Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miert butitjak le a Disney-raj...

Miert butitjak le a Disney-rajzfilmek a klasszikus regenyeket?

Figyelt kérdés
En gyerekkent, illetve kozepiskolaskent olvastam A dzsungel konyvet, A parizsi Notre Dame-t es az elso Tarzan-konyvet, es mindegyik nagyon elgondolkoztatott, illetve elszorakoztatott. Abban a korban is jol meg tudtam oket erteni. Kesobb lattam a beloluk keszult rajzfilmeket, es osszehasonlithatlanul rosszabbnak talaltam oket, a komoly es arnyalt gondolatokat es epizodokat Disneyek joreszt lecsereltek sokkal laposabb, egysikubb jelenetekre. Mire jo ez?!

#regény #Tarzan #A párizsi Notre Dame #Dzsungel konyve #Disney rajzfilmek
2020. nov. 9. 03:13
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk mert gyerekeknek és általában kb másfél órába kell sűríteni a lényegesebb mozzanatokat.
2020. nov. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
92%
A lányom ovis korában szívesen nézegette ezeket a meséket, egyszer még nekem is elment.:D Nem rontott az élményen az sem, hogy pl Bambi apja egy szarvas, szerintem nem kell egy mesének feltétlenül tükröznie egy mű zsenialitását, elég ha egy kisgyerek figyelmét felkelti. Arra bőven elég volt mindegyik film, hogy nagyobbacska korában az első könyvekként ezeket kérte. Szerintem ez így teljesen rendben van. Mi sokat diáztunk, képzeld el ott mennyire le van butítva a János vitéz. A diázásnak is megvan a maga varázsa és ez semmit nem vesz el a mű értékéből a későbbiekben, sőt örülnek amikor felfedezik teljes terjedelmében. Szerintem ezen ne bosszankodj, nézd más szempontok alapján.
2020. nov. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a rajzfilmeket butítják/hamisítják meg.

Néha a guta ütöget, mikor pl. az Elfújta a szél-ben Scarlettnek csak egy gyereke van (három helyett), vagy mikor Merle: Maleville című könyve a filmben alig hasonlít a regényre.

De sorolhatnám Robin Hood-dal vagy száz másik rajz- vagy egyéb filmek rövidtését, meghamisítását, az eredeti művel kapcsolatban.

2020. nov. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
78%
Egyrészt gyerekeknek készül, másrészt pedig nem akarmak művészi élményt/katarzist nyújtani a nézőnek vagy filozófiai mélységekbe belemenni; hanem egyszerű szórakoztatóipari terméket állítanak elő...
2020. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

Én mindig is jobban szerettem pl az eredeti Andersen-t. A Disney-t meg mindig is utáltam, mert pl sosem akartam hercegnő lenni meg ilyen kiszolgáltatott kis buta cafka, mint azokban a mesékben kb a gonosz mostoha kivételével az összes női szereplő. Akkor már legyen inkább szívkivágás :)

Szerintem pénzt akartak csinálni belőle, kilóra megvenni a sok gyereket, sikerült is nekik... :D

2020. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!