Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen koreai drámákat nézzek?

Sara&Jaeden kérdése:

Milyen koreai drámákat nézzek?

Figyelt kérdés
Láttam már többet is, mint például a Healert, Do Bong Soont, While you were sleepinget. A műfaja nem lényeg megnézek mindenfélét, fantasyt és romantikusat egyaránt.

2020. nov. 13. 19:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amiket én nagyon szerettem:


- Emergency Couple

- Thirty But Seventeen

- W

- You're Beautiful

- Her Private Life

- Rookie Historian Goo Hae Ryung

2020. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%

Tudod mit gondolok erről?


12 évesen én is hatalmas kpop rajongó voltam, és megnéztem kb. mindent ami kicsit is kapcsolódott Koreához. Nem mondom, hogy ez baj, teljesen normális, a kamaszodás küszöbén álló kislány voltam, de azt se mondom, hogy jó.


Miért?


Mert iszonyatosan kevés kicsit is minőségi koreai sororzat van. A 90%-ának sablonos, és gagyi már az alaptörténete is. A sztorikat nem nehéz felfogni, nincs sok helyszín, vagy sok szereplő. Kacifátos, vagy bonyolult események jelenléte sem jellemző rájuk. Nem kell megeröltetned az agyad, kvázi haszontalanok.



Azért általánosítottam, mert a koreai sorozatok nagyrésze nagyon egy sémára épül, de természetesen vannak kivételek.


Én a Kingdom című netflixes sorozatot ajánlom. (Ha nincs netflixed sorozatbaráton is fent van, oda csak regisztrálnod kell.)


A Strong Woman Do Bong Soon című sorozatot a 13 éves énem tuti ajánlaná, a mostani 17, már nem tudom.


Továbbá vannak még filmet, amik elképesztően jók, és most ódákat is zenghetnék róluk, csak nem akarom, hogy túl hosszú legyen az üzi haha (de vedd úgy, hogy tényleg kibszott jók!!)


- Élősködők (gondolom ismered, de tényleg fantasztikus, ha még nem láttad, mindenképp nézd meg.)


- Fzozen Flower (ezt is 13 évesen láttam, de nagyon valószínű, hogy a mostani énemnek is tetszene.)


- Tran to Busan. Nem egy hatalmas durranás, de egy jó zombis filmnek mondható, érdemes megnézni.



Remélem sehíthettem :)))))

2020. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok megint.


#2-es, téged senki se kérdezett, hogy szerinted a drámanézés jó-e vagy sem. :D Én már huszonéves vagyok és mégis megnézek párat, na és? Az emberek jórésze kikapcsolódásként néz drámákat, nem tudom, mire fel döntöd el, mi gagyi vagy sem. De ha már ennyire rá vagy állva erre az "én különleges hópehely vagyok, mert nem szeretem a mainstream gagyit", akkor nézd meg a Mr. Sunshine-t, irodalomszakosként mondom neked, hogy az egy gyönyörű és fájdalmas történet.

2020. nov. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Minden országnak, vannak sablonos sorozatai mégis nézzük őket, én legalábbis szeretm kikapcsolódásnak, ha nézhetem a vicces és romantikus drámákat, pedig én is 17 vagyok, irodalom szakos, és igen érettnek tartom magam, de a mai napig imádom a Do Bong Soont, mert pont azt szeretem a koreai drámákban, hogy jellegzetesen vannak felépitve.


De ugyan úgy vannak rettenetesen elgondolkodtató és érdekes drámáik is, mint például a Halál himnusza a VIP vagy az Its okay to not be okay.


Ugyan úgy megtalálod az amerikai sorozatokban is ezt a sémát, hogy egyik jobban hasonlit egymásra, mint a másik. Úgyhogy szerintem nem indokolt, hogy igy jellemezd őket.


Én viszont kdramákat nem a kpop miatt nézek csak. 7 éve hallgatok kpopot és kb ennyi ideje nézek doramakat is. Lassan fél életem ezzel töltöttem, hogy magát Koreát "tanulmányozom" ha mondhatom igy, mivel nekem ez már egy élet forma. Nekem a Korea iránt érzett szeretetem és tiszteletem nem abból fakad, hogy órák hosszát bámulom az idolokat nyálcsorgatva. Engem egész Kelet-Ázsia vonz. A thaiok, a japánok és a kinaiak is egyrészt annyi, hogy magát Koreát jobban kedvelem. De nem az idolok miatt! Nem egy sikitozó, őrült tinilány vagyok, aki feleségül akar menni a biasahoz. Persze nagyon szeretem a bandákat és egyes tagjaikat kifejezetten imádom, de nem miattuk szeretnék később ott élni, hanem a hagyományok, a vallás, az ételek és maga a koreai kúltúra miatt.


Kicsit hosszúra és unalmasra sikeredett, de nem szeretem, ha valaki úgy kezel, mint valami hormontúlfűtött fant, aki csak közelebb akarja érezni magát az "oppájához".

2020. nov. 14. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

2. Vagyok



Őszintén bocsi, ha megbántottalak azzal titeket, hogy elmondtham, hogy szerintem a koreai drámák nagyrésze gagyi.



