Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire helytálló az az...

Mennyire helytálló az az elmélet, miszerint a Kontroll c. filmben Bulcsú lökdösi az utasokat a metró alá?

Figyelt kérdés
Ki ezt, ki azt mondja. Viszont akkor hogy verekedne a film vége felé a lökdösővel? Valamint az az elmélet, hogy amikor felmegy a mozgólépcsőn, akkor a mennybe megy... ??? O_o

2020. nov. 22. 22:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tom, értelmezés kérdése.


Nekem úgy tűnt et z az egész szimbolikus, a lökdső Bulcsú sötét oldala, az aluljáró pedig metafora a depresszióra/kilátástalanságra.


A saját negatív oldalával küzd meg aki ellöki magától az embereket, durva velük.

Emiatt is van a jelenet a pszcihológussal, mindenki aki ott dolgozik valamilyen módon érzelmileg sérült, de Bulcsú a legdurvább, hiszen ő nem jut fel a felszínre, ő ott tölti az életét, lenn a sötétben.


Az, hogy valaki tényleg odalenn lakjon, nonszensz. Egyrészt nem hagynák neki, és a kamera is látná, szóval fix, hogy kipaterolták volna. Ráadásul van egy csomó ok, amiért tuti felmenne, pl a fizetéséből telne hajléktalan szállóra, hol zuhanyzik, stb.


Szóval ezt a filmet nem kell egy az egyben venni.


Az is fontos, hogy a csaj mint maci jött be a képbe, ez is szimbólum. Mint puha, meleg, cuki de abszolúte nem szexuális jelleg.

2020. nov. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! :)
2020. nov. 23. 03:25
 3/5 A kérdező kommentje:
Bár őszinte leszek, azért vannak kételyeim. Pl. amikor az öreget belökik a metró alá a 20. percnél Bilcsú mondja a főnöknek, hogy éppen szálltak le a metróról és hallották a sikítást. Tehát együtt voltak. És arról a metróról szálltak le, ami alá belökték az embert.
2020. nov. 26. 15:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a rész arra lett berakva, hogy lássuk Bulcsú nem pszcihopata.


Ha szimbolikusnak veszed, akkor ez a karakter védekezése, hogy nem örömből bánt másokat, az akaratától függetlenül történik az ok-okozat.

2020. nov. 27. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... mindenesetre eléggé nehezemre esik elhinni, pontosabban beismerni ezt a karakterről. Nem gondoltam volna róla. Legszivesebben Nimródot kérdezném erről. :D ő tudna pontos lválaszokat adni.
2020. nov. 27. 15:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!