Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az Átok horror filmnek a...

Mi az Átok horror filmnek a lényege?

Figyelt kérdés
Mit akar szerintetek bemutatni a nézőnek?

2020. nov. 7. 01:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai feldolgozásra nem nagyon emlékszem, de a japán filmet sokszor láttam. Lehet, hogy amit írok nem passzol az amcsi verzióra.


Volt a film végén egy jelenet ahol a lány rájön, hogy akkor látja a szellemet amikor eltakarja az arcát és csak az ujjai közt néz ki. Vissza emlékezett, hogy ha társaságban volt és csak ő látta a szellemet akkor az azért volt mert részben eltakarta az arcát a kezével. Szerintem ezt a gesztikulációt azért hangsúlyozták a film végén mert ezzel kizárta a külvilágot és csak egy bizonyos pontba irányította a tekintetét, így betekintést nyert a túlvilágba. Az idősek othonában is volt egy idős férfi aki furcsán viselkedett és a lány ezt azzal kapcsolta össze, hogy férfi is látta a szellemeket. Nekem az jött le a filmből, hogy van egy halvány fátyol a valóság és a túlvilág közt amin csak bizonyos emberek látnak át és akkor kerülnek veszélybe ha a szellemek észlelik, hogy valaki látja őket. Azért kezdődik minden a házban mert ott a legerősebbek. Az idős férfi valószinüleg nem bolondult meg, csupán azért viselkedett úgy ahogy mert nem tudta megkülömböztetni a szellemek világát a valóságtól. Ez megmagyarázza a hirtelen romló állapotát annak az idős nőnek is aki a házban lakott.

2020. nov. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!