Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik mese lehet ez?

Melyik mese lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! - Valakinek nincs esetleg ötlete?

A kisfiam (5) emlékszik egy mesére, amit itthon nézett egyszer - mi raktuk be neki (Online kerestük-találtuk). Egyelőre ötletem sincs, melyik lehet az! :D

Az alábbiakra emlékszik belőle:

"Egy kék madár -ami talán hosszú csőrű- van benne. Ketrecben tartják, de egyszer megszökik, halott felakasztott madarakat lát meg, ettől megijed. Egy temetőben is bujkál, szökése közben. Talán sas is van benne."

(Pont vidám dolgokat ragadott meg belőle! Tényleg nagyon nem hagy már nyugodni, mi lehet ez. Nem a Rio (kék madár, ketrecben) nem Zazu az Oroszlánkirályból (kék madár, hosszú csőrrel, elefánt temető), nem a Paulie c. film (zöld papagáj, de ketrecben és sokszor van szökésben - bár ezt nem hinném, h látta volna...), nem a Mentőcsapat a kenguruk földjén (sas, albatroszon repülnek (bár nem kék) )



2020. nov. 14. 22:59
 1/8 A kérdező kommentje:

A halott madarakat úgy fogalmazta meg, hogy "sült pulykákat lát felakasztva" ;)

Valami olyan jelenetet képzeltem el, mint a Lecsóban, amikor a főszereplő patkány meglátja a rágcsálóirtó bolt kirakatát.

2020. nov. 14. 23:02
 2/8 anonim ***** válasza:

Angry birds?

Fogalmam sincs

2020. nov. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ah, az sem. ;)

Majd csak elkap az ihlet még engem is...

2020. nov. 14. 23:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Zambézia

Pulykaland

Vad Galamb

Manu, a legsirályabb fecske

Sam - Kismadár nagy kalandja


? :D

2020. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindről mutattam neki képet, de egyikre azt mondta hogy, nem ismerős... Azért köszi!

Kezdem úgy érezni, hogy csak álmodta:D

Viszont most eszembe jutott a Csibefutam - azt egyszer régen látta már. Hátha azt keveri-kavarja más részletekkel. :)

2020. nov. 22. 08:29
 6/8 A kérdező kommentje:

*mindegyikre

Pardon!

2020. nov. 22. 08:30
 7/8 Jól van ez így? ***** válasza:
100%
A Manu, a legsirályabb fecske az amit keresel 9:40-nél van a "halott madaras" rész.
2020. dec. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azta!

Köszi. Belenéztem: ketrec, kék madár, sült pulyka. Mármint 9:40nél.

Megnéztem az előzetest is azért.

Azonban, hogy ezt a mesét mikor láthatta, elképzelésem sincs - mert számomra nem ismerős. :)

Reggel feldobom neki az ötletet, igazán köszönöm! ;)

2020. dec. 8. 00:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!