Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek Sirius...

Mi a véleményetek Sirius Black haláláról?

Figyelt kérdés

Helló. Nagy Harry Potter rajongó vagyok láttam a filmeket és olvastam a könyveket.

A kedvenc szereplőm Sirius volt ő fogott meg a legjobban és az ő halála hatott meg a legjobban, nagyon nagyon meghatott. Egyáltalán nem tudom elfogadni a halálát. Szerintem nem kellet volna meghalnia emiatt nagyon dühös lettem, és annyira szerettem és annyira együtt tudtam érezni Harryvel.

Harrynek nem maradt senkije nem értem miért pont Siriusnak kellett meghalnia meg az is olyan szomorú hogy ennyi mindenkinek. Persze nem azt mondom, hogy a történet úgy a jó,hogy nem hal meg senki minden happy, hiszen ettől olyan hiteles az egész az életben ez egy elkerülhetetlen dolog és ettől lesz szerintem olyan a történet ami miatt ennyi embernek a szívéhez nőtt, a lélekre való hatása miatt, hogy teljesen átérezhető és nem tündérmese. De mintha mégis kicsit tulzás lett volna ez a sok halál. Olvastam olyat, hogy eredetileg úgy volt Mr.Arthur Weasly hal meg helyette, nem szép de lehet jobb lett volna.... Igaz neki volt családja stb... de ha esetleg meghal, Ronnak akkor is ott lett volna az anyja a testverei, de Harrynek igazából senkije sem maradt így és egy még egy lapáttal rátett a lelki állapotára


Arra vagyok kíváncsi, hogy nektek mi a véleményetek a halálával kapcsolatban egyetértetek vele vagy nem? Kit mennyire rázott meg és kinek volt még a kedvence rajtam kívül? Kinek a halálát írtátok volna meg inkább?



2020. dec. 12. 00:02
 1/10 A kérdező kommentje:
És még azt hozzá kell tennem, hogy egy csodálatos karakter, nem apáskodott harry felett mégis kellőképpen féltette és vigyázott rá hagyta élni mindig segített neki imádtam a humorát is, hogy egy kicsit laza. Annyira szerették egymást szerintem nagyon szomorú a halála....
2020. dec. 12. 00:21
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon tragikus volt az egész és az biztos, hogy a sorozat egyik legszomorúbb pillanata volt. Viszont az is biztos, hogy szükséges volt, ahhoz hogy működjön a történet. Ha nem hal meg biztos Harryékkel ment volna az utolsó könyvben, és teljesen máshogy alakultak volna az események.
2020. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert Rowling így írta meg. Így kellett történnie. Ennyi erővel Rowling írhatta volna egy tényleges őrült gyilkosnak, amilyennek a 3. rész kétharmadáig gondoltuk, és akkor meg senki sem sajnálná. Én is nagyon szomorú voltam a halálakor, de el kell fogadni, ez a történet, ez a "kánon". Amúgy sok más karakter is meghalt akiknek szintén fájó volt a halála, Dumbledore, Fred, Lupin, Tonks, Piton, mindegyiküknél összeszorult a torkom, könyvben is, filmen is. De pont ettől lesz még jobb a Harry Potter. Szerintem. :)
2020. dec. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Jó volt. Jó csattanó volt. Kellett bele.
2020. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Könyvben imádtam, végig sírtam, a filmben pocsék lett
2020. dec. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%
Bevettél valamit?
2020. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személy szerint nagyon a szívemhez nőtt Tapmancs, én is sajnáltam, hogy meghalt. De hát, Rowling így álmodta meg, ennek így kellett történnie. De azért elszomorított, amikor annak idején olvastam.

A könyv végére igazából az összes tekergő meghal, ami szintén nem túl vidám dolog :(

2021. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Engem is nagyon elszomorított a halála. Azt mondják, hogy mikor ezt a részt írta, maga Rowling is sírva fakadt. Szerintem igazából azért kellett meghalnia, mert ha életben marad, más lett volna egy kicsit a sorozat vége. De attól még tényleg szomorú volt. Nekem is ő volt a kedvenc szereplőm. Ennek így kellett történnie :(
2021. febr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem Dumbledore halála volt a legjobb.
2021. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért kellett meghalnia, mert ő is Harry védelmezője volt, hogy úgy mondjam. Segítette, támogatta, és szerette megvívni helyette a harcokat, hogy úgy mondjam, mert hát mégiscsak a keresztfia. Pont ezért halt meg Dumbledore is. Mert ez már Harry csatja volt.

Sirius nekem is az egyik kedvencem, de nem sajnálom a halálát mert:

-Harc közben halt meg, ahogy a többi tisztességes tekergő is.

-Utált bezárva lenni abba a házba, ahol még két évet kellett volna eltöltenie.

-Még mindig körözött bűnöző volt.

-Remus halála után teljesen összetört volna, jó, hogy úgy halt meg, hogy nem tudott róla.

Egyébként elárulom, sírtam a halálánál, de így utólag jó döntésnek tűnik.

2021. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!