Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Magyarországon fogható...

A Magyarországon fogható televíziós csatornákon, miért olyan kevés a Norvég Filmk és a Norvég TV sorozatok?

Figyelt kérdés
Meglepő de Norvégia is igen csak nagy a film gyártás. Sok TV sorozat és Film készül. Ez köz tudott. De a kérdés hogy nálunk magyar országon miért csak fél vagy maximum 1 % -át mutatják be a norvég film / sorozatoknak?

2020. dec. 27. 12:21
A kérdező szavazást indított:
Még több Norvég Film vagy Norvég tv soozat kellene.
Az USA Filmek a leg jobbak.
Én a magyar Filmeket előnyben részesitem.
Semmleges, nem tudok dönteni.
9 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
Biztos drágán adnák.
2020. dec. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Koreai filmek is lehetnének.
2020. dec. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A filmeket és sorozatokat csomagban veszik a műsorszolgáltatók. Ennek okán az USA mindig előnyben lesz, mivel ott megveszel egy csomagot és egy tárgyalással fél évnyi tartalomhoz hozzájutsz. Minden más ország általában egyedi tárgyalást igényel. Egyébként nem csak a Magyarországnak készülő - ne mondjuk Magyarországon foghatónak, mert a norvég NRK-t is tudod fogni, ha akarod - hanem úgy általában minden Skandináviától délre elhelyezkedő ország csatornáin ritka a norvég tartalom, a skandináv országok és Dánia állami tévéi azok, melyek előszeretettel vásárolnak egymás országaiból tartalmakat, nálunk az európai tartalmak általában Nyugat-Európából érkeznek illetve az utóbbi időben az állami tévén a környező országokból, illetve újabban a dél-amerikai szappanoperákat olcsóságuk miatt felváltottak a török többszáz részes sorozatok.


A norvég filmek és sorozatok, bár nagyrészük egyébként amibe én belefutok általában európai koprodukciók, nyilván nem rosszak, de az echte norvég sorozatok és filmek szerintem rétegigényt elégítenek ki, streaming platformokon nagyobb rájuk a kereslet, mint a televízióban.


Egyébként egy VPN-nel a norvég állami tévé (NRK), mely talán a legnagyobb tartalomgyártó arrafelé, elérhető akár böngészőben élőben, akár okoseszközön élőben és videótárral. Ha érdekel a kultúra és a norvég filmek és sorozatok, de a Netflix és az HBO Go ilyen formában nem elégít ki, célszerű lehet norvég szókincset tanulni, és ott nézni ezeket.

2020. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Válasz iró! Mi az a VPN? És hol fogható a Norvég NRK? Az NRK oldalán van ugyan egy fél kész regisztrációm, de ahhoz hogy teljes legyen az NRK oldlon a regisztrációm ahhoz valami Norvég BankID kód kéne ami nekem nincs. A Norvég BankID-hez meg valami Norvég Taj szám kellene. És itt a kör be zárul. Mert Így a Norvég NRK tartalmát nem érem el. Van nekem UPC Direct, Telekom IPTV, és DIGI Kábel TV, előfizetésem is. Egyiken se jön Norvég NRK. Makszimum a Nogre 10 vallási szektáns csati amit ingyért láthatok. De a Norvég közszolgálati NRK-hoz gyakorlatilag lehetettlen hozzá férni. Pedig néha jó volna.
2020. dec. 27. 15:03
 5/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb oldal és alkalmazás az IP címed alapján határozza meg, hogy helyileg hol tartózkodsz és ennek megfelelően nem férsz hozzá a területileg korlátozott tartalmakhoz, pl. az NRK csak belföldre (Norvégiába) szánt tartalmaihoz.


VPN szolgáltatás segítségével - a legtöbb, ami jól használható nem ingyenes - az IP címedet szabadon választhatod ki az elérhető országok közül, és onnantól kezdve, hacsak nem szűri ki az oldal vagy alkalmazás, hogy VPN-ről használod - az NRK esetében nem - a használatával eléred a tartalmakat, mert a weboldal vagy alkalmazás szemszögéből Norvégiában tartózkodsz.


Én az Avastot és a Surfsharkot használom ilyen célokra, de az Urban VPN pl. napi 500 MB-ot engedélyez naponta ingyenesen is forgalmazni, próbáképpen érdemes megpróbálni. Az NRK Androidos alkalmazásában nem szükséges regisztrálni, az élő tévéadás és a videótár elérhető anélkül is, ha VPN-nel nézem.


Próbáld ki, ha Androidos telefonod van, hogy letöltöd az Urban VPN alkalmazást, abban válaszd az ingyenes módot, és Norvégiát, illetve az NRK TV alkalmazást telefonra szintén, akkor regisztráció nélkül is működik.


Ha hosszabb távon érdekel a téma, akkor érdemes lehet előfizetni valamilyen VPN szolgáltatásra, és vásárolni valamilyen Androidos tévéokosítót és akkor tévén keresztül is tudod nézni az NRK csatornákat jelenleg. Azért írom, hogy jelenleg, mert pl. a dán állami tévé a DR pár hete már felismeri a VPN-es használatot, és nem működik az élő adás. Egy ingyenes próbát Urban VPN-nel szerintem megér, aztán meglátod működik-e. Én rengeteg külföldi tévét így fogok mióta olyan helyre költöztem, ahol nincs műholdas vételi lehetőség, bár mondjuk az NRK mindig is kódolt volt.

2020. dec. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az UrbanVPN nem korlátlan? Az Avast és Surfshark ad csak 500MB - ot ingyen.
2021. ápr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
3-as válaszíró részére: ......."Egyébként egy VPN-nel a norvég állami tévé (NRK)"...... - Csak ma volt alkalmam ki próbálni a VPN-t. Nem működik, sőt olyanira nem müködik hogy fel ismeri és ki szüri hogy VPN-t használok.
2021. jún. 17. 12:46
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 A cégek a PÉNZÉRT (Euro, dolcsi) szószerint BÁRMILYEN POFÁTLANSÁGRA KÉPESEK. Nincs mit tenni ezt el kell fogadni. Vagy keress illegális szolgáltatót aki streameli online és nézd nálluk.
2021. jún. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Annak idején én ajánlottam a VPN-es megoldást. Megnéztem, nekem Surfshark VPN-nel Android TV-n jelenleg is működik, az NRK TV alkalmazásban mind az élő adások, mind pedig a VOD tartalmak működnek.
2021. jún. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es válasz irónak! Nekem sajnos nincs Android Tévém! Igy androidon nem tudom ki probálni. Igy asztali számítógépen Windows 10 alatt probáltam ki. Nekem most Cyberghost VPN előfizetésem van. Az NRK-t nem engedte. De a youtubeon meg tudtam nézni egy csak norvégiára szánt filmet.
2021. jún. 22. 15:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!