3. Te azt írtad, hogy kikapcsolódásként jó nézni, kvázi szereted nézni, hogy kikapcsold az agyad. Az akkor nem egyenlő a gagyival? :DDD



Igazából nem tudok erre mást mondani, nekem tényleg az a véleményem a nagyrészükről, hogy még egy hosszú nap utáni kikapcsolódásként is unalmasak. Persze van egy pár kivétel, de azt meg is említettem. De alapvetően senki sem tagadhatja, hogy sablonosak, és szinte kivétel nélkül mindd a szerelem köré épülnek. Ami azért nem egy bonyi téma;)))



A koromat pedig csakis azért írtam oda, hogy lássátok, egy 12 évest az érettségéből fakadóan még simán lehet, hogy értékelni fognak, de egy sokkal idősebbet már nem valószínű.

2020. nov. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy eliteskedő, nem kell vele foglalkozni. Gondolom az agyon hypeolt, mainstream sorozatokat nézte meg, amik köztudottan unalmas, limonádé sorozatok, ilyen pl a You're Beautiful és Heartstrings is, amik katasztrófálisak, mégis lépten nyomon ezeket ajánlják. Zárójelesen megjegyzem, hogy a Kindom se egy nagy cucc, kifejezetten unalmas, az első részt is nehezen lehet túlélni.


Néhány éve jelentek meg az újító sorozatok, amik ugyan még mindig a szerelem köré épülnek, de mernek mások lenni, valami újat mutatni. Ilyen az első által említett W is, ami párhuzamos dimenziós, de a Kill me Heal Me is ilyesmi, ami a kitér a gyermekbántalmazásra is, ami Koreában óriási probléma.


Én pl a White Christmast ajánlom, ami nem szerelmes történet. Ez egy thriller, pszichológia sorozat, mindössze 8 részes és nagyon lebilincselő.

A Hi bye Mama egy szívszorító sorozat, ami sokkal inkább a család, egy szerettünk elvesztésének feldolgozására összpontosít. Az utolsó néhány rész szenvedős, nem valami jó, de az eleje szerintem nagyon jó, elgondolkodtató. Ezt egy anya tudja a legjobban magának érezni szerintem, de ettől függetlenül mindenkinek ajánlom, aki szereti az édesanyját.

Netflixes sorozat ez is: Tanórán kívüli foglalkozás. A prostitúciót járja körbe.


És ha már film, akkor Covertness-t ajánlom. Észak és Dél ellentét is helyet kap benne. Sírtam rajta, nagyon durván.

2020. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen kezdtem kdramákat nézni, most 21 vagyok és még nem untam meg. Való igaz, hogy vannak klisés, gagyi, irritáló sorozatok is, főleg a régebbiek közül, (khm. Boys Over Flowers, The Heirs khm...) viszont rengeteg a nagyon igényes, minőségi alkotás is.


Nekem egyébként az említett You're beautiful volt az első kdramám, tényleg kicsit gagyi, limonádé sorozat, mégis valahogy minden percét imádtam, teljesen beszippantott. Noha a női főhős irritáló volt, a három srác ezt nagyon jól ellensúlyozta. Emellett baromira szerettem a humorát is, rengeteget tudtam röhögni az abszurd jeleneteken. Emellett az OST is fantasztikus, a mai napig szoktam hallgatni a dalokat belőle. Talán ha korábban nem láttam volna, hanem most, a rengeteg minőségi kdrama után nézném meg, lehet, hogy nem tetszene annyira, így viszont teljesen a szívembe zártam.



Most leginkább az idei drámák közül ajánlanék néhányat:


Itaewon Class:

Nehéz lenne spoilermentesen leírni, miről is szól ez a sorozat, ezért nem is teszem. A lényeg annyi, hogy nagyon erős kezdéssel indít, és végig sikerül is tartania ezt a színvonalat. A színészek játéka egyszerűen feledhetetlen, a sztori izgalmas, az OST nagyon ütős, csak ajánlani tudom.


Flower of Evil:

Az alapsztori az, hogy adott egy pasi, aki a világ legtökéletesebb férjének tűnik, aki egyszerűen imádja a feleségét és a kislányát, aztán a felesége, aki rendőr egy sorozatgyilkossággal kapcsolatos eset kapcsán egyre inkább sejteni kezdi, hogy valami nagyon nem stimmel a férfi körül. Ebben a sorozatban semmi sem az, aminek látszik, minden percben történik valami, amin leesik az állad. Van benne hihetetlenül jól felépített thriller-szál és romantika is, a színészek játékát pedig itt is csak dícsérni tudom.


A #6-os hozzászólóval ellentétben a Kingdom nekem nagyon tetszett, én nem találtam unalmasnak egyáltalán, szerintem izgalmas és látványos volt, a zombikat nagyon jól csinálták meg.

Viszont csatlakozni tudok hozzá abban, hogy a Tanórán kívüli foglalkozást mindenképp látni kell.

2020. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Moon lovers: Scarlet Heart Ryeo

Goblin

Crash landing on you

Láttam már sok koreai sorozatot, de nekem ezek voltak a legjobbak.

2020. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!