiki oldala több helyen is említi Ausztráliát, addig a Tim Burton film oldala egyszer sem. Nem értem a magyar fordításba miért került bele. Lehet, hogy a cikk szerzője/fordítója akarta fényezni a tudását...
2020. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Itt most konkrétan a Tim Burton musicaljére gondoltam. De láttam David Moore filmjét is, aminek a sztorija majdnem teljesen más.
2020. okt. 17. 21:17
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk mert ez a filmben is benn van, csak figyelni kell minden mondatra stb, és akkor össze lehet rakni.
2020. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk szerintem meg nem láttad a filnet. Csak nem tudom, hogy akkor mit okoskodsz.
2020. okt. 18. 07:45
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
MOndjuk szerintem épp nem is egyszer láttam és onnan tudom hogy kiderül belőle minden csak figyelni kell de ha nem hiszed, hát itt az ideje, hogy megnézd újra....
2020. okt. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor felvilágosítalak, hogy NINCS BENNE, HOGY AUSZTRÁLIÁBAN VOLT, ahogyan az sem, hogy A BÍRÓ MEGERŐSZAKOLTA TODD FELESÉGÉT. Az ugyan benne van, hogy arzént vett be, de az a filmből nem derül ki, hogy azért, mert megerőszakolták.
2020. okt. 22. 09:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedvedért most nézem: Erőszak 14:40, zenés betét Lovett énekel a feleségéről és konkrétan mutatják is ahogy a bíró ráfekszik a feleségére.


Ausztráliát is említik valahol az is meglesz.

2020. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Most nincs időm az egészre, de ha jól rémlik ausztrália ott lesz benn mikor egy tengerparton üldögélnek meglepően napsütéses időben, és szintn zenés betét.
2020. okt. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
DE IGEN, ezek mind benne vannak a filmben, csak oda kell figyelni az apró részletekre. És ezt úgy mondom, hogy kb. 600+ alkalommal láttam, ez az egyik kedvenc filmem.
2021. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!