Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem elérhető sok sorozat...

D-Mano kérdése:

Miért nem elérhető sok sorozat viki.com-on Magyarországon??

Figyelt kérdés

A koreai s japán sorozatok többsége, amit nézni szeretnék fent van Viki-n, de Magyarországon nem elérhető. Ennek mi az oka??


Ha muszáj, tudok angolul is olvasni feliratot, szóval, ha pl. csak ez lenne az akadály, akkor valahogy megoldható lenne ez a probléma??



2020. nov. 23. 22:17
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Biztos letiltják a tartalmukat bizonyos országokban. VPN-nel tedd magad Amerikába, úgy minden elérhető lesz.
2020. nov. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert csak bizonyos országokba van joguk sugározni, amibe Magyarország nem tartozik bele.
2020. nov. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom, mi az oka, de igazából ami fent van Viki-n magyar felirattal, azok nagy része is minősíthetetetlen fordítással és helyesírással. Javasolni tudnám inkább a sorozatbarátot, oda tudok meghívót is küldeni akár. Ott rengeteg k-drama fent van, többnyire egész jó fordítással.

Emellett ott az [link] oldal, ahol át tudod tekinteni a sorozatokat, és azt, hogy ki fordítja, le is tudod tölteni az epizódokat és hozzá a feliratot, de a fordító saját blogjára is rámehetsz, ahol valószínűleg találsz linket az online megtekintéshez is. Azt is nyomon követheted az oldalon amúg, hogy az aktuálisan futó sorozatok fordítása hol tart, én pl. erre használom nagyrészt az oldalt. De ha videa.hu-n beírod a sorozat címét, jó eséllyel kiadja magyar felirattal.

Vagy esetleg fizess elő Netflixre, ott is csomó kdrama fenn van.

2020. nov. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó teljesen egyet értek veled!!! Vikin még kb 3 éve elkezdtem nézni egy sorit, és konkrétan az első részt sem bírtam végignézni, a minősíthetetlen helyesírás miatt. Én is a Sorozatbarátot ajánlanám!!
2020. nov. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Pedig mostanában egyre minőségibbek a Viki-s magyar feliratok is. Sajnos sok sorozatot tényleg nem tudsz itthon nézni. A Sorozatbarát amúgy lopja a feliratokat, csak mondom. Rengeteg fansubber fel van háborodva, mert az engedélyük nélkül linkelik a munkájukat.
2020. nov. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
#5, más fordítók meg direkt maguk töltik fel oda a munkájukat, hogy minél több emberhez eljusson. Hogy őszinte legyek, nem nagyon értem a felháborodást. Általában fel szokták tüntetni a fordító nevét, nem arról van szó, hogy bárki is más munkáját akarná feltűntetni sajátjaként. A SB-n egyszerűen csak a linkek vannak megosztva, sokkal átláthatóbb így szerintem, mintha egyesével kellene keresgélni a fordítók blogjain. Nem értem, miért ellenzik néhányan azt, hogy több emberhez eljusson a fordításuk...
2020. nov. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! Akkor kipróbálom ezeket.


Sorozatbarátom egyébként van (bár azt nem tudtam, hogy j/kdramak is vannak ott). De annak a videóit nem tudom simán megállítani, mert mobilon egyből átdob 2 reklámoldalra, ha ezt teszem, vagy ha bele akarok tekerni, ami nagyon kényelmetlen, laptopon meg meg se nyitja a linkeket, mert a vírusírtóm letiltja.


Pont ezért tetszik a Viki, nagyon jó videófelületet biztosít.

2020. nov. 24. 08:18
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Én nem javaslom a sorozatbarát támogatását. Pofátlanul összelopkodják az önkéntes fordítók munkaját, melyeket hirdetéssel és vírusokkal tesznek közzé az azokból befolyó bevétel reményébe. Az ázsiaékkövei oldalon fent van az összes sorozat, amit magyarra fordítanak, a legjobb amit tehetsz, hogy közvetlenül a fordító oldaláról éred el ezeket, általában a videofájlokhoz is biztonságos linket tartanak fent.
2020. nov. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Lepontozhattok, de azért tudjátok nézni a sorozatokat, mert mi lefordítjuk. (Persze csak aki nem tud más nyelven) Régebben direkt arra cseréltem ki a sorokat, hogy 'ez a f*sz sorozatbarát ellopja a feliratokat', ez sem tűnt fel, így posztolták az oldalra. Emellett tele van hirdetéssel, vírussal.

Annyira tisztességesek a sorozatbarátosok, hogy senkinek a munkáját nem hajlandóak kérésre sem levenni, kellenek az üzenetek? Aztán meg mi fordítók vagyunk a hibásak, mert hát így több emberhez eljut. Képesek mindenhova beférkőzni, csak, hogy megszerezzék az adott sorozatot.

A kommentekben az adminoknak köszöngetik, ők meg "szívesen :)" pedig a kisujjukat sem mozdították.

Elveszik a kisebb fordítók oldalairól a forgalmat, valamint az ott lévő sorozatok 10%-a került fel a fordító akaratából. Hát én kérek elnézést, hogy nem szeretnénk nekik pénzt keresni a munkánkkal.

2020. nov. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!