Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan tereljem el a gondolata...

Hogyan tereljem el a gondolataimat egy sorozatról?

Figyelt kérdés

Ez már beteges amennyire rajongok egy sorozatért. Annyira a függője lettem, hogy képtelen vagyok másra gondolni, és szó szerint óránként vagy 20szor tuti eszembe jut és arra gondolok. Persze vannak kötelezettségeim, feladataim, ezért nem olyan súlyos a helyzet, hogy minden percben csak ezen jár a fejem, de sokszor eszembe jut a tanulás közben is, emiatt nemtudok koncentrálni arra amire kéne. Hétvégente amikor nincs dolgom, akkor tényleg minden percbene ezen jár az eszem, 1-2 perc kihagyásokkal, de utána újra visszatér a gondolata.


Már elkezdtem más sorozatot is, de nem működött, mert az sem terelte el a figyelmemet, akkor is azon kattogtam. Amúgy ennek a sorozatnak most jön nemsokára a köv.évada (egyben az utolsó évad), arra várok amióta az eddigi részeket megnéztem (október közepén fejeztem be az eddigi részeket/évadokat, szóval azóta várom a folytatást és persze azóta megállás nélkül csak "rá" gondolok).

Már nem tudom mit tegyek, hogy eltudjam terelni a figyelmemet. Már csak azért is jó lenne, mert pont az a célom, hogy elfelejtsek belőle 1-2 apró dolgot ami történt benne, hogy majd ha visszanézem, akkor jusson eszembe, hogy "Tényleg, ilyen is volt benne!" és, hogy ne az legyen, hogy részről-részre tudom pontosan mi fog történni, hanem érjenek meglepetésként azok a kisebb dolgok, amiket elfelejtek. De nem tudok felejteni se, ha állandóan arra gondolok, hogy eddig mik voltak benne meg mik történtek az évadok alatt stb.


Ja, és nem fogom megmondani mi ez a sorozat, 2 okból:

1. valószínű nem ismeritek

2. ismeritek, de kiröhögtök, hogy ezért képes vagyok ennyire betegesen rajongani, amikor szerintetek nem is olyan nagy szám

(Amerikában sok rajongója van, (a sori is amerikai), de magyarok között még nem találkoztam ennyire nagy rajongóval, max aki nézi/nézte csak annyit mondott, hogy jó sorozat/nem rossz, de semmi olyat, hogy a világ legjobb sorozata stb.)


Szóval lécci ne is kérjétek, hogy elmondjam mi ez. Csak adjatok tanácsot, hogy tereljem el róla tudatosan a figyelmemet, tehát ha eszembe jut egyből tegyek is érte, hogy elmenjen a gondolata.



2020. nov. 24. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj,igazából nem hiszem hogy ezt csinálnád

De én rajzolni szoktam a sorozatom

Mintha én folytatnám a történetet

És nem felejtem el,de élvezem a sztori folytatását

:D kicsit fura tudom..

2020. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nézz egy másikat...
2020. nov. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2-es, mondtam, hogy már néztem egy csomót, de ez nem jó tipp, mert nem terelte el a figyelmemet egyáltalán. Olyan fura, és rossz, hogy nem tudom mit tegyek. Nem én irányítom a gondolataimat, mert én nem akarnék erre a sorozatra gondolni, de nem tudom kiverni a fejemből. Szóval nem tudom semmivel sem befolyásolni a gondolataimat, és ez idegesítő, mert amikor eszembe jut, nem tudom irányítani, hogy azonnal tereljem is el róla a figyelmemet.


1-es, nem fura, igazából tök jó ötlet, csak sajna nem rajzolok túl jól :)

2020. nov. 24. 19:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne terelj javasolnám én, hanem élvezd! Én filmmel voltam így, hetente minimum 3x megnéztem, annyira ráfüggtem. Aztán egyszer csak az vettem észre hogy ez alábbhagyott havi, majd több havi nézésre. Szóval ne agyalj, nézd!
2020. nov. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd újra. Ha utána is fent áll, akkor nézd meg megint.


Az imádat ugyanúgy meg fog maradni, mert rosszabb nem lesz, de hozzászoksz majd, nem lesz ennyire intenzív.

2020. nov. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös, pont attól félek, hogy megunnám, ha állandóan nézném. És bármennyire is el akarom róla terelni a gondolataimat, nem akarom megunni soha. Előbb megvárom a folytatást, vagyis az utolsó évadot, tehát előbb mindenképp befejezem az egész sorozatot, aztán utána újra nézem, mert mindeképp tervezem is az újranézését miután kijön az utolsó évad és befejezem. De mi van, ha egyszeri visszanézés nem lesz elég? Meg én legszívesebben egész nap, ha otthon vagyok ezt nézném, és így ha otthon állandóan nézném egymás után a részeket, akkor pár hét alatt be is fejezném megint. És utána még tuti megmaradna a rajongásom, hisz pár hét telt volna el, és félek, hogy ha harmadjára meg negyedjére is visszanézem, akkor már unalmas lesz, azt meg nem akarom, hogy uncsinak találjam valaha is.
2020. nov. 24. 22:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Te tudod. Én a helyedben újra megnézném, ha még sokára lesz a befejező évad. Ha ennyire szereted, akkor megunni nem fogod.
2020. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi 7-es! :)
2020. nov. 24. 23:39
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem szerezz egy pasit magadnak! Az meggyógyít majd. Bár akkor meg ő lesz a középpontban! Mondjuk az senkinek sem árt és mindenkivel megesik. Úgy hívják, hogy figyelemelterelés. A lányomat az anorexiából, magát vagdosásból gyógyította ki, amit 3 évig próbáltak orvosok menedszelni hiábavalóan. A te eseted sem bonyolultabb.
2020. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!