Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyhogy felkerülnek a sorozat...

Hogyhogy felkerülnek a sorozatrészek sorozatbarátra még az amerikai premier előtt?

Figyelt kérdés

Ezt nem értem hogyan. Ha mondjuk van egy sorozat, aminek Amerikában vasárnap este van a tv premierje, akkor hogy lehet, hogy sorozatbaráton már vasárnap reggel fent van az epizód?


Fura, hogy mi előbb láthatjuk egy amerikai sorozat részét mint maguk az amerikaiak, hisz mégis az ő "sorozatuk" és mégis pár órával többet kell várniuk rá.



2020. dec. 27. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Tudsz rá példát mondani? Jól vezetted le a kérdést, ilyen nincs. Hacsak nem olyan prémium webfelületről nincs szó, ahol a premier előtt az előfizetők már elérhetik, és onnan rippelik. Ilyet az RTL is reklámoz nálunk, akkor amerikában is lehetnek ilyen oldalak.
2020. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De, ilyen van.

Példák: Shameless, Your honor, The conners. Tessék, ezeket nézem jelenleg, és az összes sorozatbaráton hamarabb fent van, mint Amerikában a tv premier.

És amikor a szereplők kiraknak egy posztot, hogy "ma este új rész" akkor a kommentelők közül van más küldöldi is, aki azt írja, hogy ő már látta, tehát más külföldiek is előbb látják mint az Amerikában élők.

2020. dec. 27. 20:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amerika más időzónában van. Nekik az este az 1 nappal korábbi este, nem aznap mikor te látod. Pl ha kiírják, hogy vasárnap este új rész, akkor az nálunk hétfő éjjel 2-3 óra. Ránéztem a Shamelessre, az is ilyen. A legutóbbi rész (11x03) Náluk Dec 20-án (Vasárnap) este 8-kor került leadásra ami az időeltolódás miatt nálunk Dec 21 (Hétfő) éjjel 3 órakor volt.
2020. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Abban viszont igaza van az első válaszolónak, hogy előfordulhat, hogy egy olyan szolgáltatásnak is vetítési joga van ami korábban elérhetővé teszi a részeket. Pl a The Conners új részeit a HULU streaming szolgáltatás már aznap éjjel elérhetővé teszi, miközben az ABC csatorna csak este adja. De a HULU-t ugyanúgy nézhetik Amerikában is, ergo nem látjuk előbb náluk. A HULU-ról pedig közvetlen az elérhetővé válásakor felkerülnek torrentre is a részek, így onnan már csak 1-2 óra kérdése, hogy sorozatbarátra is felkerüljön.
2020. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-as, ha Los Angelest nézzük például, akkor ott 9 órával korábban van, mint itt. Amúgy nekem be van állítva, hogy emailbe jöjjön értesítés, ha új rész van fent. Ma is (vasárnap) kaptam értesítést, magyar idő szerint 10:58-kor, hogy fent van a mai rész. Akkor még Amerikában (vegyük megint Los Angelest) Szombat éjjel 1:58 volt, ha jól számolom. Úgy, hogy az ottani premier Vasárnap este 8 kor szokott lenni, de én már akkor megnézhettem sorozatbaráton, amikor ott még csak Szombat éjjel volt.
2020. dec. 27. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Shameless a Showtime saját sorozata és a Showtime-nak is van fizetős streaming felülete, ott 1 nappal a tévés premier előtt elérhetővé válik az adott rész. A Your Honor szintén Showtime sorozat.
2020. dec. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi 6-os. Ezt eddig nem tudtam, de így már értem. :)
2020. dec. 27. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!