Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én nem szeretek filmeket...

Csak én nem szeretek filmeket meg sorozatokat nézni illetve olvasni?

Figyelt kérdés

Valahogy mindig olyan unalmasnak tartottam hogy hosszú percekig ülök és nézek valamit legyen az könyv,vagy film.Általában mindig telefonozok,tabletezek,elolvasok egy pár cikket,aztán meghallgatok egy zenét,chatelek,fórumozok,játszok vagy éppen ps-ezek,tehát folyamatos ingerváltozásra van szükségem még a passzív pihenési formáknál is,és igénylem az interakciót,éppen ezért olvasni sem nagyon szeretek,és a tanulás is nehezemre esik,szerintetek hogy tudnék ezen változtatni hogy a max 10-20 percemnél tovább tudjak fókuszálni valamire,és ne unjam közben halálra magam?

17/F



2020. nov. 26. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Kísérletezgess mindenféle műfajokkal és hátha valamelyik leköt. Utána pedig keress ahhoz hasonlóakat.


De 17 éves vagy. 17 évesen én sem néztem túl sok filmet/sorozatot és nem olvatam egyáltalán, pont amiatt, amit te is írsz. Persze mindenki más, van, akit már korábban is lekötött a filmezés. De hidd el, később majd "belassulsz". Fiatal vagy még, nem baj, ha pörögsz, persze a tanulás rovására azért ne menjen, de a filmezés mellőzése a legkevesebb.


Szuperhősfilmet ajánlanék esetleg, ha ilyen típus vagy, hátha az jobban leköt.

2020. nov. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Remélem nem veszed rosszul, amit mondok, de szerintem lehet, hogy érdemes lenne meglátogatni egy pszichológust ADHD (figyelemhiányos hiperaktivitás zavar) kivizsgálás céljából. Főleg, ha a tanulásban is akadályoz, mert később nagyobb problémáid is lehetnek belőle pl. ha majd dolgoznod kell.
2020. nov. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
61%

Véleményem szerint (magamon is tapasztalok hasonló "tüneteket") megkellene válnod minimum hétvégente minden olyan eszköztől(játék konzol, telefon, számítógép) ami nagyon megemeli az inger küszöböd! Az olvasás, tanulás az megsem közelíti azt az ingerküszöböt(nem termel annyi boldogsághormont az agy).

Fokozatosan szokj le a mindennapi eszköz használatról és legyél mértékletes!

Használd minnél többet az agyad és meglátod újra élmény lesz az olvasás, tanulás, filmezés. https://www.youtube.com/watch?v=fuYW0PvQIJc itt egy link a dopamin detoxról amit említettem sokkal részletesebben, mint leartam. Ajánld bátran az ismerőseidnek is!

2020. nov. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a kettessel, ezt a figyelemhiányt már észre kellett volna venniük a szüleidnek és a tanáraidnak. Ha ennyire nem tud lekötni semmi, az komoly problémát jelez.
2020. nov. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!